What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

600W LED Minibox

Prisma

Active member
Hali!

A folyamatos mota utánpótlás érdekében összedobtam egy kis kétkamarás boxot. 47 x 47cm alapterület, 80cm teljes belmagasság mellett. A felső 47x47x30cm.
Tudom pici, de kisebb boxban is vittem már végig pár kört problémamentesen.
A terv az, hogy felül fog menni az előnevelés kintre, illetve klónok lesznek, alul pedig virágzás.

Konfig:
-Felső;
egyenlőre nincs semmi, 4x10W LED reflektort tervezek. 2x80mm passzív beömlő nyilás, 80-as 12v-os elszívó 7v-os tápról hajtva.

-Alsó;
2x300W ufó LED GrowLight
Valódi teljesítmény 2x100W
Tervezek még 2 30+w cfl-t kiegészítés keléppen vagy ha elgurul a gyógyszer vagy nem jön be a LED megy be a 150w MH
14x8 cm-es beömlő, 80-as 12v elszívó 7vról hajtva
14 órás ciklus végén a legmelegebb 30fok volt.

Közeg:
Oázis Prémium muskátli föld (kb allmix) kókuszrost és perlit is van benne alapból, ehhez még adtam 40% perlitet
A cserepek 8 literesek.

Female Seeds / BubbleGummer
A Bubble fajták nagy kedvenceim, második gerilla kertem nagy élmény volt vele.
Ez elvileg nem tiszta Bubble vonal, hanem holland “Special” Skunkkal van keresztezve egy Indianaból származó klón, majd ez stabilizálva.
Egész erősnek írják, 4 jellemző fenora esik szét, 60 nap virágzás.
Kettőt ültettem el a 4db magból, várom hogy kikeljenek.

Egy hálót már csináltam is ScROG-hoz.

Ha kibújtak és értelmes méretűek lesznek, jelentkezem. :tiphat:
 

Dapk

Active member
Veteran
Mindig is érdekelt és hátha ti jobban értetek a led témához mint én -ez mondjuk valószínű :D-, h faszé mondják h 300w LED mikor 100W fogyaszt? Vagy ez olyan mint a kínai piaci ghettoblaster-nél a 3000W-s felirat?
 

Prisma

Active member
Nem tudom, nekem is új a téma, kb két hétig foglalkoztam vele mielőtt megvettem.
Ahogy nekem lejött a leírásból a 300w az a névleges teljesítmény, ekkora HID lámpának felel meg, de lehet baromságot beszélek. Területet közel nem fed le akkorát, ezért is van kettő belőle. Fényerőre azt írja 6000-7500 lumen, azért ez is elmarad a 600W hps-től.
Kicsit szkeptikus vagyok a leddel kapcsolatban, egész eddig CMH hívő voltam, most is az lenne, de a hálóban van a box, fontos, hogy halkan üzemeljen a rendszer. Plusz a cmh kiégett, és a környéken nem tudtak adni, csak MH izzót. Nem mintha sokkal rosszabb lenne.
 

Dapk

Active member
Veteran
Ezzel én is így vagyok -mondjuk én 600w hps-re esküszöm, de egyre inkább úgy áll a helyzet, h ez a csillár ami most van, működik és hozza az elvártakat -persze ez majd 4-5 hét múlva lesz teljesen világos, addig csak bizakodok
 

Coldplay001

Active member
ez a tema itt halott? v mi lett a novikkel? engem is erdekelne mekkora a fogyasztas egy ilyen 300w leddel... es mekkora a fenyero..?
 

Prisma

Active member
Nem halott, csak még nem keltek ki a szarosok xD
Jelenleg a Black Domina van benn a boxba, utolsó héten még kifacsarok egy kis pluszt belőle :D
A legkisebb növényem volt benn 3 napot, ez idő alatt kb másfélszeresére nőtt, elkezdett virágozni, és elég bokros lett. Egyelőre meg vagyok elégedve velük, cmh alatt nem volt jellemző ez a dinamika.
Még csak gondolkodom rajta, de tervezek bele 6db 5 w-os (warm-day-coolwhite) panelt kiegészítésnek. Az előnevelőbe most készül a lámpatest 3 x 10w leddel.
 

Attachments

  • 093795FF-FAA1-497F-9E00-A9F18F7C9DC8.jpg
    093795FF-FAA1-497F-9E00-A9F18F7C9DC8.jpg
    54.7 KB · Views: 44
  • E2ADB988-41AF-49B4-991A-D0FC9AD270F2.jpg
    E2ADB988-41AF-49B4-991A-D0FC9AD270F2.jpg
    55.5 KB · Views: 40

Prisma

Active member
Közben összedobtam egy normális lámpatartót másfeles Alu lemezből. Erre 5-ős csavarral felfogattam az ufókat, másfél centivel a lemeztől, plusz 13W 3000K & 10W 4000K leddel kiegészítettem.
Ezek valahogy leestek a kamionról, de komoly minőség. Ilyenek lesznek a kis kamrában is. A kettő elvileg plusz 3200 lumennel támogatja meg az eddigi 14000-t. :D :)
 

Attachments

  • C9DF061B-9D69-4996-A95A-38C4D10E6F54.jpg
    C9DF061B-9D69-4996-A95A-38C4D10E6F54.jpg
    41.1 KB · Views: 38

Dapk

Active member
Veteran
nem akarlak elkeseríteni -és mivel nem az én erőségem ez a led téma, lehet igazam sincs- de tudtommal, ez az ufo mikor még firss volt akkor se volt top termék... mindenesetre majd idővel úgy is kiderül!
 

Prisma

Active member
Tisztában vagyok vele, hogy nem top minőség, az ára se volt egetverő xD 25€ fizettem érte.
Így megtámogatva szerintem fasza lesz amúgy.
0.25nm-re felesleges többet invesztálni, és eredetileg nem is leddel terveztem végig vinni. Ha nem győz meg, itt az MH :D
 

Attachments

  • 318A0035-BB53-4772-A07A-60A5A2F38E0C.jpg
    318A0035-BB53-4772-A07A-60A5A2F38E0C.jpg
    46.8 KB · Views: 38

Kukutyin

Member
Igazából csak az a gond, hogy 4-8 becsavarhatós 15W-os led égővel aminek darabját megkapod egy ezresért sokkal de sokkal többre mész.
 

Prisma

Active member
Még annyi, hogy MH-nál az előtét és az izzó között lehet használni sima 220-as 3 eres kábelt? 3x1.5
 

dev.

Well-known member
600W HPS lámpákhoz is 1.5-es sodort kábelt használok, elég az. MH csak 250es van, azt is viszi.
 

Prisma

Active member
Ilyen lett :D
LEDel melegebb volt xD
 

Attachments

  • 079C6304-ABE0-4C8F-AACE-920969B775D7.jpg
    079C6304-ABE0-4C8F-AACE-920969B775D7.jpg
    40.8 KB · Views: 40

Prisma

Active member
Bubblegummer (Female Seeds):

Most néztem jobban utána a strainnek, gondoltam megosztom veletek.

Genetika: Indiana BubbleGum clon anya X Skunk Special porzós
Indoor virágzás: 8-9 hét.
Indoor magasság: 60-80cm, nem egy nagyra növő verzió
Hozam: 350g/nm
Hatás: Euforikus és kreatív high


Centrális virágzatra törekszik, de erős oldal ágakat is növeszt kisebb bugákkal, kristályos tömör virágot terem.
Édes illata és íze van.
Főleg SoG-ba ajánlják, az oldal ágak lecsapásával.
Szerény véleményem szerint Scrogba is jó lesz a Skunk apa által. :D

Growerek leírása alapján abszolút ajánlható strain, kezdőknek is optimális, semmi különleges igénye nincs.
Hozamát erős közepesre, hatását igen erősnek és hosszantartónak ítélték.
Leírások alapján édes gyümölcs íze van, fűszeres skunky háttérrel, mindenesetre finomnak mondják.
 

Attachments

  • 45050744-3C16-46AA-855D-AB644D5D471E.jpeg
    45050744-3C16-46AA-855D-AB644D5D471E.jpeg
    90.2 KB · Views: 33

Solon

Well-known member
Még annyi, hogy MH-nál az előtét és az izzó között lehet használni sima 220-as 3 eres kábelt? 3x1.5


Vegyük át ezt még egyszer, mert komoly félelmeim vannak, hogy kinyírja pár grower magát villanyszerelgetés közben, vagy a szerelése miatt. Próbálok tömör lenni, szóval, minél vékonyabb és hosszabb a kábel, annál nagyobb a feszültségesés rajta, bizonyos mértékű feszültségesés után már nem gyújtja be a ballast a lámpát. A ballast (trafo+gyújtó+kondenzátor) teljesítményével párhozamosan nő a távolság is, amin képes begyújtani a lámpát. Vegyünk alapul egy 400 wattos analóg mágneses ballast-ot, MH-t 15 méterig képes begyújtani, HPS-t viszont a gyártói oldalak alapján csak 60 cm-ig szavatolják (persze tudja ezt 1.5 méteren is, a gyártók mindig védik magukat). Ha vágsz egy 1.7 méteres kábelt az MH-t tuti begyújtja, de ha cserélnéd HPS-re, lehet már nem fogja. Régebben volt ilyenben részem alapos fejvakargatást okozott a dolog. Tehát érdemes nem spórolni és megvenni a 2.5-es kábelt.

Érintésvédelemre is kéne adni. Fémtestet, amihez kisfeszültséget kötünk be, szabvány szerint kötelező földelni, nem véletlen! Csak egy példa: kilazul a fázis a porcelán foglalatba, majd hozzáér a reflektorhoz, grower megy, látja, hogy nem ég a lámpa, kurvaanyázás mellett megfogja a refit, hogy megnézze mi a gond és már agyon is baszta az áram. Szóval ki kell földelni a reflektort is és az összes fémteste, amibe bekötsz, és feszültség alatt fogdosod.


Én 3*2.5-os kábelt ajánlanék (MT) a konnektor és ballast közé, valamint ballast és lámpa közé is. Ne ezen spórolj.



Hőmérsékletre kitérve, az MH az egyik legmelegebb dolog, amit használni lehet növénytermesztésre. Létezik belőle kerámia fém halogén is (CMH), ez egy fokkal ~hűvösebb, a kisülő tér nem 450 C fokos, csak 300, mint HPS esetében. Élettartama is sokkal hosszabb, mint az MH lámpáké, lumen is jobb és a szinhőmérséklete is jobban passzol virágzáshoz, persze az ára az borsosabb. Ha jót veszel, 30000 órát elmegy, egy MH 6-8000 óra után kuka.
 

Latest posts

Latest posts

Top