What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Vertical 1200w 120x120 ס"מ

Dr happy

Member
היי
אני מניח שזה ברור שקשה מאוד לאטום את החלל שאתה מגדל בו, כך שאוויר נכנס מבחוץ דרך כל סדק או מרווח שרק אפשר
ומזגן בטח ובטח לא מכניס אוויר אלא רק מקרר או מזיז אותו ממקום למקום
אגב מעניין אותי כבר לראות מה יצא מכל מה שיש לך שם
שיטה הזאת מסקרנת אותי
אשמח לכמה שיותר תמונות מכל זווית אפשרית
תודה ובהצלחה גבר!​

הבעיה היא שגם אם יש סדקים או שזה נניח ממ"ד שהוא אטום
איך אני אמור להחליף שם אוויר 2-4 פעמים בדקה ?!

הרי עכשיו הם צומחות נחמד אבל אין פה תחלופת אוויר כי זה ממ"ד

יש הצעות?

יורס
האפפי

unreal-vlr

New member
לחבר שלי יש בממד פתח אוורור עגול כזה
לדעתי יש את הפתח רק בממדים חדשים
נשאר לך רק חלון לדעתי
חוץ מזה איך שאני זוכר אותך מהפורום הקודם , אתה תמיד תמצא קומבינה:bump:
אני היתי עושה איזשהו סידור עם חלון
שיראה מבחוץ רגיל ומבפנים שיהיה בו פתח אוורור

אפשרות נוספת כמובן היא לסדר שם פחמן דו חמצני
ואז לא תצטרך להחליף את האויר, רק לקרר ולהעשיר

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
בחלל גידול אטום לא מחליפים את האויר, רק משפצרים אותו.
בקנה מידה שלך הייתי הולך על מיכל 100 ליטר עם 80 ליטר מי נטולי כלור, חבילת חצי קילו שמרים ו2 קילו סוכר. אחר כך קילו סוכר פעמיים בשבוע והחלפה של כל המים והשמרים פעם בשלושה שבועות.

בשביל תאורה אחת או שתיים מערכת פד"ח זה עסק יקר לאללה.

אם תחליף את האויר פעמיים בשעה תשרוף המון כסף על מיזוג סתם. בהנחה שיש לך מזגן.
אם אין לך מזגן אין שום טעם בגידול בחלל אטום - עדיף לך למצוא מאיפה להזיז את האויר.

Dr happy

Member
לחבר שלי יש בממד פתח אוורור עגול כזה
לדעתי יש את הפתח רק בממדים חדשים
נשאר לך רק חלון לדעתי
חוץ מזה איך שאני זוכר אותך מהפורום הקודם , אתה תמיד תמצא קומבינה:bump:
אני היתי עושה איזשהו סידור עם חלון
שיראה מבחוץ רגיל ומבפנים שיהיה בו פתח אוורור

אין לי שום בעיה כרגע.... המוזר הוא שהכל נראה תקין למרות שאין שום תחלופת אוויר, הממ"ד אטום 23 שעות ביממה!!!
בגלל זה שאלתי :)...
ממש מוזר כל הסיפור הזה של האוורור

אפשרות נוספת כמובן היא לסדר שם פחמן דו חמצני
ואז לא תצטרך להחליף את האויר, רק לקרר ולהעשיר

אשמח אם מישהו יפרט על הנושא... כי אם מזגן אכן לא מוציא או מכניס אוויר זה נשמע הרבה יותר פשוט
אין לי נסיון בזה ואני דיי מפחד מזה...
אך אינני חושש מנסיונות ויכול להיות מעניין

בחלל גידול אטום לא מחליפים את האויר, רק משפצרים אותו.
בקנה מידה שלך הייתי הולך על מיכל 100 ליטר עם 80 ליטר מי נטולי כלור, חבילת חצי קילו שמרים ו2 קילו סוכר. אחר כך קילו סוכר פעמיים בשבוע והחלפה של כל המים והשמרים פעם בשלושה שבועות.

בשביל תאורה אחת או שתיים מערכת פד"ח זה עסק יקר לאללה.

אם תחליף את האויר פעמיים בשעה תשרוף המון כסף על מיזוג סתם. בהנחה שיש לך מזגן.
אם אין לך מזגן אין שום טעם בגידול בחלל אטום - עדיף לך למצוא מאיפה להזיז את האויר.

ידידי
לא ממש הבנתי את נושא שיפצור האוויר בגם לא את נושא המיכל 100 ליטר אשמח אם תפרט

אין לי שום בעיה כרגע.... המוזר הוא שהכל נראה תקין למרות שאין שום תחלופת אוויר, הממ"ד אטום 23 שעות ביממה!!!
בגלל זה שאלתי :)...
ממש מוזר כל הסיפור הזה של האוורור

אשמח אם מישהו יפרט על הנושא... כי אם מזגן אכן לא מוציא או מכניס אוויר זה נשמע הרבה יותר פשוט
אין לי נסיון בזה ואני דיי מפחד מזה...
אך אינני חושש מנסיונות ויכול להיות מעניין

ידידי
לא ממש הבנתי את נושא שיפצור האוויר בגם לא את נושא המיכל 100 ליטר אשמח אם תפרט

פונזי הסביר לך - המיכל עם הסוכר והשמרים זאת מערכת פד"ח "גטו", כמו שאומרים. מעניין אם זה עובד. זה עובד לדעתך גם בחדר מאוורר פונז?

Dr happy

Member
מעניין אותי נושא המזגן
אם החדר אטום, מאיפה יש אוויר לצמחות ?
הרי רשום תחלופת אוויר של 2-4 פעמים לדקה
זה בכלל לא דומה לשום דבר שקראתי עליו בספרים אבל זה עובד
בחדר אטום רק עם מזגן פעיל הכל נראה תקין

מאיפה האוויר?!

יורס
האפפי

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
ממלאים מיכל גדול עם מי, שמרים וסוכר.
השמרים הם אורגניזמים אנאירוביים אשר מפרקים את הסוכר בתנאים ללא חמצן (מים) לפחמן דו חמצני ואלכוהול.
הפחמן דו חמצני מסיס במים ברמה דיי נמוכה ולכן יוצא לחלל הגידול.
האלכוהול מסיס במים ברמה טובה יותר ולכן רק חלק קטן יותר שלו יוצא לאויר.

אתה משתמש בפחמן הדו חמצני לצמחים ומוסיף סוכר שהשמרים מסיימים לפרק אותו.
תוך שלושה שבועות בערך, בקנה מידה שצויין, האלכוהול אמור להצבר לרמה יחסית גבוהה מה שיגרום לעליה של אדי האלכוהול באויר - דבר שלא טוב לצמחים.
מסיבה זו מחליפים את המים.

בנוסף גם שהשמרים מתרבים הם מגיעים למסה קריטית מסויימת בה הם מורידים דרסטית את הפעילות שלהם. אתה לא רוצה להגיע לזה.

מחסור בפחמן דו חמצני מתאפיין בעיקר בגדילה איטית.

צמחים לא צריכים תחלופת אויר.
הם צריכים רוח, פחמן דו חמצני וששום דבר באויר לא יהרוג אותם.
2-4 פעמים בדקה, שזה הרבה יותר ממה שאני משתמש בו ואני מגזים עם התחלופת אויר אצלי, זה שאין מיזוג.
התחלופה הזו מיועדת בעיקרה לקירור.

סטג, עובד סביל אבל לא בצורה מדודה וזה לא נוח כמו מערכת קנויה.
מזיק בינתיים זה לא.

Dr happy

Member
ממלאים מיכל גדול עם מי, שמרים וסוכר.
השמרים הם אורגניזמים אנאירוביים אשר מפרקים את הסוכר בתנאים ללא חמצן (מים) לפחמן דו חמצני ואלכוהול.
הפחמן דו חמצני מסיס במים ברמה דיי נמוכה ולכן יוצא לחלל הגידול.
האלכוהול מסיס במים ברמה טובה יותר ולכן רק חלק קטן יותר שלו יוצא לאויר.

אתה משתמש בפחמן הדו חמצני לצמחים ומוסיף סוכר שהשמרים מסיימים לפרק אותו.
תוך שלושה שבועות בערך, בקנה מידה שצויין, האלכוהול אמור להצבר לרמה יחסית גבוהה מה שיגרום לעליה של אדי האלכוהול באויר - דבר שלא טוב לצמחים.
מסיבה זו מחליפים את המים.

בנוסף גם שהשמרים מתרבים הם מגיעים למסה קריטית מסויימת בה הם מורידים דרסטית את הפעילות שלהם. אתה לא רוצה להגיע לזה.

מחסור בפחמן דו חמצני מתאפיין בעיקר בגדילה איטית.

צמחים לא צריכים תחלופת אויר.
הם צריכים רוח, פחמן דו חמצני וששום דבר באויר לא יהרוג אותם.
2-4 פעמים בדקה, שזה הרבה יותר ממה שאני משתמש בו ואני מגזים עם התחלופת אויר אצלי, זה שאין מיזוג.
התחלופה הזו מיועדת בעיקרה לקירור.

סטג, עובד סביל אבל לא בצורה מדודה וזה לא נוח כמו מערכת קנויה.
מזיק בינתיים זה לא.

למה הטלנובלה הזאת לראות עיני ?
אין לי עניין במיכל שמרים- ובאמת שאין לי מושג איך אתה שולט ברמת הפחמן הדו חמצני - בשביל המיכל גטו צריך חיישן פחמן דו חמצני שעולה יותר מכל המיכל
אם לעשות פחמן דו חמצני סבבה- רק תן לנו הסבר של מקצוענים - או משהו שלפחות ניסית

רק שאלתי מה קורה עם האוויר בחדר סגור (אטום) שפועל בו מזגן
הרי אין תחלופת אוויר בחדר ואין שום מקור של פחמן דו חמצני

באהבה גדולה
יורס
האפפי

טוב אז אמרנו - אם אין תחלופת אויר הנפח/מאסה של האויר נשאר אותו דבר. רק ההרכב משתנה, ואחוז החמצן עולה, בעוד אחוז הפד"ח יורד. אלא אם באמת אתה שם מערכת כזו אפילו גטו שאין ספק שזו שיטה שנויה במחלוקת. אני דווקא הייתי נותן לה נסיון, זה בהחלט מסוג הדברים שקשה לעשות יותר מדי, גם בלי ניטור. אבל מגדלים רבים אומרים שיותר יעיל כבר לדבר אל הצמחים שלך.

פעם היה לי חלום שהיה לי חתול בחלל גידול, הוא היה תלוי שם איכשהו, התפקיד שלו בגדול היה לנשום כדי שיהיה פד"ח.... לא חלום נעים

Dr happy

Member
טוב אז אמרנו - אם אין תחלופת אויר הנפח/מאסה של האויר נשאר אותו דבר. רק ההרכב משתנה, ואחוז החמצן עולה, בעוד אחוז הפד"ח יורד. אלא אם באמת אתה שם מערכת כזו אפילו גטו שאין ספק שזו שיטה שנויה במחלוקת. אני דווקא הייתי נותן לה נסיון, זה בהחלט מסוג הדברים שקשה לעשות יותר מדי, גם בלי ניטור. אבל מגדלים רבים אומרים שיותר יעיל כבר לדבר אל הצמחים שלך.

פעם היה לי חלום שהיה לי חתול בחלל גידול, הוא היה תלוי שם איכשהו, התפקיד שלו בגדול היה לנשום כדי שיהיה פד"ח.... לא חלום נעים

חחחחח
ימלך!!!
כמעט עשיתי
PP
על עצמי :)

יורס
האפפי

isranabis

Active member
Veteran
כאשר אוויר וגם מים נמצאים בטמפרטורה נמוכה אז אחוזי החמצן בהם יותר גדולים,מעניין אם קירור האוויר והמים מעלה את אחוזי החמצן כאשר המערכת סגורה? יש גם את הקטע שהצמחים צורכים פחמן ופולטים חמצן באור בזמן שבחושך הם עושים הפוך,בהתחלה שהצמחים קטנים זה מספיק הבעיה תהיה כשיגדלו,אבל על כל זה היה צריך לחשוב קודם אני לא מבין איך רצית לגדל בחדר אטום? לפי הסידור רואים שלא התחלת לגדל אתמול עכשיו ההצעה הכי טובה שיש לי זה לשרשר כמה שיותר מהר לפני שהסטרס יתחיל להראות על הצמחים וצמחים בסטרס מושכים מזיקים ומחלות שלא היו באים לצמח בריא

Dr happy

Member
כאשר אוויר וגם מים נמצאים בטמפרטורה נמוכה אז אחוזי החמצן בהם יותר גדולים,מעניין אם קירור האוויר והמים מעלה את אחוזי החמצן כאשר המערכת סגורה? יש גם את הקטע שהצמחים צורכים פחמן ופולטים חמצן באור בזמן שבחושך הם עושים הפוך,בהתחלה שהצמחים קטנים זה מספיק הבעיה תהיה כשיגדלו,אבל על כל זה היה צריך לחשוב קודם אני לא מבין איך רצית לגדל בחדר אטום? לפי הסידור רואים שלא התחלת לגדל אתמול עכשיו ההצעה הכי טובה שיש לי זה לשרשר כמה שיותר מהר לפני שהסטרס יתחיל להראות על הצמחים וצמחים בסטרס מושכים מזיקים ומחלות שלא היו באים לצמח בריא

אהלן
isranabis

יש מזגן שפועל 23 שעות
הכוונה לשרשר זה להכניס אוויר לחדר ?
כי אז לפי דעתי הוא יתערבב עם האוויר הקר של המזגן...
בעבר הייתי מוציא את האוויר מהמפוח לסלון דרך הפתח מעל הדלת בממ"ד
ומכניס אוויר לחדר מהחלון כשהמזגן עובד... נראה שהקירור היה פחות אפקטיבי, אך מצד שני היה יותר אוויר טרי

בנוסף ביצעתי את אותו הגידול בחורף בתוך הממ"ד עם חלון פתוח כשהפילטר מוציא אוויר לממ"ד ...
הגידול נמצא בפינה אטומה בחדר עצמו
כך שתחלופת האוויר בממ"ד היא אפסית

יורס
האפפי

isranabis

Active member
Veteran
בלי מזגן רק עם איוורור וקולטיוב אתה צריך להגיע שבחדר הגידול יהיה רק 3 או 4 מעלות מעל המעלות שיש בחוץ,אצלי בימים האלה המזגן לא עובד כבר,יש כמה דברים שעוזרים לקרר אחד מהם זה שעדיף שיהיה לחץ שהמפוח יהיה בכניסה בזמן שהיציאה תהיה פסיבית או עם משהו חלש מהמפוח,פעולה הפוכה טובה בשביל חימום

isranabis

Active member
Veteran
עוד משהו שמאוד עוזר לי לקרר זה מכשיר אדים קרים עם מאוורר קטן

הערה קטנה - מים (לגבי אויר אני לא יודע אבל אם אתה אומר אז בסדר) בטמפ' נמוכה לא מכילים יותר חמצן, אלא שהיכולת שלהם להכיל חמצן עולה.

כלומר הורדת הטמפ' לא מוסיפה לבדה חמצן למים, אלא מאפשרת למים להחזיק יותר חמצן, אם מתאפשר להם להשיג את החמצן הזה.

Dr happy

Member
בלי מזגן רק עם איוורור וקולטיוב אתה צריך להגיע שבחדר הגידול יהיה רק 3 או 4 מעלות מעל המעלות שיש בחוץ,אצלי בימים האלה המזגן לא עובד כבר,יש כמה דברים שעוזרים לקרר אחד מהם זה שעדיף שיהיה לחץ שהמפוח יהיה בכניסה בזמן שהיציאה תהיה פסיבית או עם משהו חלש מהמפוח,פעולה הפוכה טובה בשביל חימום

לא מאמין בקולטיובים מזכוכית
לי יש ש קולטיוב בלתי נראה של אוויר
30 ס"מ
מול הנורה יש טמפרטורה של 28 מעלות
כשבחדר עצמו יש 22
זה עם 1200 ומזגן פעיל
כשהטמפרטורה בחוץ תרד לא יהיה צורך במזגן
כמו בחורף הקודם

יורס
האפפי

קולטוב וירטואלי זה דבר טוב. השאלה היא כמה דקות בשעה בממוצע המזגן עובד? ביום רגיל של 23 מעלות בחוץ לצורך העניין, לא קיץ.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
אני אוהב את הקולטיובים שלי.
בלי קולטיוב לא הצלחתי לקרב צמחים 15 ס"מ מהמנורה בלי לשרוף אותם.

אני עובד עם השמרים. אני לא בודק את הרמות - רק מקווה שהתוספת עוזרת במשהו.
כרגע אין לי תקציב למערכת פד"ח נורמלית ולדעתי זה טוב מכלום. עד המחזור הבא אני מקווה להתארגן על מערכת נורמלית.

Latest posts

Latest posts