What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

hobbiz kinti

W

wildkender

azért azoknak a rostkendereknek nem egészen ugyanolyanok az igényeik!
 

what_can_there

Well-known member
Ja, pl. a rostkender ketszer annyi kaliumot zabal ki a foldbol, de ez nem jelenti azt, hogy egy afgan vagy egy skunk nem tud megelni a termeszetben vad populaciokban, ontozes, tapozas, karozas es permetezes nelkul. Meg tud nyugi, szoval foloslegesen erolkodsz.
 
W

wildkender

az az igazság, hogy már próbáltam és siralmas lett, nem sokkal voltak nagyobbak, mint kirakáskor szüretre. szóval te erőlködsz hiába, ha bárkit is meg akarsz győzni, hogy teljesen felesleges munkát végzünk a gondozással.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
rosszul értelmezed vk hozzáállásá t :D
nem a gondozás felesleges, hanem azt mondja :
jól előkészített talajjal, megfelelő(!) helyen, ahol elég magas pl a talajvízszint is.. vagy esetleg vízgyüjtőnél.. minimális látogatással is lehet szüretelni szívható minőséget, a megfelelő arányokkal persze.. 10 ből kettőt számolj a végére.. durván...
 

1MM0RT4L

Member
Ja, pl. a rostkender ketszer annyi kaliumot zabal ki a foldbol, de ez nem jelenti azt, hogy egy afgan vagy egy skunk nem tud megelni a termeszetben vad populaciokban, ontozes, tapozas, karozas es permetezes nelkul. Meg tud nyugi, szoval foloslegesen erolkodsz.

egyetértek, tavalyi helyen ahol csinaltam , 1-2hetente locsolgatni tapozgazni jartam 20 -30 literekkel , iden is raktam oda, csak egyszer se voltam locsolni, es kb semmi kulombseget nem latok koztuk, tavaly is skunkot raktam oda, idén is, és az a vicc hogy idén is ugyanakkora lett és ugyanolyan bokros, néztem tavalyi képeket... kiváncsi leszek a virágzatra, szár is kurva vastagg lett, ha jó a hely meg a talaj meg a környezet, akkor elvégzi a természet a dolgát! van 1 rosszabb hely, rosszabb talajjal ott nyilvan loszar kicsiszarral fele akkora noveny, de az se kapott semmit!
 

hobbi ur

Active member
voltunk a kinti kertekben, már virágzóban találtuk őket, pamacsosodnak, magok talán nem mutatkoznak, ahogy bajró, gomba, földikutya, rovar, szélkár sem, nem lehet eléggé lekopogni... így maradjon! azért kaptak lombtrágya+mospilan permetet. Az egyik kert eléggé árnyékba szorult, borzasztó nagy különbség van a másikhoz képest, ahol sokkal több nap jár, bár azért az sem az igazi, de valamit valamiért - ezt a rejtésre értem. nem említettem, de menet közben megdöglött bent a dzsilli anya, után a a ww is, utóbbiból még volt utánpótlás, jb-ből nem, kintről hoztam be már virágzó ágacskát, túl sok reményt nem kell fűzni, de hátha nem volt annyira előrehaladott a virágzás. kár lenne érte, egészen figyelemre méltóan termett!!!!
 
F

FxMaster

voltunk a kinti kertekben, már virágzóban találtuk őket, pamacsosodnak, magok talán nem mutatkoznak, ahogy bajró, gomba, földikutya, rovar, szélkár sem, nem lehet eléggé lekopogni... így maradjon! azért kaptak lombtrágya+mospilan permetet. Az egyik kert eléggé árnyékba szorult, borzasztó nagy különbség van a másikhoz képest, ahol sokkal több nap jár, bár azért az sem az igazi, de valamit valamiért - ezt a rejtésre értem. nem említettem, de menet közben megdöglött bent a dzsilli anya, után a a ww is, utóbbiból még volt utánpótlás, jb-ből nem, kintről hoztam be már virágzó ágacskát, túl sok reményt nem kell fűzni, de hátha nem volt annyira előrehaladott a virágzás. kár lenne érte, egészen figyelemre méltóan termett!!!!

Jo lenne mar kepeket is nezegetni, en kivancsi lennek, hogy szuperal ez a hidrogeles tortenet a keves latogatassal.
U.I. Miert lombtragyazol, miert nem ontozessel viszed be a tapanyagot???
 
M

Mackosajt

hol vásároltad a hidrogélt és milyet használsz? tudsz linket adni? ha már kérdeztem, akkor bocs- rossz a memóriám:)
ui: már találtam, de azért leírhatnád:)
 

hobbi ur

Active member
havertól. kötött talajra (mint felénk) inkább azokat a kis agyag szarvacskatészta forma agyagmiafenét tartom jobbnak, illetve próbáljuk meg legközelebb!! a gyökérzet belenő a szarvacskába, ami belül levegős, mert a talajmorzsák nem kerülnek bele, figyelemre méltó ötlet/termék! most kerestem rá, gyökéritatónak hívják, mondjuk nem árt hidrogéllel kombinálni https://divany.hu/lajfhekk/2014/02/08/gyokeritato/

egyszer mindenképp lesz kép, de még nem tudom, hogy, mikor.
 

hobbi ur

Active member
vettem gyökéritatót, aztán kitámadtunk tegnap este. lehetett ott szukut fújkálni, szart se ért. szuku&csalán brutál. még mindig viszketa alkarom. egyik kert elég gyatra, fent van a környéken a víz, úgyhogy lehet hamar talajcserét csinálni, közeget cipelni.... az volt tavaly a regulár kert, érdekes volt látni az iszonyat sok árvakelést... a növények is túl akarnak élni
 

ZoldOvezet

Active member
vettem gyökéritatót, aztán kitámadtunk tegnap este. lehetett ott szukut fújkálni, szart se ért. szuku&csalán brutál. még mindig viszketa alkarom. egyik kert elég gyatra, fent van a környéken a víz, úgyhogy lehet hamar talajcserét csinálni, közeget cipelni.... az volt tavaly a regulár kert, érdekes volt látni az iszonyat sok árvakelést... a növények is túl akarnak élni

Beszéljenek a képek naaaaxD felétrk is csíp a csalán??? Felénk is báttya...ahhahahaha
 

hobbi ur

Active member
engem is meg barátomat is megcsípte valami rovar (pók?) jól bedagadt ízületeket eredményezve

tegnap este rohamtempóban földet kevertünk (virágf-savanyú tőzeg-kerti föld-kis műtrágya-gyökéritató) és kitámadtunk, volt véletlenül egy kis mozgás úgyhogy másik irányból kellett közelíteni, bebukdácsoltunk a nagy zsákokkal meg a malawikkal, de meglett

van őznyom is, az ellen is kéne valamit lépni nagyon sürgősen
 

hobbi ur

Active member
olyat esett a malawi kertre, hogy megállt a víz a javított földes ültetőgödörben :( lehet vizipálmák lesznek

másik kertbe kikerültek a hubbabubbák, melyek a malawikhoz képest extrém nagyra megnőttek

mindenki kapott detiát is, nem haszontalan, pláne ha ilyen az időjárás
 
Last edited:

hobbi ur

Active member
HubaB.-k






Malawik


Utóbbiak megszenvedték a vizet, de hajtanak! Kicsit meglazítottuk a közeg tetejét. Rengeteget jelent, hogy volt benne tőzeg + szarvacska!
 

hobbi ur

Active member
malawik


a benti klónok már mutatnak szembetűnő különbségeket, ez alapján elérkezett az idő, a megfelelő egyedeket megkerestem a számok alapján és vettem le klónokat, aztán mindkét kinti kertben ment a Króm Úr féle biogró permetezés
 
Last edited:

hobbi ur

Active member
a bubba kush-ok kevés elágazással törnek az ég felé

ebben a kertben nagyon rátelepültek a virágokra a lepkekabócák, vissza kell majd nézni valami tuti rovarölővel. a sok esőt kb. 2-3 vízipálmát leszámítva mindenki jól túlélte, ez köszönhető a jófajta felszívódó gombaölőnek is hahaha, mindent összevetve a tavalyihoz képest sokkal fejlettebbek, köszönhető a sok esőnek. a bubbák úgy sorakoznak mint a cövek, érdekes hogy nem ágaznak el, mindenképpen meg kell uborkahálózni és karózni mert ha szélvihar jön, baj lehet
pedig paraszt szkroggal lehajtottuk őket, gallyak közé fontuk, aztán olyan mintha nem is csináltunk volna semmit :)
 
Last edited:

hobbi ur

Active member
Úgy lesz Prizma Úr, dobok egyet a kockával és ha 1es, aktara, ha 2-es mospilan (van de már 2éve lejárt a szav.), ha 3 akkor karate. ha 4 akkor wado ryu, 5ös sotokán, 6 meg kovács bíla :) majd tudatom melyik lett
 
Top