What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

גידול בקוקוס פרלייט בניקוז לפסולת

ganesh5000

Member
למזלי (או שלא.. כי ישעמם לי) יש לי כמה חודשים עד המחזור הבא, ככה שאני אמשיך לברר ולנבור ביומני גידול ברשת ובסוף אסגר על הדרך שבאמת תהיה לי הכי נוחה ומתאימה לצרכים ולציוד שכבר יש לי.
כל עוד הצמחים יקבלו את הכמות של המים שהם צריכים לקבל בלי בעיה, לא ממש משנה לי השיטה, רק הנוחות של התפעול ונוחות השינוי במידת הצורך (הוספה או הורדה של עציצים), משנה לי כאן.

אם אתה מריץ צינור אחד בצד המגש, אז איך אורך הצינוריות זהה? הרי יש עציצים שקרובים לצינור הראשי, ויש כאלה בצד השני.
זה לא משנה את הספיקה/ לחץ בעציצים הרחוקים יותר מהצינור?

זה אני, או שכל יומן גידול במימדים גדולים הנורות ממש גבוהות ורחוקות מהעציצים? אפילו עם רפלקטורים מקוררים אני רואה אנשים שמרחיקים את הנורות לגובה לא הגיוני בעליל. או שזה רק לצורכי צילום?
הפתוחים שלו מאוד קרובים, לפחות לעציצים הגדולים. בצד אני מניח שזה ייחורים אז הוא לא רוצה להפציץ אותם ביותר מדי אור.

teananna

Member
תודה רבה חברים
במיוחד קמיקזה
השתוקקתי לפתיל כזה של רוקוול אבל לא מצאתי
אש אתה

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
גנש, עושים את זה בשביל התמונות או שיש ממש הרבה מנורות כי פשוט יש יותר מידי קרינה מרוכזת באופן אחר

kamikaza

Active member
למזלי (או שלא.. כי ישעמם לי) יש לי כמה חודשים עד המחזור הבא, ככה שאני אמשיך לברר ולנבור ביומני גידול ברשת ובסוף אסגר על הדרך שבאמת תהיה לי הכי נוחה ומתאימה לצרכים ולציוד שכבר יש לי.
כל עוד הצמחים יקבלו את הכמות של המים שהם צריכים לקבל בלי בעיה, לא ממש משנה לי השיטה, רק הנוחות של התפעול ונוחות השינוי במידת הצורך (הוספה או הורדה של עציצים), משנה לי כאן.

אם אתה מריץ צינור אחד בצד המגש, אז איך אורך הצינוריות זהה? הרי יש עציצים שקרובים לצינור הראשי, ויש כאלה בצד השני.
זה לא משנה את הספיקה/ לחץ בעציצים הרחוקים יותר מהצינור?

זה אני, או שכל יומן גידול במימדים גדולים הנורות ממש גבוהות ורחוקות מהעציצים? אפילו עם רפלקטורים מקוררים אני רואה אנשים שמרחיקים את הנורות לגובה לא הגיוני בעליל. או שזה רק לצורכי צילום?
הפתוחים שלו מאוד קרובים, לפחות לעציצים הגדולים. בצד אני מניח שזה ייחורים אז הוא לא רוצה להפציץ אותם ביותר מדי אור.

אני מריץ צינור 16 לאורך האוהל, מודד איזה מרחק אני צריך לעציץ הרחוק ביותר, וחותך את הצינוריות באותו אורך

ככה כולם מקבלים אותה כמות מים

כמובן שיש לי כמה יציאות מהצינור הגדול, לא כולם יוצאים מאותה נקודה

לגבי המנורות בתמונות שהעליתי - אל תשכח שמדובר פה במנורות של 1000 וואט

טוב,אז קניתי אחת מתערובות הקוקוס האלה,ממה שאני מבין יש צורך לשטוף את הקוקוס ורצוי גם לערבב אותו בפרלייט בשביל אוורור טוב יותר.

איך אתם שוטפים את הקוקוס?.....

השטיפה לפני או אחרי שמערבבים עם פרלייט?

הבנתי שמומלץ להזין את הקוקוס בדשנים במינון נמוך כדי לתת לצמחים להקלט טוב יותר.

להשקות את הקוקוס כשהוא אחרי שטיפה וכבר בתוך העציץ,לפני ששתלתי בו את הצמח,יספיק או שיש איזה תהליך שצריך לעשות?

kamikaza

Active member
אם קנית את הקוקוס בארץ הוא כבר מגיע מעורבב עם פרלייט, לא

בשביל לשטוף אני ממלא את הקוקוס בעציצים של האוטופוט, הם הכי נוחים לשטיפה כי יש להם חריצי ניקוז קטנים בתחתית, אז הקוקוס לא נשפך מהחורים

שם שישה עציצים מלאים באמבטיה ושוטף עם הטוש עד שהאיסי בנגר זהה למה שנכנס

נותן להם להתייבש קצת בעציצים, שופך לפיילה או על יריעת ניילון על הרצפה, מערבב, וממלא בעציץ הסופי

אני לא משקה את הקוקוס לפני שתילה, אבל נותן השקיות יפות בהתחלה

מדשן במינון נמוך מהיום הראשון

איסי של 0.4-0.5 ככה, אבל תוך שבוע אני כבר על 1.2 אי.סי

משקה כל יום

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
הקוקוס מגיע עם הפרלייט אלא אם הוא בא בבלוק.
בכל מקרה אם הוא רק קוקוס אין באמת טעם להוסיף פרלייט.

אני שוטף עם צינור מים שמחובר לברז של המכונת כביסה בזמן שהעציצים על משטח ניקוז ויש משאבת מים במשטח ניקוז שמוציאה מים לביוב.
אחרי שהמצע שטוף אני שותל את הצמחים ומעביר עוד סבב השקיה כדי לודא שאין כיסי אויר כתוצאה מהשתילה.

אני שוטף עד 0.8 מיליסימנס בהתחשב בזה שהמים 0.7 היו אצלי.

אז פתחתי את השקית והקוקוס מעורבב עם מעט פרלייט,בטח שלא 50-50,האם יש צורך להוסיף פרלייט ?

קמיקזה,כשאתה שוטף בתוך האוטופוט אתה משתמש בבד הפרדה בתחתית?

ובכלל איך השורשים מגיעים למים עם יש שני בדי הפרדה?....אחד בתוך העציץ ואחד מתחתיו

המצע הזה ממש לא מזכיר קוקוס בשום צורה....בטח לא מה שתארתי לעצמי לפני שפתחתי את השק

תודה על התגובות והעזרה:)

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
אין צורך להוסיף פרלייט. קוקוס נקי עובד טוב כמו קוקוס עם פרלייט - רק לא מוכרים קוקוס נורמלי בנפרד בשלוף

המצע צריך להראות כמו אדמה ממש קלה עם המון פרלייט. לרוב אחרי כמה השקיות הפרלייט צף ונראה כאילו יש הרבה יותר ממנו

kamikaza

Active member
אז פתחתי את השקית והקוקוס מעורבב עם מעט פרלייט,בטח שלא 50-50,האם יש צורך להוסיף פרלייט ?

קמיקזה,כשאתה שוטף בתוך האוטופוט אתה משתמש בבד הפרדה בתחתית?

ובכלל איך השורשים מגיעים למים עם יש שני בדי הפרדה?....אחד בתוך העציץ ואחד מתחתיו

המצע הזה ממש לא מזכיר קוקוס בשום צורה....בטח לא מה שתארתי לעצמי לפני שפתחתי את השק

תודה על התגובות והעזרה:)

נכון. לא יודע ממי קנית את הקוקוס, אבל לא תמיד יש בו 50% פרלייט. לפעמים יותר לפעמים פחות. וגם בשק יש פחות מחמישים ליטר. לך תבנה מדינה

אני לא משתמש בבד הפרדה כשאני שוטף

והשורשים לא צריכים להגיע למים, אלא להפך. המים מגיעים לשורשים, ועד למעלה העציץ. תסתכל שוב בסרטי הדרכה של האוטופוט

הבדים נועדו לעצור את השורשים מלהגיע למים שבאגן ניקוז

כשאני שוטף , אם זה עם צינור\טוש ולא עם טפטפות, כל הפרלייט צף למעלה ובתחתית נשאר מעין 'בוץ'. לכן אני שופך אח"כ את העציץ ומערבב מחדש

ממשיכים להתקדם...

אז אני מתכנן לגדל שני צמחים בעציץ של 15 ליטר.

מערכת ההשקיה תהיה 2 טפטפות של 2 ליטר בשעה על כל עציץ.

באדמה הייתי משקה עציץ כזה בערך ב-3-4 ליטר מים וזה היה מספיק לחמישה ימים פלוס מינוס.

מה ההמלצות שלכם להשקיה בעציצים כאלה בקוקוס-פרלייט?

פעם ביום?...פעממיים?....לכמה זמן?...איך אני יודע שההשקיה מספיקה?

האם צריך לבדוק תוך כמה זמן מהפעלת המשאבה יוצא נגר ואז לקבוע את הטיימר על הזמן הזה?....

תודה מראש.

chef123

Member
שלום לכל חברי הפורום!!!
אחרי סיבוב קצר בפורום ראיתי שיש פה לא מעט תותחים בכל נושא הגידול הביתי
אז ככה אני מגדל בקוקוס כבר פעם שניה בפעם הראשונה שגידלתי עשיתי מלא טעויות דשנים לא נכונים טמפרטורה היתיחסות לא נכונה למצע הגידול עכשיו למדתי קצת על גידול בקוקוס פרלייט וחשבתי שאני מוכן לגידול על קוקוס ויש לי מלא בעיות וחוסרים 15 צמחים מתו לי בגלל טעויות (גידול מזרעים) אז ככה אני מגדל בקוקוס פרלייט עם דישני H&G עם כל
הסדרה שלהם עם אוסמוזה והלכתי לפי הטבלה שלהם ולא שטפתי את המצע לפני השתילה הצמחים לא הגיבו טובב בכלל תמיד היו צהובים ולא גדלו בכלל אז נתתי יותר דשן ואז היה נראה שיש דישון יתר אבל עדין הצמחים צהובים אז עשיתי שטיפהה עם מי אוסמוזה ועדין אני לא רואה כיוון של הצלחה כלשהי יש לי עכשיו 12 צמחים חדשים שהתחלתי מזרעים והם עוברים כמעט אותו סיפור כמו בניסיון הקודם בבקשה תעזרו לי לא נשארו לי זרעים כבר ואלה מגנטיקה משובחת קישורים לגידול בקוקוס אאו מישהו שמבין בדשני האוס גרדאן

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
קרנף, 15 ליטר זה המון לקוקוס - אתה יכול להחזיק צמח שתופס מטר רבוע ומנורה בעציץ כזה בכיף עם השקיה אוטומטית.

אני מאמין שחצי ליטר 3 פעמים ביום יעשה את העבודה בצמח מבוסס ב15 ליטר.
השיטה לבדוק פשוטה - אתה שם השקיה שאתה חושב שסבבה ואם אתה רואה 10% נגר בכללי אחרי כמה ימים אתה יודע שאתה בסדר.
אי אפשר לתת השקיה אחת ולקבוע ע"פ זה כי אתה צריך להכנס למערכת תזמון השקיה מסויימת שתכולת הרטיבות לפני ההשקיה צריך להתייצב בה.

שף, שטוף היטב את הקוקוס (עד שהאיסי ביציאה דומה לאיסי של הכניסה), חכה יום ושלח תמונה של המצב
אפשר במי ברז, חבל על המי אוסמוזה

תודה פונז:)

אז ככה,אני מתכנן 4 שולחנות בחדר אחד.

יהיו 3 אזורים של 1.1 על 1.1,מעל כל אזור נורת 600 וואט,7 עציצי 15 ליטר,2 צמחים בכל עציץ,סה"כ 14 צמחים בכל אזור ורשת לסקרוג.

עוד אזור אחד יהיה 1.1 על 1.25,שתי נורות 400 וואט,9 עציצי 15 ליטר,שני צמחים בכל עציץ,סה"כ 18 צמחים ורשת סקרוג מעל.

סה"כ בחדר 60 צמחים,30 עציצים,4 אזורי גידול.

אני מתכנן מערכת השקיה פשוטה,צינור עיוור בקו ישר עם 30 יציאות,כל יציאה מגיעה אל עציץ וממנה שתי טפטפות 2 ליטר לשעה כל אחת.

את המים תעביר משאבה של 2000 ליטר לשעה עם מסנן עמיעד.

אין שולחנות ניקוז והמים יורדים לרצפה,הייתי רוצה לתזמן את ההשקיה ככה שלא יהיה נגר בכלל,גם ראיתי שיש מגדלים(מקצועיים)שמשקים בלי ניקוז בכלל,יעני דלי בלי שום חור לניקוז למצע....הם אומרים שהכל במערכת שלהם מתוקתק
dialed in
אני ממש ממש לא שם אבל הייתי רוצה כמה שפחות התעסקות עם מי נגר.

שוב תודה:)

chef123

Member
פונזי תודה רבה על העזרה יש לי שאלה לכוון ph של מים שאני שוטף?
ועוד שאלה איך אני מעלה תמונות

kamikaza

Active member
אני גם חושב שאין טעם לעציצים של 15 ליטר

ולמה לשים שתיים בעציץ?

אם אתה רוצה לגדל 14 צמחים מתחת למנורה, אז הייתי מציע לך להגדיל את הכמות ל-16 עציצים, כך שתוכל לסדר אותם בארבע שורות של ארבע

המספר הנמוך יותר יהיה תשע - שלוש שורות של שלוש. או 25 - 5*5

אם אתה מגדל 16 צמחים מתחת לנורת 600, הייתי ממליץ על עציצים של 3.5 ליטר ככה

אתה מגדל מייחור, נכון?

הנגר דווקא חשוב צאוד לדעתי, ואני מכוון תמיד לאיזור 15% נגר

הסט-אפ הקודם שלי היה 18 ייחורים, 9 מתחת כל נורת 600, באירפוטים של 10 ליטר על שני מגשי ניקוז

הושקו ארבע פעמים ביום, כל השקיה באיזור 250 מ"ל

הסט-אפ הנוכחי של הוא 12 צמחים מזרע, לא מייחור

שישה מתחת לכל מנורת 600

באותם עציצים מהסט-אפ הקודם

עשרים שעות אור, השקיה כל שעתיים וחצי של 200 מ"ל לעציץ

בכל עציץ יש ארבעה טפטפות של 1 ל"ש

משאבה של 2,800 ל"ש

אם אתה מתכנן כמות כזו של עציצים, הייתי ממליץ לך להגדיל את המשאבה, או לפצל את המערכת ולשים שתי משאבות

אני לא רואה היגיון בהימנעות מנגר והתקנת ניקוז מסודר

אתה חייב ניקוז יעיל גם בשביל השטיפות

Attachments

• 14 (5).jpg
    14 (5).jpg
    74.9 KB · Views: 37
  • 6th april 08 013
    6th april 08 013
    84 KB · Views: 46
היי קמיקזה,תודה על התגובה:)

אני מגדל 2 בעציץ בגלל מקום.אני ממחזר ציוד ישן כך שבעציצים של 15 ליטר אני "מרשה" לעצמי לגדל שניים.

בסט-אפ אחר שאני מגדל בו באוטופוטים של 15 ליטר,2 עציצים תופסים יפה,אני אעלה תמונות של יום 10.

בחדר שאני מדבר עליו כרגע,אני יכול להשתמש בעציצי 15,20,25 ליטר.
בחרתי ב-15 ליטר מכיוון שאם 3.5 ליטר אמור להספיק לצמח אחד אז 15 בטוח יספיק לשניים.

ראיתי יומני גידול של אנשים אחרים שעושים את זה וזה עובד יפה,]זה גם לא שונה מ"מיטות" של שתילים.

הצמחים הם ייחורים של קריטיקל קוש,בני שלושה שבועות,נמצאים בתוך עציצי חצי ליטר עם אדמה ומערכת שורשים מפותחת,כולם נקטמו פעם אחת.

בנוגע להשקיה,אתה צודק שמערכת ניקוז היא הכרחית וזאת הדרך הנכונה לעשות דברים,החדר הזה הוא פרוייקט שלקחתי לפני 6 חודשים,נשארו עוד 3,זאת אומרת שזה הסייקל האחרון....אני לא מתכוון כרגע להשקיע עוד כסף ומעדיף לחפש פתרון ביניים.

אני קודם כל אתן השקיה ידנית כדי שהשורשים יתפסו יפה....אחר כך אני חושב לחבר את המערכת ולהשקות 4-5 פעמים ביום השקיות קטנות עם מעט מאוד נגר,שישטוף את המלחים וימנע הצטברות.עדיף לדעתי על השקיה אחת גדולה.

אני גם מבין שיש צורך לבדוק כל כמה זמן המצע מתייבש כדי שלא ינהיה רטוב כל הזמן.

כמה זמן לקח לאיירפוטים של 10 ליטר להתייבש כשהשקית עם נגר של 15%?

המשאבה הזאת נתנה עבודה עד לפני שבועיים עם סט אפ של 59 עציצים,אני סומך עליה שתעשה את העבודה,שוב....עניין של חיסכון ולא בגלל שאתה לא צודק:)

שוב תודה על התגובות,לומדים פה הרבה..

kamikaza

Active member
ברור שעציצים של 15 ליטר יספיקו, הבעיה שהם גדולים מדי

זה לא אסון, אבל זה יקשה עליך עם השטיפות וההשקיות, ובהתחלה יצא שתבזבז סתם מים ודשנים

גם החיסכון במצע הוא עצום, כשאתה חושב על זה... כמה ליטרים של קוקוס יכולת לחסוך

וגם דשנים זה כסף. יש מצב שיצא לך יותר זול לקנות עציצים קטנים

בניגוד לאוטופוט, זה לא משנה אם אתה מתחיל להשקות ידנית או מטפטפות, בכל מקרה זה מלמעלה

מאוד קשה לדעת מתי הקוקוס מתייבש, כי הוא בעצם אף פעם לא ממש מתיבש

והוא לא מחזיק הרבה מים, אז המשקל שלו אחרי השקיה לא שונה דרסטית מהמשקל שלו לפני השקיה

זה גם תלוי בפרלייט, וכמו שכבר אמרתי, הקוקוס בארץ לא מגיע ברמה אחידה

אני מתחיל מהשקיה ביום, ומוסיף השקיות לפי הנגר

נגיד בגידול הזה התחלתי מהשקיה ביום, עכשיו אני כבר על איזה 7 השקיות ביום. ואם הנגר יקטן עוד, אני אעלה את התדירות של ההשקיות לכל שעתיים. 3 דקות כל פעם, שיוצא בערך 200 מ"ל לעציץ

לפני הגידול ניסיתי להבין כמה מים עציץ מחזיק, אז השקתי אותם כשהם היו יבשים לגמרי, ומדדתי נגר

כל עציץ של 10 ליטר קוקו-פרלייט החזיק ליטר מים

אבל אסור לתת לקוקוס להתייבש, ואל תפחד מהשקיות יתר - מאוד קשה להגיע למצב כזה בקוקו-פרלייט, אתה למעשה מגדל בסוג של הידרו, ויכול להשקות גם כל שעה אם בא לך