What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Gantz are Sconcsi

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Am fumat mult prea putine auto ca sa pot sa decid. Si nu e doar asta dar nu am fumat varianta regulara a vreunui auto. Poti sa fii spart, poti sa fii chiar euforic de spart si iarba ta sa nu aiba terpene in o combinatie placuta sau sesizabila.

Da, din tot ce am fumat, trebuie sa admit ca regularele m-au spart in numeroase feluri si au avut diferite arome: unele placute si altele nu prea placute. Higul a fost mai puternic si mai longeviv.

Totusi, highul ala placut, fin, complex ... ma tem ca pt mine suna a hipstereala pretentioasa de weed-sommelier. Nu o lua personal pt ca nu e un atac.

Iti place iarba? Fumeaza. Te va afecta putin altfel decat m-a afectat pe mine.

Vrei sa stai cu un bud in nas si sa investighezi minutios multiplele terpene emanate? ... ..... .... ok... dar mai bine sa facem un joint si sa il fumam. A? Ce? Vrei sa ma impresionezi? Poti sa recunosti o lista intreaga de terpene? Wow! Sunt impresionat! Putem fuma acum? Nu inca? Aaaa... vrei sa fiu uimit de ce bafta ai avut cu genetica, cat de abil esti in gradina, cat de bine ti-a iesit uscarea si un curing extrem de lung? Sunt uimit! Fumam sau nu?

[YOUTUBEIF]Ca1UyiveO2Q[/YOUTUBEIF]

[YOUTUBEIF]5PeKcWCC-tw[/YOUTUBEIF]
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Inteleg ce spui, dar mi se pare putin dus la extrem. Una e sa fim snobi si una e sa apreciem si comparam diferitele strainuri pe care le-am fumat.
 
Clar exista niste diferente intre specii,depinde de gusturi.Eu unul nu mai suport iarba care iti da cu moalea pe masura ce highul dispare.Imi plac sativele 100% si atat pentru ca dupa 2 ore de high electric parca vine cineva si dintr-o data iti ia tot highul fara nici un fel resimtire ,de parca as fi tras un pui de somn si sunt foarte fresh ,evident nu se aplica daca bagi toata ziua creierul oboseste dar tot e diferit.
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Yo imi bag PULA

Yo imi bag PULA

Nici o diferenta. Am avut destul soare. Am eliminat umbra. Apa au.

Data trecuta mi-am facut un mix din pamant bun, coco si vermicompost. De data asta am mers pe ceva ieftin dar frumos impachetat. Sa imi fie invatatura de minte!

2 BSA


2 SSA
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Ehehe.. si eu am niste auto out si cam regret ca le-am pus. Plantele regular is deja spre un metru si bushy. Plantele auto sunt cam de 3-4 noduri asa, sfrijite. Dupa vreo luna sau mai bine.
 

plm

Member
In prima poza la BSA e problema de PH-ul sigur 100%, asa a patit si una dintre plantele mele, din cate am mai citit pe ici colo, poate fi vorba si de un genetic stump... dar cand am testat-o pe a mea avea PH-ul de 7.7 iar asta ar cauza frunzele twisted asa, iar tulpina purpurie din cauza excesului de P!
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Deci sa vedem... Ce am invatat? Nu stiu ce ati invatat voi dar eu am invatat ca oricat de multe as sti, tot pot sa o fac de oaie cand nu citesc bine si cumpar aiurea chestii.

Asa ca, dupa ce am stat..2 saptamani parca?.... cu plantute microscopice pt varsta lor, am decis sa iau o punga de Biobizz LightMix care cica ar fi ok pt seedlings. Am riscat un transplant si am auzit cateva radacini ce nu au supravietuit interventiei...dar pana la urma le-am transplantat pe toate. Acum sunt bine udate si or sa primeasca lumina indirecta in pod.

...sa vedem...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Eu am "invatat" si ca testele de produse noi se fac doar pe o parte din plante, nu le toate. Ca sa nu iti risti/intarzii recolta toata.
Dar asa se intampla, am vazut rezultate proaste si cu pamant ce era scump si spunea ca e bun ca ph si tot pe ambalaj. Asa ca nu mai cred nimic pana nu probez pe 1-2 plante. Chiar si asa pot aparea diferente intre seriile de productie la acelasi pamant. De aceea daca gasesti unul care a fost bun pana acum, nu prea merita sa il schimbi fara sa testezi o vreme alternativele.
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Recunosc ca m-am gandit sa fac asta doar la cateva...dar pt mine era clar ca trebuie schimbat la toate. Sunt impacat cu ideea ca s-ar putea sa nu functioneze si sa nu obtin nimic. Lectie scumpa - ca timp...ca bani mai fac.

Data trecuta am cumparat de la canna si sincer nu m-a impresionat calitatea. Asa ca am amestecat cu vermicompost si un pamant olandez cu un PH bun. A functionat de minune.

Acum am zis ca nu poate sa fie rau BioBizz.

Sa vedem daca am avut dreptate sau daca iar am facuto de oaie.
 

Mago

Member
Nasol ce ai patit...dar hei stai linistit se poate si mai rau...uitete la mine,m-am apucat de crescut cam la inceputul lunei a 2 si suntem la jumatea lunei a 8....si eu tot cumpar cand vreau sa fumez :laughing:
 

plm

Member
Daca despre All Mix este vorba, mie mi-a mers bine la 8 dintre ele in afara de una despre care am mentionat mai devreme, excesul de N si/sau P din substratul hot care i-a incetinit cresterea si s-a dezvoltat bolnavicios, si anume tulpina cam slabuta si purpurie in urma excesului de P cat si frunzele incovoiate, ciudat rasucite, iar in urma excesului de N, culoarea lor de un verde inchis asa negricios, poate fi si din cauza geneticii oricum ca la celelalte le-a mers foarte bine si s-au dezvoltat armonios cum trebuie, oricum un lucru e cert, nu voi mai merge pe All Mix data viitoare deoarece imi doresc sa detin controlul total asupra nutritiei si voi lua ceva mai light si mai adaug eu niste bacterii benefice si caut sa bag ceva mycorrhizae (fungi) pentru a promova raspandirea de colonii microbiene la nivel radicular si niste perlit mai mult pentru ca prefer un picut mai multa retentie.
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Sa vedem... Plante de 3 saptamani...

SSA


BSA


daca vrea cineva sa rada... go 4 it. mie imi vine sa plang.

Mi-am invatat lectia. Acum sa vedem daca se vor dezvolta ok. La cat stres au avut...nu se stie. Prima data cand am bagat auto au inflorit in 5 saptamani (parca). Sa vedem daca in urmatoarele 2 vedem ceva firicele albe.
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Nu ma lasa threadurile sa pun mai mult de 5 poze.

Alaturi de Sconcsi mai am, la fel de mici si de batrane:

Mango Cream Auto


Monster Mash Auto


Asa arata "gradina" mea


:tiphat:
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Nu, nu trebuie să râdem! Ci sa invatam o lecție pe care trebuie să o invatam!! Stii vorba aia omul din greșeli învață!! Acum sa speram că ceva de fumat va fi intr-un final!! Fruntea sus!!! Succes grantze!
 

plm

Member
De rau, de bine, nu renunti niciodata la ele oricum, viata o sa gaseasca o cale sa razbata, in alta ordine de idei, fiecare se descurca si lucreaza cu ce are la dispozitie, multa sanatate tie cat si la fetite!
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Misto gradina nu?



Ar fi pacat daca ar pati ceva....:yoinks:




'NEZEII MASI!!!! :cuss:



Dupa fapta si rasplata
 
Top