What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Velikost loncev?

Cereus

Active member
Kolk litrške lonce bi rabil za dva tedna vegetacije pol pa na cvetenje v boxu 1x1x2m? Sorta je Sugar black rose, Delicious seeds.

lp
 
B

byzauc

Jst furam v 11l loncih sicer 4 rožce na istem placu z 600hps-ko pa je taman ... če bi imel pa 2 rožce bi dau pa jst tko ene 16-20 l lonce pmoje bi ti mogl špilat pa čimnj presajat

:woohoo::peacock::woohoo:
 

Koondense

Well-known member
Veteran
Sej ni potrebe po presajanju.
Nimam izkušenj z indoorom a bi izbral velikost med 10 in 20 litrov, odvisno od velikosti prostora in morebitne daljše vegetacije, pa tudi tipa zemlje(light mix ali organik varianta).

Zase bi jih definitivno imel v 20l organskem mixu.
 

Cereus

Active member
Aja, a tolk litrške? Sem prvo mislil, da manjše tam 6-8 litrov bo dovolj.

Kaj pa ta varjanta:
-dva tedna vege v 2,5 l lonc in kakšen light mix naprimer zemlja za podtaknjence/semena
-presadim v 15 litrov air pot, zemlja balkonika in preklop na 12/12

a bo uredu?

Hvala obema!
 

Koondense

Well-known member
Veteran
Verjetno bi bilo tudi 5-10l dovolj, samo bos moral dognojevati in dobro flushat na koncu.
Pa večkrat zalivat.

Po presajanju bi jaz pustil na veg še vsaj 10 dni, da si opomore in požene nove korenine.
 
B

byzauc

Jst bi raje vzel večje lonce in sicer zaradi: (tm 15l glih prou ...)

-manjše težave z PH-jem vode
-zaradi nepresajanja
-vse skupaj je lažje kontrolirati v večjih loncih (vsaj men se zdi )
-pa še kej bi se najdlo sam ne glih direkt iz glave (bi mogu postavit konkretno vprašanje bi bilo lažje)

Pa sporoč kako se ti je izšlo ....:dance013:

:woohoo::peacock::woohoo:
 
B

byzauc

Aja pa ne presajej rož to je bulšit delo zaradi dela pa še zjebeš loh hitr prej dej jih najprej od vzklitja u ene mejhne lončke pa pod cool white žarnice (jst jih mam od vzklitja ene 2 tedna ) da se orng korenince nardijo pol jih pa butnem v 11l lonce na ene 14 dni vege
moje korenine ( na koncu) upam da je naložil slikco :biggrin:

l

:woohoo::peacock::woohoo:
 
B

byzauc

A vidim v na podnu kamenje ?

Prav si videl in sicer male prodeke (delal nek poiskus= zelo zadovoljen)
Čeprav se poslužujem drugače drugih stavri da nardim malo ampak res malo lufta na dnu (deluje !! )

Zakaj pa tako začudenje če vidiš kamenje??


:woohoo::peacock::woohoo:
 

HajBoj

New member
Prav si videl in sicer male prodeke (delal nek poiskus= zelo zadovoljen)
Čeprav se poslužujem drugače drugih stavri da nardim malo ampak res malo lufta na dnu (deluje !! )

Zakaj pa tako začudenje če vidiš kamenje??


:woohoo::peacock::woohoo:

Nisem zacuden... tud sam sem ze razmisljal o tem in me je zanimalo kako se obnese. Thx za info ;)
 

Cereus

Active member
Ekola, plan je da jih dam v 0,5l pvc kozarce za dva tedna, nato jih presadim v 15l airpote. Prva dva tedna bojo v zemlji za potaknjence v airpotih sem se odloču pa za Composana univerzal.

Kakšno slikco prilepim ko bo kaj za pokazat...

lp
 
B

byzauc

Nisem zacuden... tud sam sem ze razmisljal o tem in me je zanimalo kako se obnese. Thx za info ;)



Ja lei no tko tkose obnese obstajajo tudi kako boljše varjante .....

Recimo da daš kake kamenčke ki niso tako prodaste oblike da majo kako špico-konico oz kakor koli že temu rečeš da so čim bolj različni , več zrakca pa tko , pa če jih boš kje naberal jih prej prekuhej tko parkrat , vaj jst sm jih k nkol neveš kako scavnco majo gor ...

Drgač pa tud če daš na dno malo več perlita v zemljo recimo vsaj 50%-50% bi mogl špilat oz bi znalo bit še bolje vsaj meni je ...
PA SREČNO!! povejte kej kako bo ratal :tiphat:
:woohoo::peacock::woohoo:
 
B

byzauc

Ekola, plan je da jih dam v 0,5l pvc kozarce za dva tedna, nato jih presadim v 15l airpote. Prva dva tedna bojo v zemlji za potaknjence v airpotih sem se odloču pa za Composana univerzal.

Kakšno slikco prilepim ko bo kaj za pokazat...

lp

Kr veselo obveščej kaj pa kako , samo AIR-POT?? Nevem no razmislis če se ti meče denar za to "bedarijo" dejansko ne poznam nikogar ki bi jih prehvalil oz povedal da se mu je kaj poznalo na izdelku , razen na denarnici ;) Samo moje skromno mnenje , ki pa seveda ni obvezujoče....

:woohoo::peacock::woohoo:
 

Cereus

Active member
Air pote sem dobil skonto...korenine pa zgledajo super prepletene po celmu substratu nobenga vozlanja spodaj tako kot v običnih loncih. Men špilajo uredu tak da nimam pripomb.
Če se kaj pozna na izdelku pa nimam komentarja, važn da se korenine dobr počutjo s tem pa tud cela roža ne trpi posledic.

Byzauc, a bo kej gverile letos pr teb?
 
B

byzauc

Pa po pravici nisem imel nič v planu , celo pohcat sem nehal tko mal za hec , tudi nisem nič posadil za naprej , sicer se pa v kratkem selim v Španijo tako da se nebom več zajebaval v naši podalpski deželi , poun kurac mi je skrivanja pa vsega , dobil lepo priložnost za službo v San sebastianu tko da klima je taprava zakon tudi na moji strani še malo pa

:tiphat: slovenija ...........
 

konopenko

Member
Veteran
Byzggec ti boš pa meu za grovat v Baskiji hahaha, lahko boš v San Sebastianu pjante pod dežnikom zalivu :) ugodna klima praviš? Ne vem če sm v S.Sebastianu kej sonca vidu: veter, dež in izjemni valovi na atlantiku- sploh ne rabiš kopalk :) lp
 
B

byzauc

Byzggec ti boš pa meu za grovat v Baskiji hahaha, lahko boš v San Sebastianu pjante pod dežnikom zalivu :) ugodna klima praviš? Ne vem če sm v S.Sebastianu kej sonca vidu: veter, dež in izjemni valovi na atlantiku- sploh ne rabiš kopalk :) lp


By zauc drgač ampak ja mogoče sem se pa uštel ;) no sei se da pa luč tudi kupt u španiji ... Drugače pa hvala za info čeprou je bilo meni rečeno drugače ampak vsak info bo prav prišel ;)
sicer pa živeli bili pa videli ... A maš kako dobro marelo za posodit :laughing:

Drgač pa tole je offtopic , potem pa rata neki podobnega kot na konoplja.org.... Brez sikanja da nebo pomote , vseeno zelo vesel za tvoj info .... Srečno
 
Last edited:

Latest posts

Latest posts

Top