What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

מומחי הדשנים לכאן

מומחי הדשנים לכאן

אהלן אנשים, חבר הביא לי כמה בקבוקים של דשנים מסדרת
Bounty
ניסיתי להבין מי נגד מי אבל הייתי שמח אם למישהו יש נסיון בסדרה הזו?
אני מגדל במצע אדמה וכרגע עובד עם ביו נובה עם הסויל מיקס ופיקי שלהם,
מצורפת תמונה של הסטאש.
טבלאות , מינונים והמלצות לשימוש בתקופות השונות יתקבלו בברכה :)

Attachments

• דשנים.jpg
    דשנים.jpg
    50.3 KB · Views: 44

isranabis

Active member
Veteran
אחי הדשנים של זלמנסון מעולים גם אני קיבלתי כמה בקבוקים מתנה ולאחר ניסיון אני אומר לכולם הם יותר טובים מכל הדשן המיובא הסיבה שהם לא נמכרים בהדרושופ זה כי הם זולים ויש בהם הכל אין צורך בקל מג כי הוא כבר נמצא בדשן הבסיס אפשר לגדל עם באונטי ובלומבלסט בלי תוספות אחלה צמחים חוץ מזה דור זלמנסון הוא משלנו הדשנים שלו מעולים אני ממליץ בחום

אחי הדשנים של זלמנסון מעולים גם אני קיבלתי כמה בקבוקים מתנה ולאחר ניסיון אני אומר לכולם הם יותר טובים מכל הדשן המיובא הסיבה שהם לא נמכרים בהדרושופ זה כי הם זולים ויש בהם הכל אין צורך בקל מג כי הוא כבר נמצא בדשן הבסיס אפשר לגדל עם באונטי ובלומבלסט בלי תוספות אחלה צמחים חוץ מזה דור זלמנסון הוא משלנו הדשנים שלו מעולים אני ממליץ בחום

בדיוק אחי גם אני קיבלתי טעימה של הבאונטי בהמלצה מכמה גננים
את הבאונטי שילבתי עם הביו נובה והוא פשוט עשה עבודה מעולה!
המאסיב גריין אני יודע שהוא להיידרו בכלל אבל יצא לך להשתמש בשתיים השניים?
פלנטי והכחול השני משמאל?
הבנתי שהכחול נותן מענה לחוסרים בכל שלב והצהבה - מבוסס חנקן ומגניון
והפלנטי מתאים יותר לזמן הפריחה..

אני מרגיש שעשיתי צעד חשוב במעבר לדשנים מקומיים:dance013:
במחירים הגיוניים!

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
אני רואה את זלמנסון צצים בכל מקום, ושומע שאנשים מרוצים.
אך עדיין לא ראיתי הרבה יומנים איתם, ולא עישנתי פרחים שגודלו איתם

אני אשמח אם תוכל לארגן יומן לגידול איתם :)

isranabis

Active member
Veteran
פונזי אם תנסה אותם לא תתחרט הם כלכך זולים שאין כאן השקעה בכלל
לפני הייצור זלמנסון בדק את כל הדשנים האחרים במעבדה הכי טובה בעולם
הבחור עשה עבודת מחקר רצינית והתוצאות בהתאם
חנויות ההידרו לא רוצות למכור את הדשנים שלו כי זה יפגע להם במכירות של הדשנים היקרים
אני לא רוצה לקלל אבל מי שלא מנסה את הדשנים של זלמנסון הוא לא בן אדם חכם

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
ישראביס, אני אוהב אותך אחי
אבל שחרר קצת תמונות

alfasi

New member
היי .. די הרבה זמן לא הייתי בסביבה ושמח לחזור
לפותח השרשור - יש המון מידע באתר אינטרנט שלהם כולל טבלאות.
לגבי דשנים ישראלים .. אני אנסה לעשות סדר עם קצת מידע שיש לי
אקוגן פרפקט שהשם שלו עלה די הרבה לאחרונה בפורום השכן, הוא בסך הכל שפר 5-3-8 לחקלאות עם סימון +3 על מיקרו אלמנטים .. זה הרכב זול ודי מיושן ולוקה בחסר, ויש היום אופציה לחקלאי בהזמנה להוסיף קלציום ומגנזיום ויותר מיקרו אלמנטים , וככה ליצר דשן שקצת יותר מתאים לבעיית המיים המותפלים ..או לשנות יחס NPK למה שרוצים .
זה מה שעשה דור זלמנסון .. בעצם הוא עשה פחות (לא מחקר ולא נעליים) הוא הזמין כמות מסחרית של דשן לחקלאות בהרכב קצת יותר ידידותי למשתמש וביקבק אותו תחת הסדרה הזו במחירים די גבוהים.
זה למשל דשן באונטי1 - 4-2-6 סטנדרתי לחקלאות.
http://deshengat.co.il/שפיר-חנקתי-דשן-אור/

מדובר בדשנים מאוד פופולרים לחקלאות - האקוגן לא מתאים למציאות העכשווית כי הוא דל במיקרואלמנטים, ולהוסיף לו קלמג זה פתרון יקר ועקום (יותר מידי חנקן שמשנה מהותית את יחס NPK) . הנוסחה של זלמנסון עדיפה בהרבה וגם היא כנראה לא מושלמת. כל אחד יכול להשוות את תכולת הבקבוקים שלו לתכולת הסדרה הזו, ולעשות את החשבון.
מבחינת דשן נטו שתי המוצרים יעילים, ומשמשים שנים בתעשיית החקלאות המקומית בהצלחה רבה..ככה שאין בעייה להשתמש בהם, אני אישית מעדיף את אטאמי בגלל הההרכב והחלוקה לA+B

isranabis

Active member
Veteran
אני מדבר רק מניסיון
הדשנים של זלמנסון עובדים . לדעתי מגדל טוב יודע לעבוד עם כל דשן
אם הוא גם מגדל חכם אז הוא מחפש את הדשן הכי זול
מגדל מעולה מדשן בסירפדים אלפאפא חרא של תולעים אדומות וסרטנים מיובשים טחונים לאבקה
שישבו עם האדמה בעציץ חודש וחצי לפני השתילה אם שמים באדמה בחוץ את כל המרכיבים בנוסף לקצת זבל עופות
מקבלים צמחים שמנסים לעקוף את האקליפטוסים בגובה
פונזי אני עם תמונות גמרתי
הגעתי למסקנה שזה רק יכול להזיק לי
חוץ מזה לעשות רושם ולקבל כבוד מאנשים אנונימים כבר לא מתאים לי
אני כבר זקן העולם שייך לצעירים שהם יפרסמו תמונות

alfasi

New member
כשמסתכלים על דשן חדש צריך פשוט לפרק אותו למרכיבים
בדוגמה למטה רואים את השיפור בפורמולה של דשן-גת 426 לעומת ה-538 הישן
, אבל עדיין כמות נמוכה יחסית של סידן
ומגנזיום ואין בכלל בורון .. בגידול באדמה לא צפויה בעייה (מקסימום תוספת קטנה של מיליליטר קלמג פה ושם),השאלה האם זה מספיק על מצע מנותק עם מיי אוסמוזה או במילים אחרות האם הנסחה שלמה או שעדיף להשאר עם דשן בסיס אחר

אחרי כל החפירה הזו מישהוא מוכן לשתף בערכים האידיאליים של יסודות ראשיים ומיקרואלמנטים כדי שנוכל לעשות את החשבון ?

Example N P K Ca Mg S Fe Mn Zn Cu Mo B Na
Ecogan 5 3 8 0 0 0 300 150 75 11 0 0 0
Bounty1 4 2 6 0.75% 0.90% 0 660 280 92 30 9 0 0

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
כשמסתכלים על דשן חדש צריך פשוט לפרק אותו למרכיבים
או פשוט לנסות לגדל איתו ולראות את ההבדלים
תיאוריה זה יפה, אבל היא לא הפתרון להכל

Agronomist

Active member
4-2-6
הינו
5-3-8
מהול ב 20%
למה עושים כזה דבר?
בעיקרון עושים זאת בחורף כדי לשנות את המסיסות של המלחים בדשן.
יותר מלחים בתמיסה נקבל יותר שקיעה. זה דבר די מקובל בחקלאות מסחרית.

מה שזלמנסון עשה כאן לדעתי הוא משיקול אחר, הכנסה של יותר מגנזיום לתמיסה.
בעוד ש 5-3-8 מסחרי אפשר להמיס עד 0.5% מגנזיום, כאן זלמנסון הכניס 0.75% מגנזיום.

אם נרצה להתאים דשן באופן אידאלי לצמח המדובר שלנו, אחד מהדברים הראשונים שנרצה לעשות הינו בדיקה של כמות היסודות בחומר היבש.
נקרא גם בדיקת עלים.

משיטוט די מהיר אפשר לראות שכבר עשו זאת לפנינו:
https://www.cannabisbusinesstimes.com/article/hidden-dangers-phosphorus-advanced-nutrients/

אם נתמקד בגרפים בלבד, אפשר יהיה להסיק מהם שאנו צריכים יחס
NPK של בערך 2:1:3.
לא לשכוח שזרחן ואשלגן בצורת הרישום הזאת מייצגים כמויות אמיתיות של 40% ו 80% מהכמות הרשומה בהתאמה.

בנוגע ליתר היסודות,
צריך כמות מגנזיום וגופרית כמעט דומה לכמות הזרחן, וכמות סידן שכמעט שקולה לחצי מכמות החנקן בתמיסה.
זה די הרבה סידן.

נניח לרגע שכמות החנקן שאנחנו רוצים במיסה הינה בסביבות 120
PPM
ומכאן נגזור את כמויות היסודות הרצויות בתמיסה הסופית.

אם תהיה התעניינות, אני בטוח שניתן יהיה להציג את האינפורמתיה לגבי שאר היסדות.

alfasi

New member
אגרונומיסט תודה על התשובה
ראיתי בכל מיני מקומות נתונים לגבי צריכה של יסודות, אבל זה לא אחיד,אני אשמח אם תפרסם משהוא מסודר

Agronomist

Active member
אני חושב הגרף שבקישור שצירפתי די אמין.
זה עקבי עם בדיקות אנליטיות שלי בשטח, עקבי עם משרד החקלאות בארץ ועקבי עם הספרות המיקצועית כדוגמת ד"ר רוברט סי לארק.

היחס 2:1:3
חוזר על עצמו בכל המקרים.

isranabis

Active member
Veteran
הדשן של זלמנסון ייעודי לקאנאביס
הדשנים של אקוגן לא
אני יודע שאפשר לגדל קאנביס עם אקוגן
כמו שעשיתי בעבר לפני חנוית ההידרו
אבל הרבה יותר קל לעבוד עם דשן ייעודי
רוב המגדלים לא מקפידים לתת לצמח זמן ניקיון
שצריך להיות לדעתי 3 שבועות עד חודש כאשר משתמשים בדשן מינרלי
עם דשנים שנעשו מסרפד אלפאפא ושן הארי אין בעיה לדשן עד היום האחרון של הפריחה
לגבי הדשן המינרלי הדברים לא כלכך פשוטים יש כל מיני צורות של חנקן זרחן ואשלג יש גם תהליך שנקרא
צ'ילטוט או משהו דומה זה מגדיל את טווח החומציות שבו הצמח יכול לצרוך את הדשן
מינרלים זה עולם שלם של נוסחאות כימיות זה לא פשוט בכלל

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
התהליך נקרא "כלציה", הורדת האנרגיה שנדרשת לספיחת אלמנט לתא ע"י צירופו לקומפלקס גדול יותר.
הצמח מפריש כלאטים, מיקרואורגניזמים מפרישים כלאטים ובדשן יש כלאטים.

Agronomist

Active member
הדשנים של זלמנסון יעודיים באיזה צורה?
הם כמעט באותו הרכב כמו ה 5-3-8.

החנקן מגיע כחנקת אשלגן בשניהם.
והזרחן מגיע כמחומצה זרחתית בשניהם.
כלומר בשניהם שתי הצורות הינן הזמינות ביותר עבור הצמח.
אין יותר מידי מורכבות בדשנים.
בסופו של דבר מדובר באותם מלחים בשני המוצרים.

האקוגן מכיל כילאציות של אבץ, מנגן וברזל.
אולי הכילאציה של הברזל לא הכי טובה.

isranabis

Active member
Veteran
כל הדשנים שאני מכיר עושים את העבודה,אני לא מומחה בדשנים,אני מומחה בבדיקת הצמח ועל ידי בדיקת הנגר כבר שכחתי איך נראה צמח עם עודף או חוסר באיזה שהוא אלמנט מקרו או מיקרו אני עובד בדרך כלל עם זנים שלא אוכלים הרבה כמעט תמיד אני מדשן רק עם רבע מהכמות המומלצת ומשיג תוצאות מדהימות גם בכמות וגם באיכות אצלי הדשן הוא בכלל לא חשוב העיקר שתהיה לחות טמפרטורה ואיוורור כמו שצריך ,אני מגדל היום בלחות של 60 עד 70 % עד הקטיף ומביא תוצאות הרבה יותר טובות מהעבר שבו לא הייתי נותן ללחות לעבור את ה30% בזמן הפריחה,בקיצור הדשן לא כל כך חשוב העיקר שיהיה זול

בגדול צריך לזכור שאנחנו עדיין מגדלים עשב מאוד עמיד,אנחנו מדברים המון על הצלחה אבל יש המון זנים שם שהם מאוד סלחניים לטעויות מגדלים והם גודלים גם אם אתה מתעלל בהם ולא עושה את העבודה כמו שצריך.
לא סתם יש זנים עם טעם של דיזל... הם רוב הסיכויים באמת גדלו בתנאים כאלה.
זה אחד הצמחים הכי השרדותיים עלי אדמות והכי מגוונים מבחינה גנטית.
כל זן יגיב מאוד שונה לדישון ולכן למרות כל ההצעות של חברות הגידול עדיין המגדל חייב להגיב בהתאם לצמח ולזן.
ככל שכל התנאים יותר אופטימליים ככה הצמח יאכל יותר את הדשן וינצל את המינון ה"מושלם" נקרא לזה.לדעתי ברוב הסטאפים נופלים הרבה לפני הדשן.
אצלי למשל כרגע יש צפיפות יתר מטורפת באשמתי,חרקים שתוקפים חלק מהשורשים וללא ספק משפיעים על התוצר הסופי וטמפרטורות נמוכות מידי בשביל לנצל את כל הדשן ופחמן באויר.
אני משתמש בדשנים של הסי שהם דיי זולים ביחס לכל השאר,יש להם פלוסים ומינוסים זה בטוח :)
עכשיו אני בדיוק שוקל לאיזה חברה לעבור ויש המון שיקולים,תקציב,כמה זמן לוקח להכין את האוכל של הצמחים ועוד.
מהמחקר הקטן שלי אדוונסד נוטריאנטס זה דשנים לצמחים אוליגרכים :)
לא בדקתי את הזלמנסון הזה.... נשמע מעניין זה בטוח.חבל שאי אפשר באמת לעשות השוואה נורמלית עם אותו הזן באותו הסטאפ עם כמה דשנים שונים,זה היה אומר המון.