What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Pune o intrebare,primeste un raspuns

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
hahah.. buna treaba cu cool white. si daca e alb polar vopseaua de pe peretii grow-roomului ar trebui sa fie minus cate grade inauntru??
 
E

evilkid

maine cand ajung la birou o sa incerc sa vad daca merge sa pui 2 coolere de 5v diferite, in serie, la sursa de 12v
 
E

evilkid

aaahhh fuck... d'aia n-avea sens ce zici tu :))) sry...am citit eu gresit... o sa incerc atunci cu 2 traf 5v la un cooler de 12 :D
 

MJgrow

Active member
mai baieti ca tot a venit toamna si s-au copt fructele ierburile si alte minuni ale naturii

herbs


A bagat cineva DATURA pana acum ? cumafaie etc

care ar fi doza maxima ?
 
G

growcase

Ai grija, e periculoasa.
Am un prieten care a bagat....cam prea mult si era aproape sa moara. E de cacat,imi zicea ala ca era foarte foarte tripat si vedea tot felu de porcarii, gen nu traia in lumea asta. Si vezi ca e otravitoare...la doza mare ! Trebuie ff putin si de consumat...nu stiu
 

Gigel2

Member
stiu si eu o poveste cu`n tip de`a bagat ciumafaie si a petrecut 3-4 zile`ntru`n parc...avea tigari,bere,suc...orice...mancase omu era bine bine...si cand s`a trezit era internat la terapie intensiva...abia`si revenise din coma :))
el baga cateva frunze si avea halucinatii atat de puternice incat credea ca e tot treaz...mai baga cateva...si altele...si iar si iar...si a intrat in coma
 
E

evilkid

datura e otrava. o cunostinta care a bagat orice drog in afara de heroina, nu a avut curaj sa incerce datura....deci nu e recomandat dar am auzit ca tripurile sunt foarte intense si dureaza 2-3 zile...
 
G

guestaweed

daca ciclul de lum la flower este in loc de 12 cu 12 ...
12.30 cu 11.30 ? e nasol nu e nasol?
 
M

MJMJ

Led panel-urile alea de pe ebay foarte ieftine sunt bune la ceva?pot tine o mama cu asa ceva?vad ca vanzatorii au numai calificative ok.
 
Am o problema
de la 30cm si 5 noduri cat aveau acum 2 sapt cand le-am pus pe 12/12 au ajuns la 80-90cm
lumina a fost aproape de ele(ca am cooltube-uri) dar tot au crescut, internodurile sunt imense, ele sunt destul de firave, frunzele in schimb sunt mari si arata foarte bine, au inceput sa apara pistili.
ramurile de la baza(care se lungisera practic pana aproape de varf le-am taiat.
Cum le-as mai putea ajuta in situatia data? stiu ca e o situatie complicata cu internodurile alea de 10-15cm dar...nu inteleg situatia, dupa cum am spus luminile au fost lipite aproape de ele
frunzele de jos au inceput sa se ingalbeneasca(probabil lipsa lumina) dar cum spuneam, desi sunt cam bete si exceptand ca nu au mare rezistenta(va trebui sa le pun araci) sunt destul de sanatoase
 
Top