Register ICMag Forum Menu Features Search Today's Posts Mark Forums Read
You are viewing our:
in:
Forums > IC Magazine > International Forums > Romania > Pune o intrebare,primeste un raspuns

Thread Title Search
Post Reply
Pune o intrebare,primeste un raspuns Thread Tools
Old 08-10-2018, 06:15 PM #10091
exploziv
pure dynamite

exploziv's Avatar

exploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivor
Omule, daca ajungi la temperatura la care ia foc hartia.. nu te mai salveaza plasticul sau o folie de aluminiu care cel mai probabil tot pe plastic e aplicata la parasolar. In plus, daca vrei sa o iei pe 100% safe.. dulapul e un risc de incendiu mai mare decat ce pui tu inauntru cu o grosime de cateva zeci de microni...

If the whole world smoked a joint at the same time, there would be world peace for at least two hours. Followed by a global food shortage.
exploziv is offline Quote

Old 08-10-2018, 07:03 PM #10092
Gantz
Smoke weed and prosper

Gantz's Avatar

Gantz is a glorious beacon of lightGantz is a glorious beacon of lightGantz is a glorious beacon of lightGantz is a glorious beacon of lightGantz is a glorious beacon of lightGantz is a glorious beacon of lightGantz is a glorious beacon of lightGantz is a glorious beacon of lightGantz is a glorious beacon of lightGantz is a glorious beacon of lightGantz is a glorious beacon of light
Ma luasem la cearta cu niște băieți când a fost vorba de crescut cu CFL-uri în cutii de carton. Ei ca e periculos. Eu ca nu vor atinge niciodată CFL-urile o asemenea temperatura.
Dacă te uiți puțin realizezi ca e greu. Vopseaua alba mata e ok. Dar dacă vrei panda film, am auzit de la careva ca s-ar numi șorici...
Gantz is offline Quote

Old 08-10-2018, 07:48 PM #10093
exploziv
pure dynamite

exploziv's Avatar

exploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivor
Eu am luat-o o data ca folie de plastic alb-negru. La un producator de mase plastice de tot felul. M-am mirat si eu ca aveau asa ceva, dar dupa am realizat ca e foarte foloaita in serele hidroponice, peste caramizile de rockwool.

If the whole world smoked a joint at the same time, there would be world peace for at least two hours. Followed by a global food shortage.

1 members found this post helpful.
Old 08-10-2018, 08:21 PM #10094
Sargemilla
Member

Sargemilla's Avatar

Sargemilla is on a distinguished road
Quote:
Originally Posted by exploziv View Post
Eu am luat-o o data ca folie de plastic alb-negru. La un producator de mase plastice de tot felul. M-am mirat si eu ca aveau asa ceva, dar dupa am realizat ca e foarte foloaita in serele hidroponice, peste caramizile de rockwool.
ASTA-I ma' men. Am gasit-o si sub numele de folie mulcire.
Ard o grasa in cinstea ta cand fac rost
Sargemilla is offline Quote

Old 08-10-2018, 09:49 PM #10095
plm
Member

plm will become famous soon enough
Quote:
Originally Posted by Sargemilla View Post
Ca si pamant folosesc "pamant pentru plante medicinale", ceva turba universala cu PH 5.5 + 25% perlita +10-15% vermicompost organic facut de un nene priceput. Datorita vermicompostului pamantul este foarte bine fertilizat. Acum 2 zile i-am Ca si Mg. o sticluta de Ca+N organic si separat Mg (nitrat de magneziu), altceva Mg n-am gasit si am fost nevoit sa folosesc dinasta. Am pus cam 1/3 din doza recomandata. Pt NPK+micro folosesc betisoare de guano universal(3/4 din doza recomandata). Un program nu am pentru NPK+micro pentru ca betisoarele alea ajung 1-2 luni, cand deja e taiata (auto) plus ca imi pun baza in vermicompost.

O ud la 3-4 zile cu apa de la robinet. Tot de la robinet beau si eu de un an si nu pare sa fie nimic in neregula cu ea. Ca+Mg ma gandeam sa ii dau la 2 sapt, in rest apa chioara.
Pentru floare am luat un fert 8-24-4 din care planuiesc sa ii dau o data sau de 2 ori. Am cautat 1-2-1, 1-2-2, 0-2-2 etc sau ceva asemantor de mi-au iesit ochii pe la magazinele de gradina. 8-24-4 e ce am gasit mai bun.
In decembrie merg in Eindhoven pentru un festival si o sa ma incarc acolo cu fertilizatori si seminte
Melasa.. gen de-asta de mancat?
https://driedfruits.ro/image/cache/c...sa-600x600.jpg
Cum o aplic?

Si da, la Cal-Mg m-am gandit si eu ca ii cel mai plauzibil, de aia i-am dat acum 2 zile just to be sure.
Continua cu programul normal de hranire, vezi ca in flower o sa-ti trebuiasca ceva cu P si K un PK booster face treaba pentru a asigura dezvoltarea florilor, iar dupa vreo 2-3 saptamani poti aplica melasa pui si tu 1 lingura la 1L de apa si uzi, eventual prin ultimele 3 sapt mai dai 1 doza de nutrient de veg ceva cu N, dupaia o tii doar pe apa sa cureti pamantul de nutrienti si sarurile acumulate la nivel radicular pe tot parcusul ciclului, faci un flush.
Si inca ceva, fara foliar in flower, in cazul in care nu vrei sa fumezi nutrient...
Si da, mare grija la temperatura, marfa buna iese pe la 25-26
plm is offline Quote

Old 08-10-2018, 10:41 PM #10096
Sargemilla
Member

Sargemilla's Avatar

Asta ziceam, ca singurul care se apropie de PK booster pe care l-am gasit la magazine este 8-24-4. Si crede-ma, am luat absolut toate magazinele de gradina din oras dedeman, praktiker, leroy, pe langa cele mici de cartier sau de 1 metru patrat. Pentru K nu stiu.. o sa manc banane 3 saptamani si fac in ghiveci =)

Old 08-10-2018, 11:01 PM #10097
exploziv
pure dynamite

exploziv's Avatar

Nu lipsa de K e problema, ci surplusul de N.

Old 08-11-2018, 08:33 AM #10098
Sargemilla
Member

Sargemilla's Avatar

Old 08-11-2018, 11:08 AM #10099
vasy2009sile
Member

vasy2009sile's Avatar

vasy2009sile has a spectacular aura aboutvasy2009sile has a spectacular aura aboutvasy2009sile has a spectacular aura aboutvasy2009sile has a spectacular aura aboutvasy2009sile has a spectacular aura about
Voi la cat timp curățați extractoarele?? După fiecare grow??
vasy2009sile is offline Quote

Old 08-11-2018, 12:15 PM #10100
exploziv
pure dynamite

exploziv's Avatar

Eu l-as curata doar daca e cazul. Dar nu am praf pe unde il folosesc asa ca nu a fost cazul sa il curat vreodata. Praf se strange pe filtrul de la intake, si ala il curat la 1-2 growuri.

Post Reply

Thread Tools

Posting Rules