Register ICMag Forum Menu Features Search Today's Posts Mark Forums Read
You are viewing our:
in:
Forums > IC Magazine > International Forums > Magyar (Hungarian) > Beltéri termesztés > 4*Royal AK Automatic (RQS) - beltéren (full kezdőként)

Thread Title Search
Post Reply
4*Royal AK Automatic (RQS) - beltéren (full kezdőként) Thread Tools
Old 09-20-2018, 09:59 AM #1
kisgyerekke
Member

kisgyerekke is on a distinguished road
4*Royal AK Automatic (RQS) - beltéren (full kezdőként)

Sziasztok!

Projekt

ll
v

Bevezetés.:

Első kinti növényem virágzik. A terv az az, hogy ha kész lesz kinti, (optimizmus) akkor a sátorban szárítanám a mannát, (még több) és utána kezdem a beltéri kört.

Csomag.:

Mag.:
4*Royal AK Automatic (RQS)

Sátor.:
Secret Yardin DS 90 (90*90*170 cm)

Világítás.:
Adjust A Wing + 400 MH-400 HPS + Trafó + szerelvények (3*1,5 (trafó-hálózat) - 3*2,5 (trafó-égő) vezeték + saruk)

Légtechnika.:
(125 - ös rendszer) Cooltube + Vents TT125 venti + 150m3/h C szűrő + 125 - ös vég

Közeg.:
Plagron Lightmix + 10% perlit.

Táp.:

Flo.:
Vitaflóra Eper - Zöldség
Plagron Pure Enzyme

Bloom..
Plagron Terra Bloom
Plagron PK1314
Plagron Green sansation

Időzítő.:
2 mechanikus, 1 digitális

Vízrendszer.:
Hailea HX1500 + szerelvények (cső,toldó,elosztók)

4*~14L - es pot.

- Tervezek ezen kívül még egy belső ventit, ami bent keveri a levegőt, illetve agyalok egy befúvő csőventin, de azt nem tudom még, hogy szükséges lesz-e, szerintetek ?
- Mondjuk csak előnyöm származna belőle, hátrányom nem igazán, (hangot leszámítva) csak kérdés az, hogy szükséges-e, vagy anélkül is elrotyogna a pakk inkognitóban ? Mert ugye ha nincs befúvó (csőventi,venti) akkor a sátor alján a tépőzáras nyílást letépem, aztán ott tud beáramlani levegő, amit a fent elhelyezett kiszivó szív ki.

- Szeretném autómatizálni az egész kertet, hogy csak felügyelnem kelljen. A tápok okék lesznek a pumpának ? Mert kinti flo-nál volt, hogy Vitaflóra állás után, ilyen furán összeált az öntözővízben, bár szerintem azzal elbánik a pumpa, nem ? Meg locsolás előtt a víz átkeverési megoldja biztos ezt is.

- A vízrendszer úgy van megálmodva, hogy a tankból jövő cső bemegy sátorba körbe megy virágokon, majd kijön és vissza tankba, virágoknál 4 T elággal kivezetve növényekhez. Kicsit félek a pumpa teljesítménye, nyomás felépülése miatt, így, hogy a vége nincs lefalazva, hanem nyitva megy vissza tankba. Ezt még nem próbáltam így le. Ez a nyitott dolog a tankban lévő oldat keveréséről is szólna, napi 1* autómatizálva.

- Össze van már dobva a sátor, működőképes, vízrendszert kivéve, ami le lett próbálva annó, de szét szedtem azóta. Viszont végig mennék az elektromos hálózaton, képekkel illusztrálva, megnéznétek, hogy minden karaj -e ?

Szerintetek jó/működőképes lesz a szett ?

Last edited by kisgyerekke; 09-29-2018 at 05:38 PM..
kisgyerekke is offline Quote

Old 09-20-2018, 11:18 AM #2
WHIPEDMEAT
Modortalan

WHIPEDMEAT's Avatar

WHIPEDMEAT has disabled reputation
a sátorban szárítanám a mannát,

oszt ugyan minek ? biztosra akarsz menni, hogy már egy teljesen új tiszta sátorba bebaszol egy szárítmányt mindenféle kinti parazitával meg kitudja mivel jó terv..
WHIPEDMEAT is online now Quote

Old 09-20-2018, 11:30 AM #3
kisgyerekke
Member

Quote:
Originally Posted by WHIPEDMEAT View Post
a sátorban szárítanám a mannát,

oszt ugyan minek ? biztosra akarsz menni, hogy már egy teljesen új tiszta sátorba bebaszol egy szárítmányt mindenféle kinti parazitával meg kitudja mivel jó terv..
Hát valahol kéne szárítanom, nem ? Egy szárító sátorként üzemelne, takarítás, fertőtlenítés, majd menne a benti kör.

Milyen más alternatívák vannak még ? Elfogadom én a javaslatokat.

Azért gondoltam erre mert a sátorban végbemenne ami a szárításhoz kell, nem ? ideális hőmérséklet, folyamatos légcserével.

Last edited by kisgyerekke; 09-20-2018 at 02:31 PM..

Old 09-20-2018, 02:35 PM #4
WHIPEDMEAT
Modortalan

WHIPEDMEAT's Avatar

WHIPEDMEAT has disabled reputation
ha a szag miatt akkor kell szénszűrő is, ha csak azért mert jól hangzik.. használhatsz akár kartondobozt is 2 pc ventivel
WHIPEDMEAT is online now Quote

1 members found this post helpful.
Old 09-21-2018, 07:12 AM #5
kisgyerekke
Member

Quote:
Originally Posted by WHIPEDMEAT View Post
ha a szag miatt akkor kell szénszűrő is, ha csak azért mert jól hangzik.. használhatsz akár kartondobozt is 2 pc ventivel

Szag miatt is, szénszűrő megvan.

Old 09-29-2018, 05:35 PM #6
kisgyerekke
Member

Nah mi a meglátás srácok? Jó lesz, vagy valamin kéne változtatni?

Old 09-30-2018, 06:09 PM #7
MuLLeR
Member

MuLLeR's Avatar

MuLLeR will become famous soon enough
Szia!

Simán mehet az új sátorban a szárítás csak akkor arra az időre nem használhatod. Én megoldanám másképp (lásd fentebb). Ha magról mész az sok idő, ezt fontold meg.

U.I.: Miért nem hidrózol? Szinte minden adott csak a közeg nem.
MuLLeR is offline Quote

Old 10-02-2018, 08:15 AM #8
kisgyerekke
Member

Quote:
Originally Posted by MuLLeR View Post
Szia!

Simán mehet az új sátorban a szárítás csak akkor arra az időre nem használhatod. Én megoldanám másképp (lásd fentebb). Ha magról mész az sok idő, ezt fontold meg.

U.I.: Miért nem hidrózol? Szinte minden adott csak a közeg nem.
Szia!

Olvasást követően, laírtak alapján az nagyobb odafigyelést igényel, és nem akartam egyből a "legbonyolultabb" termesztési módszerrel kezdeni. Szimpatizálok vele, tetszik az újra felhasználhatóság, hogy sterilebb mint ez a földés téma, csak a fent leírtak végett, nem mertem belevágni. Kezdésnek földet is ajánlották.

Betárazott föld elhasználását követően szeretnék más közeget kipróbálni. Kókuszra gondoltam.

A dobozos szárításhoz meg annyit, hogy szagot el kéne (szerintem) majd fednem. Azért fogalmazok így mert egyenlőre nem valami durva a szaga. :( Ami végülis nem baj, mert nem kell annyira paráznom, de inkább lenne parás, de brutál szag, brutál gyümivel.

Last edited by kisgyerekke; 10-02-2018 at 02:20 PM..

Old 10-02-2018, 06:28 PM #9
kisgyerekke
Member

Nah srácok, dobtam fel képeket, hogy mit hoztam össze saját kútfőből, 0 elektronikai szaktudás nélkül.

Mennyire veszélyes a szerkezet? Krimpelő, érvég hüvely, saruk beszerzése folyamatban. Szerzek egy vas dobozt a trafónak Solon kérdez felelek-es hsz-e szerint.

Jah igen. Cooltube, wing összeszerelése se tökéletes szerintem. Ezek szerint nem raktam össze elég IKEA-s bútort.

Nem vágom tube, hogy rögzül wingre, így gyorskötözővel oldottam meg, illetve wing alján lévő lemez is 2-2 csavarral rögzül csak wingre, pedig van négy lyuk a lemezen.

Old 10-02-2018, 08:06 PM #10
Solon
Member

Solon's Avatar

Solon is on a distinguished road
CT nem lesz így jó. CT-n ahova befűzted a gyorskötözőt, ott a csavart nézd meg. Azt a csavart ki kell tekerni és egy menetes szálat tudsz oda betekerni, elvileg kellett kapnod a szetthez. A két alu elemet le kell szedni a refiről, és rögzíteni hozzájuk a CT két végére betekert menetes szálat alulról és felülről is, anyával és alátéttel. Ha megvagy ezzel mehet vissza így egybe a refi rá. Ne használj gumis alátétet és akkor elég 1 helyen földelni a reflektort.

Ha akarsz venni érvég hüvelyező fogót, 2 kivitelben találkozhatsz vele, az olcsóbbnál több rovátka van, méretenként sorban, 0.5-6ig, vagy 4-16ig, a drágább 4 oldalról szorítja össze az érvéghüvelyt, csak egy luk van rajta , de az jó 0,5-16ig. Olcsó ára kb. 6-7K Ft. , a drágább 10-15K. Én a drágábbat ajánlanám, sokkal gyorsabb és jobb vele dolgozni, és ugye ezzel elég nagy méretig tudsz érvég hüvelyezni.

Ez , ha jól látom greenforce trafó, na ez szeret igazán elpukkanni, a műanyag borítás mögött láthatod a kondenzátort, nem a legjobb minőségűvel szerelték. Nem is tudom miért árulták, ha volt ETI meg GIB is. Nézd át a ház villamos hálózatát is, a kötődobozokban lehet igazi csemegékre bukkanni. Azok is túl tudnak melegedni, ha nagy a terhelés az áramkörön és nincs megfelelően kivitelezve.

Ha esetleg találsz valami olyan dolgot, amiről nem tudod megmondani micsoda, és inkább nem nyúlnál hozzá, akkor fényképezd le és dobd fel ide a képet, segítek majd megoldani a problémát.

Last edited by Solon; 10-02-2018 at 08:18 PM..
Solon is offline Quote

1 members found this post helpful.

Post Reply

Thread Tools

Posting Rules