What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

RQS Northern Light Auto - Quick One - LED+HPS

gRazzy

Member
3x RQS Northern Light Automatic - 1x RQS Quick One

Noname kinai sator: 80 x 80 x 160
Fenyek: Omega 250w Dual HPS (36.000 lm) + 200w LED (30.000 lm)
Medium: CANNA Terra Pro + 5l Air Pot ami 9 literes lesz
Tap, Booster: Biobizz Bio Grow -Bloom -Top Max, Rhizotonic, SuperThrive ~2 hetig


Hellobello.

Teszt jelleggel inditom ezt a naplot mert hajt a kivancsisag hogy mit tud egyutt egy gagyi 200w-os LED es egy 250w-os HPS az elejetol a vegeig. Elvileg a LED az ~30.000, a HPS (Omega) meg ~36.000 lumen. Kapnak majd kis LST-t csak hogy a csajok bugyijaba is belasson a feny.

Ma (Szeptember 22.) megtortent az atultetes az air potokba, de mivel balfasz voltam, meg be is voltam tepve (ez igy egyutt nemjo) , beleakadt egy kiallo szog a foldes zsakba es kiszorodott egy csomo fold, szoval nem tudtam fullra megtolteni a potokat. Rendeltem egy 50l-est, szoval ha megjott (2-3 nap) az 5 literes potokat lecserelem 9 literesekre es atdobom oket mielott meg berobbana a gyokerzet.

20 oraban megy a HPS es 24-ben a LED, es 2 naponta atrakom a masik oldalra a LED-et hogy minden oldarol kapjak a novenyek az extra lumeneket, bar agyalok valami forgathato reflektor felfogatason hogy csak egy mozdulat legyen atforditani 180 fokkal, mindket iranyba. A diamond refit akartam berakni, de sehogy nem sikerult betetriszezni a LED-el egyutt, igy maradt a mezei refi. :/ Ja, a refit egy csipesszel kicsit megdontottem (lasd kepek) mert csak igy tudtam megoldani hogy a LED is elerje mindig az aktualis 2 novenyt.

Az elso 2 hetben folyamatosan adom nekik, naponta tobbszor a foliar sprayt ami tartalmaz Rhizotonic-ot(4ml/l) es Superthrive-ot(2 csepp/l) (felforralt csapvizzel), ugyanezzel a keverekkel locsolom is oket (ph 6.2).
Mivel a padlason van a box es nincs is nagy meleg, na meg a szenszurot sem rakom fel, igy csak egy 100m3/h-as ventit raktam be, igy a ~35 centire levo HPS a novenyeknel 28-29c kozotti hot general es 55-60%-os parat.
Holnap meg jovok par keppel es az albumot is folyamatosan frissitem (kb 2 naponta).



 

gRazzy

Member
Heti update.

Nem sok minden tortent, novogetunk. Holnap vagy holnaputan megjon az 50l fold es atultetesre kerul sor. Az atultetest majd par keppel dokumentalom. 2 naponta locsolok 0.5/l per noveny, ez tartalmaz literenkent 2ml Rhizotonic-ot, 4 csepp Superthrive-ot es 1ml melaszt, emellett naponta 4x-5x kapnak foliar sprayt ugyanazzal a mixel mint a locsoloviz, kiveve melasz. A fenyek kb jovohet vege fele atvaltanak 20/4-be.

 
Last edited:

gRazzy

Member
Jaja azok, most olyan 25%-on megy. Egyebkent messzebb is raktam kicsit, azert nem latszodik annyira a fenye a kepeken.
 

gRazzy

Member
Masodik het (lesz holnap).


Az atultetes megtortent a het elejen. Sajnos keptelen voltam kepeket csinalni a folyamatrol mert az allvanyom a boxban van es csak ket kezem van. A fenyek tegnap ota 20/4-ben mennek, a LED az olyan 40%-on es 2 naponta atrakom a masik oldalra. A kaja annyiban egeszult ki, hogy kapjak pluszban az atultetes ota a Bio Grow-t, szoval literenkent 1ml Bio Grow, 2ml Rhizotonic, 1ml melasz, a SuperThrive mar nem megy, a Ph 6.2.
Foliar sprayt mar csak a sotet idoszak elejen kapnak 1x, amiben csak Rhizotonic van, 2ml/liter.




 

icmaghu

Member
Szuper, Követem a naplód! Én is RQS NL Auto indítását tervezem a közeljöv?ben.
A neved nagyon hasonlít egy régi aktív KF fórum tagra, véletlen lehet az egybeesés? :D

Az AirPotokról mi a véleményed, mennyire érezhet? a különbség autoflowernél hagyományos cseréphez képest, érdemes beruházni rá? Gondolom a gyökér oxigénellátását nagyban javítja, viszont így nem szárad nagyon gyorsan a közeged?
 

gRazzy

Member
Hi icmaghu.

A gyanudat a nevemmel kapcsolatban csak megerositeni tudom, cafolni sajnos nincs modomban. :D

Elso korom ezekkel az NL autokkal es kivancsi vagyok en is, es koszi hogy sokakkal egyetemben koveted a naplomat. Az airpotokkal kapcsolatban eleg nehez velemenyt nyilvanitanom mert kb 10 eve csak es kizarolag ezekben termesztek szoval egyaltalan nincs osszehasonlitasi alapom, viszont masnak van es pozitivak az eredmenyek. Az oxigenellatast nagyban segiti es biztos hogy jobban szarad (nincs tapasztalatom hagyomanyos potokkal) a kozeg ezert erdemes gyakrabban figyelned, es a locsolas is lassabban tortenik mert ha gyorsan ontozol, a meg at nem nedvesedett kozeg felett elfut a viz es kifolyik oldalt a lyukakon.
 

gRazzy

Member
Harmadik het.

Novogetunk, mert azt mondtam! Szoval a helyzet valtozatlan, bokrosodunk rendesen ezert leszedtem a haromagu leveleket es lajtosan kotoztem oket, azaz szethuztam az oldalhajtasokat. A kaja nem valtozott, csak annyiban hogy megtalaltam meg vagy ~100 ml Bio Heavent, szoval elhasznalom, ne rohadjon ram. Igy kapnak 1ml Bio Grow, 2ml Bio Heaven, 2ml Rhizotonic, 1ml melasz per liter es a ph 6.3.


Csak ket "ejszakai" kepet hoztam, a napokban toltok meg fel.

 

icmaghu

Member
Reméltem, hogy nem véletlen az egybeesés! Anno, kis pelyhesként csendben csodáltam a naplóidat, ott olvastam el?ször a Sweet Seeds autokról és az airpotról, mindig min?ségi kontent volt, és csodás növények :) Az LST-t mennyire tervezed durván - és hanyadik hétben/hetekben? Err?l ha kicsit részletesebben naplóznál majd (akár fényképekkel), azt megköszönném :)

Én Plagron AllMix-ben tervezem indítani, és az els? 3-4 hétben csak sima állított pH locsolást tervezek, táp nélkül. A virágzás kezdetekor szeretném PK-val megtámogatni, és ennyi, több tápot nem szeretnék, ez így nagyon karcsú hozamot eredményezhet? Er?sen játszom a gondolattal, hogy az új LED technikám alatt VÉGIG 24/24 futtatnám, err?l esetleg gyakorlati tapasztalat? 24/24h vs. 20/4-18/6?

Nagyon szépek a növényeid, így kell a 3. hétben kinézni, várjuk a frissítést! :)
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
airpot bigmac..
260576_01_guttabeta-star-feluletsziv-lemez.png
 

gRazzy

Member
Én Plagron AllMix-ben tervezem indítani, és az els? 3-4 hétben csak sima állított pH locsolást tervezek, táp nélkül. A virágzás kezdetekor szeretném PK-val megtámogatni, és ennyi, több tápot nem szeretnék, ez így nagyon karcsú hozamot eredményezhet? Er?sen játszom a gondolattal, hogy az új LED technikám alatt VÉGIG 24/24 futtatnám, err?l esetleg gyakorlati tapasztalat? 24/24h vs. 20/4-18/6?

Koszonom a szavakat, de en csak szeretem a novenyeket ezert torodom is veluk (ugy altalaban is) es ok viszonozzak. :) Ennyi a titok, na meg a szarazinformacio amit innen-onnan forumokrol magadba szivhatsz.

Az LST mar meg is tortent :) , altalanos recept nincs, az idejet inkabb az adott strain, a feny es a helyed hatarozza meg. Mikor mar latod hogy sok also hajtas van takarasban, lenyegeben szethuzod/kicsit hogy melyebbre hatoljon a feny.

A allmix az jo kozeg, hasznaltam sokszor, de most a 3.korom megy le Canna Terraban, es meg vagyok ezzel is elegedve, ezek tartalmaznak eleg tapanyagot 2-3 hetre, en is csak rhizotonicot adok nekik a 2. het korulig (egyebkent ajanlom a rhizot, nekem kor nem megy le nelkule :) ) de azert legyen bekeszitve egy kis veg tap, csak hogy legyen ha kell. A hozam az inkabb mulik az optimalis korulmenyek tartasan mint a kulonbozo boosterek es tapok hasznalataval, persze ha minden optimalis, akkor egy kis booster sosem art....mondom kis booster. :)

En a 20/4-re eskuszom, nekem bevallt es nem valtoztatok rajta, viszont LED-es korom csak egyszer volt meg 2014 korul, de azok a ledek meg gyerekcipoben jartak, de nem hiszem hogy a a LEDnek hosszabb ciklus kene.

Hamarosan frissitek par szoknya alatti LSTs kepekkel.
 

icmaghu

Member
Koszonom a szavakat, de en csak szeretem a novenyeket ezert torodom is veluk (ugy altalaban is) es ok viszonozzak. :) Ennyi a titok, na meg a szarazinformacio amit innen-onnan forumokrol magadba szivhatsz.

Az LST mar meg is tortent :) , altalanos recept nincs, az idejet inkabb az adott strain, a feny es a helyed hatarozza meg. Mikor mar latod hogy sok also hajtas van takarasban, lenyegeben szethuzod/kicsit hogy melyebbre hatoljon a feny.

A allmix az jo kozeg, hasznaltam sokszor, de most a 3.korom megy le Canna Terraban, es meg vagyok ezzel is elegedve, ezek tartalmaznak eleg tapanyagot 2-3 hetre, en is csak rhizotonicot adok nekik a 2. het korulig (egyebkent ajanlom a rhizot, nekem kor nem megy le nelkule :) ) de azert legyen bekeszitve egy kis veg tap, csak hogy legyen ha kell. A hozam az inkabb mulik az optimalis korulmenyek tartasan mint a kulonbozo boosterek es tapok hasznalataval, persze ha minden optimalis, akkor egy kis booster sosem art....mondom kis booster. :)

En a 20/4-re eskuszom, nekem bevallt es nem valtoztatok rajta, viszont LED-es korom csak egyszer volt meg 2014 korul, de azok a ledek meg gyerekcipoben jartak, de nem hiszem hogy a a LEDnek hosszabb ciklus kene.

Hamarosan frissitek par szoknya alatti LSTs kepekkel.

Köszi, várjuk! Az els? 1-2 hétben nem szoktad a párát feljebb tolni, mint az általad említett ~55%?
Én er?sen gondolkodom egy párásító beújításán az els? hetek miatt(~75%), csak azt nem tudom, hogy mennyire bírná a LED a párát.. :) (Mars TSW2000)
Bár lehet ezt egyszer?en egy propagátorral is ki tudnám váltani, és a csillár is biztonságban lenne..

Esetleg van tapasztalat párásító vs. propagátor használatáról?
Ha beköszönt a virágzás, kíváncsi leszek, mennyire lesz illatos a növényed, sokan úgy említik ezt a fajtát, hogy az egyik legdiszkrétebb illatú (nem illatozik brutálisan).
 

gRazzy

Member
Köszi, várjuk! Az els? 1-2 hétben nem szoktad a párát feljebb tolni, mint az általad említett ~55%?
Én er?sen gondolkodom egy párásító beújításán az els? hetek miatt(~75%), csak azt nem tudom, hogy mennyire bírná a LED a párát.. :) (Mars TSW2000)
Bár lehet ezt egyszer?en egy propagátorral is ki tudnám váltani, és a csillár is biztonságban lenne..

Esetleg van tapasztalat párásító vs. propagátor használatáról?
Ha beköszönt a virágzás, kíváncsi leszek, mennyire lesz illatos a növényed, sokan úgy említik ezt a fajtát, hogy az egyik legdiszkrétebb illatú (nem illatozik brutálisan).

A para mar a masodik hettol 70-75% csak szarakodik a parasitom, pont ma gondolkodtam hogy kene egy ujat venni mielott vegleg beszarik (3 eve nyuzom), es igen, kell a parasito, lehetoleg ultrasonic es szabalyozhato. (propagatorral sajnos nincs tapasztalatom)
Szerintem a LED-nek semmi baja nem lesz, foleg egy Marsnak (egyebkent en is szemezek ezzel a TSW2000-el, eleg olcso) , par naplot itt-ott is talalni ezekkel vagy mas LED-ekkel de sehol nem olvastam hasonlo problemat.

Az illat, na az mar van. :D Amint kinyitom a satrat megcsap, igaz nem eros de intenziv.

Hoztam ket kepet (az elsot csak ugy, viragzunk)...a masodik az meg a kotozes, lathatod az oldalhajtasok ivjein hogy nem sokat huztam oket lejjebb, csak eppen annyit hogy terebelyesebb/szellosebb legyen.

 
Top