What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

WW, Kush Hydro 50L

MuLLeR

Active member
20-ik napon

picture.php


Új játékos jött OG Kush személyében. Úgy volt, hogy 2WW 2 OG, de mivel egyeske maradt így most 5en vannak. 3WW-2OG. Szép kis ciklus lesz. A 3 WW 20napos, 1 OG 6napos ill. a mostani még csak csírázik. Ha minden jól megy holnap-holnapután nevezhetjük 1 naposnak. Upgradeltem Wilmát is így most 5 szelepes a kicsike. Rápattintottam egy 4es elosztót amiből 3-at dugaszoltam. Ha a későbbiekben beugrana egy dán tálca akkor simán 8 potosra tudom húzni a sys.-t.

Ő itt a kedvencem: ketteske

picture.php
 

MuLLeR

Active member
Ez az első köröm zéró tapasztalattal. Ergo rengeteget olvasok/olvastam utána a témának, de hidróról nem sok magyar nyelvű infó kering. Harácsolom az angolt, de ezen szakmai részében még elkel a fordító. Minden oltást ill. segítséget szívesen fogadok. CBD olaj is lesz belőle bőven, leginkább saját részre. Páromnak is nagyon bejön, nincsenek akutt fejgörcsei és a havi is lazább. Apropó kérdés: Honnan tudnék 96%-os alkoholt keríteni olcsón? Egy helyen láttam 8k/L-ért :S
 

MuLLeR

Active member
+ 4 hét és megyek 12/12be
Átnyomtam őket és most 1x kevesebbet kapnak a napi locsiból. Ezzel így 3-at.
Kissé elforditottam az öntöző fejeket mert terelni szeretném a gyökereit a cserép széle felé. Amint beérek a 4ik hétbe gondolok az utánpótlásra is.
 

MuLLeR

Active member
Most csak a kedvencemről számolnék be. Imádom. Annyira gyönyörű. Péntek/Szombat bővebben beszámolok. Ez a kép előző vasárnap készült.

picture.php
 

MuLLeR

Active member
Még annyi hogy FIM megvolt. Gyökere 11L-es potból hófehéren csillámlik, kiszökik. Megpróbálom finoman visszavezetni.
 

MuLLeR

Active member
UPGRADE! Beszereztem egy 45L/h-ás levegő kompresszort. 6os elosztóval van szerelve amiből 2-őt elzárok. 4 lyukon fog üzemelni a 7végétől a kis 50L-es hidró rendszeremben. Ebben az a jó hogy egész héten rá sem kellett néznem. (Nem mint ha eddig rá kellett volna :) ) 5 napon keresztül teljesen önállóan üzemelt eddig is minden. Mindig alig várom hogy láthassam őket. Na de a lényeg az, hogy holnap beszerzek 3db porlasztókövet és ez végre felpezsdíti az akvarisztika vizét. Mivel már van egy porlasztókövem ASC-150 személyében a többi 50mm-es gömbök formájában már kellően ellátják majd oxigénnel a tápoldatban gazdag locsitankom vizét. Másik újításom egy felnyomó pumpa JECOD/JEBAO DCS 3000 ami számításim szerint ellátja majd az egyedi top feed rendszeremet. Erről majd később...
 

MuLLeR

Active member
UPGRADE! Beszereztem egy 45L/h-ás levegő kompresszort. 6os elosztóval van szerelve amiből 2-őt elzárok. 4 lyukon fog üzemelni a 7végétől a kis 50L-es hidró rendszeremben. Ebben az a jó hogy egész héten rá sem kellett néznem. (Nem mint ha eddig rá kellett volna ) 5 napon keresztül teljesen önállóan üzemelt eddig is minden. Mindig alig várom hogy láthassam őket. Na de a lényeg az, hogy holnap beszerzek 3db porlasztókövet és ez végre felpezsdíti az akvarisztika vizét. Mivel már van egy porlasztókövem ASC-150 személyében a többi 50mm-es gömbök formájában már kellően ellátják majd oxigénnel a tápoldatban gazdag locsitankom vizét. Másik újításom egy szabályozható felnyomó pumpa JECOD/JEBAO DCS 3000 ami számításim szerint ellátja majd az egyedi top feed rendszeremet. Erről majd később…
 
Last edited:

MuLLeR

Active member
Sry a duplikációért, de akkora szar ez a fórum, hogy csak még nem is törölhetem, nem hogy szerkeszthetem....
 

MuLLeR

Active member
Hidro cucc - Vízpumpa
Technika: JECOD/JEBAO DCS 3000

900-3200L/h vízmennyiséget képes kitolni egy rá csatlakoztatott vezérlő egységen keresztül, amit hozzá mellékelnek. Itthon jelenleg 25k-t kérnek el érte. Az eddig látott teszteknek megfelelően és amit jómagam is tapasztaltam hozza a papírformát. Mint említettem egy egyedi top feed rendszerhez vásároltam. Önmagában 12-20 potos rendszerhez ajánlom.
 

Charass

Active member
50 hsz előtt editelni sem lehet a postot? Nem emlékszem már. De ha nem, akkor majd 50 után fogod tudni!

Nem 45L/perc-es az a pumpa? 4 ágra elosztani a 45L/H teljesítményt szerintem felesleges. A 110L/H-s pumpámat ha 2 ágra osztom ott már csak alig köpködik a levegőt a kövek.

De amúgy még mindig nem értem hogy a wilmába minek a légpumpa. Pont az volna itt a lényeg, hogy a közeg illetve a megtört vízfelszín/mozgatott tápoldat adja az oxigéntartalmat nem? Félre ne érts nem kötekedni akarok, csak megérteni. Hasonló rendszer építésén töröm a fejem.
 

MuLLeR

Active member
Szal akkor 1x csak lehet, mert ez így elég szar :D Szeretek pontoson fogalmazni, akár szerkesztve is mert ugye emberekből vagyunk...

45L/perces pesze csak hát a szerkesztés...

Haelia ACO-308 csak a miheztartás végett :) Gyári adat. Igazad van! SRY

Wilma csak ugródeszka, am nagy szar az egész, vízcsere, takarítás kész Benny Hill. Szal vicc az egész. Mindig is ez egyedi rendszerek híve voltam, de mivel full kezdő vagyok így a tapasztalati út ami kötelező. Sokat tanúltam ebben a pár hónapban. Mondhatom hogy eredményesen zajlott. Fejlesztő lévén itt nem állok meg. Igaz a mondás miszerint "ha ezt előbb tudtam volna". már nem itt tartanék ;)
 

MuLLeR

Active member
Wilma kontra légpumpa ügyben:
50L nutrienst is meg kell mozgatni algásodás, oxigén miatt. Ezt kivétel nélkül meg kell tenni legyen szó akár 20 Literről is. A jelenleg használt 490L/h-s wilma rendszerhez adott pumpát használnám fel 24/7 tápoldat keringetélsre. Lehet persze H2O2-t adni a tápoldathoz, de szerintem ez így ebben a formában hosszabb távon kifizetődőbb. De lehet faszszág az egész.
 

Charass

Active member
"ha ezt előbb tudtam volna"- igen tudom miről beszélsz! :D Erre mondják itt a fórumon az öreg motorosok, hogy mindenki megfizeti a tanulópénzt mire összerak egy jól működő, az igényeihez mért rendszert!

Vizuális típus vagyok ezen most jót röhögtem: "takarítás kész Benny Hill" az elmém már odarakta a zenét is alá! :D

Ne bánd az eddig belerakott pénzt mert a wilmával megélt tapasztalat hozta meg azt a tudást, hogy eldöntsd, neked nem ez kell, hanem valami teljesen más ahogy Te is írod! Én amúgy nem vetném el a helyedben teljesen, max átalakítanám igény szerint. Bár nem tudom mik a terveid.

Edit: Könnyen lehet, hogy én beszélek hülyeséget amúgy. De csak józan ésszel átgondolva magát az agyaggolyók formáját tekintve ha ömlesztve vannak egy potban, rengeteg légrés van közöttük. Ha ez nem elég a gyökereknek akkor semmi szerintem. De ismét megjegyzem lehet, hogy én tévedek! Még annyi, hogy rosszat semmiképp se teszel vele szerintem ha megy a légpumpa, csak eleve a létjogosultságát vitatom.
 

Latest posts

Latest posts

Top