What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

2018_OUT_auto

Pillang

Well-known member
Üdv mindenkinek!
Idén kizárólag automatákat ültetek, tavaly volt először tapasztalatom velük és nagyon megtetszettek. Valószínüleg nem fogok nagy mennyiséget aratni most sem, mivel korán ültetek a magosodás elkerülése miatt, de pár magot elteszek őszre is összehasonlítás végett, ezeket nem naplózom, de ha jobb lesz, mint a korai vetés, akkor jövőre beszámolok róla. Ezidáig büszke voltam rá, hogy nem tápozok, de ez most borul, mert szeretnék 10g fölött aratni növényenként. Még nem tudom, hogy mit fogok adni nekik, első körben plagron virágzós tápot néztem ki, de whiped leintett, szóval ötletek, tippek jöhetnek ez ügyben, meg minden másban is persze. A lényeg:
Április 1 ültetés fóliába, 5 literes cserepekben, kettő hét előnevelés, aztán ki a szabadba, ahol már megástam a kb 20 literes gödröket nekik, általános virágfölddel lesz kitöltve, aljára trágya, oldalt nejlon, vagy levágott aljú cserép, amiben nevelkedtek, még nem tudom.
A növények: (RQS mind)
Amnesia Haze
Stress Killer (CBD)
Royal Haze
White Widow
Royal Bluematic
Royal Jack
Northern Light

picture.php
 

Kukutyin

Member
Trágya ne csak az alján legyen, keverj bele perlitet is hacsak nem nagyon frankó a virágföld. Autoból kiszedett magot a tyúkok elé se nagyon dobnék :D Annyira vészes a vad porzás nálad, hogy meg se fontolod a fotós ültetését? Vagy a nagy növény nem játszik?
 

Pillang

Well-known member
Nem készülök pakkos maggal semmire, a rendelt magokból teszek félre őszre párat. Azért automata minden növim, mert ehhez volt kedv és lelkesedés, amúgy sok a vadkender felém, de inkább az őzek okozzák az igazi károkat.
 

Overdose

New member
Én is auto-t akarok vinni idén, ugyanilyen NL-t szeretnék a RQS-től, 5-öt akarok egyszerre gerillába. Ha április végén kezdem, nyár végére bőven lesz mit színni :D Szerintetek mennyi a reális hozamuk? Royal Queen Seeds-en kültérre 170-220g-t mondanak, de ahogy a fórumon látom, ha lesz rajta 40 akkor örülhetek? :D Bocsi az offért, csak nagyon lelkes vagyok..
 

Kukutyin

Member
Más naplóját nem illik offolni (bár én is ezt teszem, de csak a jó ügy érdekében). Nem tudom mennyire vagy tapasztalt kertész, de gerillában 100akról tövenként ne is álmodj. Célozd meg a 20g-ot és ha nem rohasztod ki, nem rágják le a csigák vagy az őzek vagy éri bármi, akkor az egy reális cél egy ilyen növényről.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
attól függ, hogy neveled ............... simán lejön 100 automatáról .......
de azért tenni kell........... elő kell nevelelni kb 3 hétig, 20 óra fénnyel, normális helyen kell legyen véglegesen, rendszeresen öntözve etetve stb...... ha így csinálod nem 20 lesz.

ja és a kinti helyére jó sok perlitet keverjetek, hogy mielőbb jó nagy gyökeret tudjon növeszteni, ez a kulcs az automatáknál.
 
Last edited:

MeszarosLorinc

Active member
Miert csak 1-1 magot veszel? Igy nem fog kiderulni szamodra pontosan mit is tud a fajta. Ozekkel en is pont igy vagyok :laughing: en iden tuskes, szerteagazo gallyakbol csinalok nekik fizikai akadalyt talan az bejon... 5l kicsit sok elonevelni szerintem 0,5l is boven eleg. Nejlont meg a cserepet hadjad! Whip jol mondja siman johet 100 egy autorol, de oda minosegi korulmenyek, kello es alapos gondoskodas, no meg nemi szerencse is szuksegeltetik. Vegben wuxalt veresd neki annal jobbat nem valaszthatsz, a tobbit meg majd megalmodod. Hajra, bo termest!!!:tiphat:
 

Pillang

Well-known member
Megjöttek a tápok, még 1x köszi a tippet whipednek! Az agriplant lesz flora, de mivel azt írja rajta, hogy palántáknak is segíti a begyökeresedést, átültetéskor is használni fogom. Úgy döntöttem, nem várom meg feltétlenül a két hetet a cserépből földbe való átültetésre, hanem ahogy egy kicsit megerősödnek a lányok, mennek a szabadba. Egy kérdés: van olyan periódus a növik életében, amikor jót teszek azzal, hogy párhuzamosan mindkét tápot adom nekik, vagy egyszerre csak egyet használjak?

picture.php


picture.php
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
nem hiszem, hogy van jelentősége, mivel eleve földben lesznek, és abban már eleve van felhaszálható tápanyag, dupla adagot ne adj semmiképpen.
az átállásnál hidróban szoktam azt csinálni, hogy pár nap 12/12 után a virágzó oldattal öntöm már fel, aztán az egészet lecserélem virágzóra 1-2 hét után, ha konkrétan ilyesmire gondoltál.
 

Pillang

Well-known member
Ilyesmire gondoltam, nem dupla adagra. Mivel semennyit sem értek a tápokhoz, nem mernék.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
vegyél baktériumcuccot, vagy lebontógombáskészítményt ilyen embio, trichoderma bizbaszt, azzal sok már talajban lévő anyagot elérhetővé teszel nekik
 

Pillang

Well-known member
vegyél baktériumcuccot, vagy lebontógombáskészítményt ilyen embio, trichoderma bizbaszt, azzal sok már talajban lévő anyagot elérhetővé teszel nekik

Van értelme használnom ilyet? Ugyanis nem feljavítottam a talajt, hanem teljesen kicseréltem. Általános virág föld, granulalt marhatragya, kb. 10-15%, meg sok perlit.
 

Kukutyin

Member
Elég soványan néznek ki egy másfél hetes létükre, beltéri előnevelésre nincs lehetőséged? Csak egy pár hétig vagy egy hónapig amíg megjön az igazi napos idő.
 

Latest posts

Latest posts

Top