What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Power Plant/250W MH-HPS/Wilma pot/Clay Pebbles

dev.

Well-known member
Megint éhesek, úgyhogy EC-t 1.5-re emelem, recept változatlan. pH-t igyekszem 5.5-5.8 között tartani. Pára továbbra is 60% fölött, napi negyed kört fordítok rajtuk.


attachment.php
 

Attachments

  • SDC10895.jpg
    SDC10895.jpg
    69.5 KB · Views: 28

dev.

Well-known member
Asszem értem mit akarsz mondani... :D Nem hülyeség, majd kövi rendelésnél, vagy ha nagyon rápörgök orvosolom. Egyébként csak a felső 2-3 réteg golyó ilyen száraz, alatta már fasza.
 

dev.

Well-known member
Megejtettem az első tankcserét, innentől ez 7-10 naponta ismételten meg fog történni. Egyúttal kipucoltam a rendszert, rengeteg "agyag por" volt leülepedve a tankban. Ennek megelőzésére geotextilt fogok vágni az edények alatti csatornába, szűrés gyanánt. Levettem a locsoló tüskéket mert elég hoki megoldás, most közvetlenül a spagetticsőből kapják az anyagot. Rendeltem T idomokat és spagetti csövet, hamarosan összedobok belőle valamit.
A hátsó két növényt scroppoltam a toppnál, ezzel az oldalágak fejlődését akarom kicsit serketeni. Tápoldat receptje alapvetően nem változott, de ki lett egészítve peroxiddal, és kálium- szilikáttal.

Agri4 - CaN - MgSO4
1 : 1 : 0.25

10ml/20l kálium-szilikát (6%)
1ml/l H2O2 (3%)

EC 1.6 , pH 5.5


attachment.php
 

Attachments

  • SDC10922.jpg
    SDC10922.jpg
    88.1 KB · Views: 28

Dapk

Active member
Veteran
Már azt hittem elégtek, de még mindig azt várom :D

-nálam hasonló idősek 1.0-ra most lettek emelve ;)

picture.php
 

dev.

Well-known member
Ugyan má bírják ezek... :D Milyen vizet használsz? A hátsó kettő egyébként határon van, méregzöld meg minden, de az első kettő szereti a kaját.
 
Last edited:

Dapk

Active member
Veteran
Látom, csak festem az ördögöt a falra :D
-én szombat óta csapvízen, odáig RO majd RO+csapv-vel emelve
 

Dapk

Active member
Veteran
reg ss-kali mist reg ss bubblegum -nem a rework
és saját c99 x dc ) x ( c99bx f2 kb napra pontosan együtt lettek inditva MAGRÓL a tiéddel és ezek már 12-ben vannak (de nem 12-ben indultak! csak mostanra -tegnap- értem el a 12)
/jó nagy szopás lesz ez a válogatás :D /kali-ból vannak geci nyúlánkak, de azok ketté lesznek napokon belül vágva
 

dev.

Well-known member
A héten minden leányzót toppoltam, a legnagyobbat már elkezdtem széthúzni. Itt-ott mutatkozik egy kis mg hiány, így a tegnapi tankcserével változtattam picit a recepten, emeltem a keserűsó szintjén. Megjött az öntözéshez a cuccos, 20 T idom, pár méter cső, csőrögzítő tüske, és máris négy pontból kapják az anyagot. A gyárit mindenképpen felülmúlja.
Kicsit több időm lesz lehozni a kört, úgyhogy még tudok várni a kapcsolással, kb 7 napot.

Agri4 - CaN - MgSO4
1 : 1 : 0.5

20ml/l kálium-szilikát (6%)
2ml/l H2O2 (3%)

EC 1.7 , pH 5.5-6.0

attachment.php
 

Attachments

  • SDC10980.jpg
    SDC10980.jpg
    95.5 KB · Views: 37
  • SDC10948.jpg
    SDC10948.jpg
    90.5 KB · Views: 42
  • SDC10960.jpg
    SDC10960.jpg
    83.3 KB · Views: 32
  • SDC10967.jpg
    SDC10967.jpg
    66.6 KB · Views: 34

Dapk

Active member
Veteran
Na igen ez a tüske semmire se jó ekkora cserepeknél, jól tetted, szépek!

Edit1: De amúgy ha már így -nagyon helyesen- pimpeled a willmát /ej de jól hangzik/ akkor érdemes lehet nagyobb szivattyút is beletenni -habár nem tudom mekkora a a gyári, de minél nagyobb a szivattyú annál nagyobb az oldatban az oldott oxigén mértéke
 
Last edited:

dev.

Well-known member
Ez a gyári 500l/h, valóban nem túl izmos, de erre ebben a körben már nem költök.
Köszi. :)
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
nah ez már elég jó lett így. ezután jön el a pillanat.. amikor majd megkérdezed magadtól, ott ahol senki nem látja :D hogy eddig, miért voltam ilyen hülye, hogy nem így csináltam
 

dev.

Well-known member
Hámer ha van hozzá kék tüske gyárilag, fasz gondolná h szart sem ér. Azért jó hogy felbasztad az agyam vele. :D
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
ja nem konkrétan erre értettem, hanem úgy cakkpakk az egész felállásra.. végre agyag blabla stb
 

thcgecco

Active member
én sem értem hogy miért nem agyaggal kezdted hiszen direkt megmondtam neked mit hogy kell. végre hallgattál rám, még whiped előtt mondtam az öntözést is. nagyon makacs vagy.
 
Top