What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Gerilla tippek

Ragnarovics

Member
Többen írtátok, hogy pang a fórum, tennék fel pár kérdést, hogy ne unatkozzatok, no meg, hogy megmaradjanak a válaszok az utókornak.
Tudom minden növénynek mások az igényei, de nagy általánosságban csak tudtok valami okosat írni.

Gerilla:
Mikor érdemes kiültetni a lányokat kb? ( hőmérséklet, napos órák száma, növény fejlettsége?)
Növényvédelem?:
Érnek- e valamit a kapható ultrahangos vadriasztók?
Használható permetszerek csigák meg mindenféle bogarak ellen?

Tippek a kert helyének kiválasztásához? (Megközelíthetőség? Gk által említett terepen való mozgás pl, nyomok eltüntetése meg hasonlók.

Növények: Autoflo növényeknél mitől függ a virágzás beindulása?(gerillába? Indoorba?)

Hirtelen ennyi jutott eszembe, ha hülyeség töröljétek nyugodtan :)
 

iwantmorebuds

Active member
Kiültetésről. Az utolso fagyok ahogy lemetntek neki lehet latni en aprilist mondanek erre.
Minel tobb napos ora annal jobb egyertelmuen. Magoncot is leet ultetni ki, de idealisabb egy-ket het eloneveles ugy sokkal ellenalobb lesz.
Vadriasztoval nincs tapasztalatom.
Csigak ellen detia.
Eloskodok ellen ha meg nincs neem olaj ha mar van dohany vagy valami permet erre a celra.
Terepen valo mozgast meghagynam gk-nak v vkinek :D
A hely kivalasztasakor a jo alca es lehetoleg nem tul szelvedett hely ahol jar a levego ami egyben napos is a legmegfelelobb.
Autoflo novenyeknel a fejlettsegi szint hatarozza meg a viragzas kezdetet. Es befolyasolja a gyokerzet fejlettsegi szintje is egyben, ezert ajanlatos Nagyobb potba kezdeni mert ha gyokerzet benovi a potot elkezd viragozni.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
ha a te verziódnál az kell a sikerhez, akkor írj eposzt, azokról... mikor hova mennyit miért
 

Dapk

Active member
Veteran
Az én tippjeim
K+ osmocote, mélyre ültetett gyökér pvc csöves "mélyre" locsolás /ez úgy néz ki hogy kiviszek egy kb 50cm-ig felkopasztott palántát, aminek a tetején van csak lomb, ezt elásom úgy hogy a gyökérlabda fölé elhelyezek egy 80mm x 500mm-es pvc csőidomot, ezzel locsolok közvetlen gyökérre illetve ilyen mélységben sokkal tovább elvan víz nélkül is/ Valamint ha a talaj úgy kívánja akkor víztartó gél... Aztán persze ahogy lehet bokrosítok és aug végén "letakarom" a növényt madárhálóval, hogy a viráok ne húzzák úgy szét illetve a erősebb szeleket is jobban bírja így.
 
M

Mackosajt

Az én tippjeim
K+ osmocote, mélyre ültetett gyökér pvc csöves "mélyre" locsolás /ez úgy néz ki hogy kiviszek egy kb 50cm-ig felkopasztott palántát, aminek a tetején van csak lomb, ezt elásom úgy hogy a gyökérlabda fölé elhelyezek egy 80mm x 500mm-es pvc csőidomot, ezzel locsolok közvetlen gyökérre illetve ilyen mélységben sokkal tovább elvan víz nélkül is/ Valamint ha a talaj úgy kívánja akkor víztartó gél... Aztán persze ahogy lehet bokrosítok és aug végén "letakarom" a növényt madárhálóval, hogy a viráok ne húzzák úgy szét illetve a erősebb szeleket is jobban bírja így.
Ezt ugy kell erteni, hogy a lekopasztott resz (50cm) lenn van a foldben?
 

what_can_there

Well-known member
Az én tippjeim
K+ osmocote, mélyre ültetett gyökér pvc csöves "mélyre" locsolás /ez úgy néz ki hogy kiviszek egy kb 50cm-ig felkopasztott palántát, aminek a tetején van csak lomb, ezt elásom úgy hogy a gyökérlabda fölé elhelyezek egy 80mm x 500mm-es pvc csőidomot, ezzel locsolok közvetlen gyökérre illetve ilyen mélységben sokkal tovább elvan víz nélkül is/ Valamint ha a talaj úgy kívánja akkor víztartó gél... Aztán persze ahogy lehet bokrosítok és aug végén "letakarom" a növényt madárhálóval, hogy a viráok ne húzzák úgy szét illetve a erősebb szeleket is jobban bírja így.

Tegyel fel kepet a tavalyi shamanrol, az eleg komoly lett!
 

Dapk

Active member
Veteran
Ezt ugy kell erteni, hogy a lekopasztott resz (50cm) lenn van a foldben?

Igen úgy -sőt idén volt amelyiket 1m-en kopasztottam föl -1.5m-es ex-anyanyövény. Persze itt meg van a veszélye, hogy befullad a gyökér, de nálam még ilyenre nem volt példa. /ebben az a szopás, hogy itt azért jó mélyre kell ásni és ez gerillába nem mindig könnyű/

Köszi Vad, felrakom -idén se lesz szar, új kedvenc gerilla lánykám a chocolop hozok majd képeket, ha majd megyek késöbb kezdi mint a shaman de okt közepére megvan nem magosodik és egyelőre valami megmagyarázhatatlan oknál fogva nem is penészedik, annak ellenére, hogy brutál virágja van...

Tavalyi Sahamanról egy buga kép ami már benne van az itteni albumomba:
attachment.php
 
M

Mackosajt

Igen úgy -sőt idén volt amelyiket 1m-en kopasztottam föl -1.5m-es ex-anyanyövény. Persze itt meg van a veszélye, hogy befullad a gyökér, de nálam még ilyenre nem volt példa. /ebben az a szopás, hogy itt azért jó mélyre kell ásni és ez gerillába nem mindig könnyű/

Köszi Vad, felrakom -idén se lesz szar, új kedvenc gerilla lánykám a chocolop hozok majd képeket, ha majd megyek késöbb kezdi mint a shaman de okt közepére megvan nem magosodik és egyelőre valami megmagyarázhatatlan oknál fogva nem is penészedik, annak ellenére, hogy brutál virágja van...

Tavalyi Sahamanról egy buga kép ami már benne van az itteni albumomba:
View Image

Koszi az infot, jo trukknek tunik. Jovore kiprobalom. De ezt a csoves ontozest mindenkepp kell melle csinalni? Nem jo ha csak siman, hagyomanyosan van ontozve? A viz vegulis igyis-ugyis lejut a gyokerekhez, de ha a gyokerzet melyen van akkor tuti nem kell annyit ontozni se mint altalaban.
 

Dapk

Active member
Veteran
Nem csináltam még máshogy így nem tudok mit mondani -én még mikor nem ültettem mélyre akkor is csőbe locsoltam, hogy közvetlen a gyökérzónába locsoljak /megsporólva a felső réteg átlocsolásást/ Amúgy ez a csőbe locsolás 1000 éves gerilla trükk már nem is tudom hol olvastam elöször, sőt még az is lehet whiped mondta! :D
 

dev.

Well-known member
Akkor rakok nekik fixen 14-et, aztán csókolom. Nem sokat tervezem amúgy idebenn, fotósoknak 2, autoknak 1 hetet adok.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
igazából egyszerű a képletem, megnézem az adott heti napkelte napnyugta időpontokat kiszámolod mivan, és levonok még vagy 2 órát belőle maximumnak, így tuti nem fog fénysokkot kapni
pl én nem számolok május 10 előtti kitelepítéssel, legtöbbször akkorra már az éjszakai hőm. is felmegy 10 főlé,
10.Napkelte:
05:11
Napnyugta:
20:09

15 óra pontosan az amíg van értékelhető fény, abból lejön a két óra az 13 de ha jó napos helyed van akkor mehet 14 is, egyébként a kevesebb a jobb. azaz 11 ről indulok attól függ mennyi időm van májusig, és úgy osztom el heti növeléssel 14 ig- max
fotósokat neveld tovább legalább 1 hónapg és vissza is toppolhatod és klonozhato azonnal.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
öö eszt mozst hógy ércsem?
ami kimegy 2 hónapon belül ? yes ami marad forever ? no, de születni azok is így születnek amik maradandóak..
 
érted mit mondok... szóval 14/10 alatt neveled a klón anyát... ok, végül is miért ne. de ha vágsz klónt az mennyi idő alatt gyökerezik ki 14/10-es megvilágítással? mert szerintem az úgy elég lassú.

vagy 18/6-al kigyökerezteted és fokozatosan vissza állítod a 14/10-re kiültetés előtt?

szerintem kicsit túl bonyolítod, de ha neked ez így bevált az a lényeg.
 
Top