Register ICMag Forum Menu Features Search Today's Posts Mark Forums Read
You are viewing our:
in:
Forums > IC Magazine > International Forums > Magyar (Hungarian) > Beltéri termesztés > Segitség 2 hetes autok sárgulnak!!!

Thread Title Search
Post Reply
Segitség 2 hetes autok sárgulnak!!! Thread Tools
Old 08-12-2018, 05:31 AM #1
nagyonkezdogrow
Newbie

nagyonkezdogrow is on a distinguished road
Segitség 2 hetes autok sárgulnak!!!

Sziasztok, most próbálkozok elöször termesztéssel. RQS AK-47 autovirágzók, 25 magból 19 kikelt, az első hétbe nem volt semmi baj, szép zöldek voltak a 3. levélpárig, nem nyúltak meg. Most már a harmadik-negyedik levélpárnál vannak (de még mindig csak 10 centis a legnagyobb), de nagyon aggódok mert

egyre több növényem sárgul!! Tegnap még csak 2-3 ma már 5-6 a sárgulás kezdődő jeleit mutatja. Van olyan növény amelyiknek az első pár nagyobb levelének a fele besárgult, van amelyiknek a sziklevele sárgult be, van amelyiknek kiszáradtak a szélei, vagy a sziklevele elszáradt. Nem tudom eldönteni, hogy ez túlöntözés, vagy táphiány, de nem merek tápozni mert több helyen olvastam az kinyirhatja a növényt.

Elkövettem én is pár hibát:
- kezdőként elfelejtettem a szellőzést, 100W 4000k LED lámpa 50 cm-re tőlük, még kánikulában sincs melegük de a szén-dioxid igényre nem gondoltam (50x50x120 cm alufóliázott szekrény)

- egyszerü virágföldbe ültettem, és nem kevertem el kaviccsal vagy bármivel
- páratartalom, ec, savasság ilyenekkel nem törődtem

- 1,5-2 naponta öntöztem (csapvizzel), próbáltam kerülni a túlöntözést, a talaj felső része elég hamar kiszárad, a tálcán se marad viz de ezután is még várok fél napot kb

Egyébként a virágföldön fel volt tüntetve hogy vannak benne tápanyagok, de legolcsóbb fajta, a nagy darabokat kiválogattam belőle amikor elültettem. Lehetséges hogy már most kimerült a föld? Sima műanyagpohárba vannak ültetve, de alul kilyukasztva!

Mi lehet ez a sárgulás? Mit csináljak? ez tápanyaghiány lehet vagy túlöntözés? ezt nem tudom eldönteni. vagy esetleg túl kevés öntözés? vagy más?

Egyébként outba szánnám őket, kb 30 centisen ültetném őket ki, remélem túlélik addig (asszem virágzáshoz kell igazán sok fény arra jó lenne a nap is)
előre is köszönöm a válaszokat
nagyonkezdogrow is offline Quote

Old 08-12-2018, 06:26 AM #2
nagyonkezdogrow
Newbie

Na levittem nekik a saját ventillátoromat, a résen keresztül befujatom nekik, egy picit azért meleg van bent de bőven tűrhető! A tárgyak tapintása langyos, sztem 35 °C! De eddig nem volt bajuk a növényeknek, majd viszek hőmérőt is, most kapnak fél nap ventilátort!

Old 08-12-2018, 06:27 AM #3
nagyonkezdogrow
Newbie

a fény egyébként éjjel nappal megy, nincs is időzitőm

Old 08-12-2018, 08:04 AM #4
miata420
Member

miata420's Avatar

miata420 will become famous soon enoughmiata420 will become famous soon enough
2-3 hetesek lehetnek? szerintem kezd el lightosan tápozni, gagyi virágföldben kevés a tápanyag, a sárgulás is látatlanba nitrogénhiány lehet. főleg ha még öntözöd is ezerrel azt a keveset is kimossa ami volt benne
miata420 is offline Quote

Old 08-12-2018, 08:15 AM #5
nagyonkezdogrow
Newbie

hmm sokat öntözöm? azt hittem 2 naponta az kevesebb mint több :O

egyébként itt most olvastam hogy van ez a hot soil probléma, amikor eleve túl sok a tápanyag a földben, és eléggé arra gyanakszom. Ha minden igaz ezt kinövik a fiatal növények, de a tápozás ilyenkor meg is ölheti. a virágföld egyébként https://www.praktiker.hu/kert/viragf...altalanos-20-l
bár eddig minden jo volt most miért jött elö hirtelen most? szóval tényleg nem tudom

Old 08-12-2018, 09:08 AM #6
Dr_Gonzo
Newbie

Dr_Gonzo's Avatar

Dr_Gonzo will become famous soon enough
"szerintem 35C" ->akkor hőmérsékletet sem mérszHa a tárgyak 35C-ak akkor a levegő is afelé tendál, az nem jó(alufólia jó hőszigetelő). A föld tekintetében lehet táphiány,de mielőtt lightosan tápoznál győződj meg arról hogy hogy nem öntözted túl(attól hogy a teteje száraz még belül tocsoghat főleg ha nincs a földhöz keverve semmi ami ezt meggátolná)+ami alul kifolyik abba ne álljanak.ja meg ha helyedben lennék, legalább ph-t mérnék és állítanék, a szellőzést is meg kéne oldani.Az is lehet hogy már át kéne ültetni őket, azért nem nőnek mert benőtték a poharat(bár még csak 2hetesek, de nem írtad mekkorák a poharak).De ha fényképet is raknál föl akkor több segítséget kapnál.
Dr_Gonzo is offline Quote

Old 08-12-2018, 09:13 AM #7
Dr_Gonzo
Newbie

Dr_Gonzo's Avatar

Dr_Gonzo will become famous soon enough
Ja de ha átültetsz akkor legalább perlitet(1/3-ad arányban ) keverj az új földhöz és akkor legalább a kicsi lesz a valószínűsége hogy túllocsolod.
Dr_Gonzo is offline Quote

Old 08-12-2018, 09:55 AM #8
nagyonkezdogrow
Newbie

Hát tudod ilyen sima 2 decis fehér műanyagpoharak, meg tejfölöspohár Azt hittem termeszteni egyszerű, mint vmi szobanövényt (+ lámpával) de már most jönnek a bonyodalmak. Azt terveztem hogy kibirja a nem szellőzést, a led nem termel sok hőt, a műanyagpoharat is 30 centiig és akkor kiviszem a vadonba (hogy ott virágozzon). Már azon is gondolkodom hogy 19 növény hogy fér el ekkora helyen, ha széltébe nő (ha ezt is vhogy meg lehetne akadályozni annak örülnék) Ec-t nem tudom, de esőviz van talán, vagy hozok a tóból, felforralom és azzal. Itt a térkép szerint közepes keménységü a csapviz, lágyabb mint Bp-n. Ph-t egyátalán nem tudom, ez annyira bonyolult még, eddig csak sima vizzel öntöztem, azt hittem a táp oké nem érzékeny rá (meg ilyenekre) csak figyelni kell az adagolásra. Még fényképet se nagyon tudok csinálni, nincs telom se fényképezőm, ismerőstöl kéne elkérni, vidéki csóró élet van, nincsenek műszereim stb.

Most azt tervezem hogy megetetem a legsárgábbakat, lehet tényleg kevés a táp, még nem olyan súlyos de fogalmam sincs, némelyik pöttyös is, fél alsó levél sárga, barnult szélü is van, és mindez pár nap alatt alakult ki. Meg levittem ventillátort, de tényleg nem volt baja eddig, pedig ugyanilyen meleg volt.

Szal meglátom mi lesz, este megnézem a földet és akkor lesz az első tápozás. Átültetést nem akarok, csak kintre. Tehát lehet tápanyaghiány is, eddig nem volt baj pedig gyakrabban öntöztem mint most, ugyanilyen meleg volt, és majd megpróbálok képeket szerezni. Egyszerűen szeretnék termeszteni, még ha fele hozammal is jár, jó lenne ha összejönne, többre nincs keret, max jövőre.
Am 1,5 vagy 2 hetesen a <10 centi nem kicsi? Lehet az is tápanyaghiány, de majd irok hogy mi lesz.

Old 08-12-2018, 12:44 PM #9
GK_420
Senior Member

GK_420's Avatar

GK_420 has a spectacular aura aboutGK_420 has a spectacular aura aboutGK_420 has a spectacular aura aboutGK_420 has a spectacular aura aboutGK_420 has a spectacular aura about
Beszarok...ez kemény. Tesó ez így nem lesz jó, de kemény.
Szerintem...a növények nem férnek el, ott 4-5 auto max. ha ügyes vagy. 35 fok nagyon sok nekik....a virágföld szar, nincs benne se elég táp se a gyökérnek, vízháztartásnak nem jó. Aktív szellőzés nélkül azért túlzottan nem fog működni így natúrban.
GK_420 is online now Quote

Old 08-12-2018, 01:00 PM #10
Kukutyin
Member

Kukutyin's Avatar

Kukutyin has a spectacular aura aboutKukutyin has a spectacular aura aboutKukutyin has a spectacular aura aboutKukutyin has a spectacular aura about
Ez van amikor valaki nagy lendülettel neki indul, hogy á ez könnyű. Az... ha tudod mit csinálsz
Kukutyin is online now Quote

2 members found this post helpful.

Post Reply

Thread Tools

Posting Rules