Register ICMag Forum Menu Features Search Today's Posts Mark Forums Read
You are viewing our:
in:
Forums > IC Magazine > International Forums > Magyar (Hungarian) > Beltéri termesztés > Blue Cheese - MK Ultra Kush/250-400W CMH/Wilma/Clay Pebbles

Thread Title Search
Post Reply
Blue Cheese - MK Ultra Kush/250-400W CMH/Wilma/Clay Pebbles Thread Tools
Old 09-16-2018, 10:41 PM #101
Dapk
Member

Dapk's Avatar

Dapk is a jewel in the roughDapk is a jewel in the roughDapk is a jewel in the roughDapk is a jewel in the roughDapk is a jewel in the roughDapk is a jewel in the roughDapk is a jewel in the rough
hát én szokmta coco-t is beleteni, de valki perlitben kezd, valaki kockában, a lényeg h ne föld legyen -igazából összetépkedhetsz egy másikat is és azzal tömöd be a lyukat, legyél kreatív

Edit vagy vegyél klónt és akkor meg van oldva...
Dapk is offline Quote

Old 09-17-2018, 01:18 PM #102
Snypie
Member

Snypie will become famous soon enoughSnypie will become famous soon enoughSnypie will become famous soon enough
Este levettem a locsolások számát és a PH szinte nem is változott. Szóval az agyaggolyók okozzák a PH nagy növekedését. Tehát itt van kb. elbaszva a dolog.

Arra gondoltam, h mi lenne, ha kivenném őket, levágnám a gyökereket a root riot kocka szintjéig és beletenném a 6.5 G-s gyapotkockába (pont belefér a lyukba)? Vajon működne-e a dolog? Vagy jobban járok, ha újrakezdem megint?

Közben pedig rendesen stabilizálnám az agyaggolyókat, amiben kérnék egy kis segítséget. Hogyan csináljam meg úgy hogy stabilizálódjon is és tűnjön el a gyökerek nagy része?
Snypie is offline Quote

Old 09-17-2018, 03:01 PM #103
dev.
Member

dev.'s Avatar

dev. has a spectacular aura aboutdev. has a spectacular aura aboutdev. has a spectacular aura aboutdev. has a spectacular aura aboutdev. has a spectacular aura about
Hozza ne erj!
dev. is offline Quote

1 members found this post helpful.
Old 09-17-2018, 05:04 PM #104
Dapk
Member

Dapk's Avatar

Dapk is a jewel in the roughDapk is a jewel in the roughDapk is a jewel in the roughDapk is a jewel in the roughDapk is a jewel in the roughDapk is a jewel in the roughDapk is a jewel in the rough
Na ahogy dev is írja hozzá ne nyúlj!
Golyók stabilizálása:
-ha van mód rá vegyél drága golyót /még egyszer ilyet tőlem nem hallasz de pl plagron
-a golyókat egy szitán vagy a cserébe jól zuhanyoztasd, locsold át hogy már ne jöjjön le róla dzsuva
-elsőre belövöd a vizet 5.0-ra, agyaggolyó minőségétől függően húzza majd fel, ha nagyon gyorsan felugrik nagyon magasra akkor visszaállítód 4.0-ra és addig addig savazod míg már nem mozdul /közben kicserélheted a vizet mert ha mondjuk bauhausos kőben próbálkozol azt simán lehet egy hétig is baszni
-nagyon nagyon szar helyzetben -ilyen még velem nem volt, lehet kalciumnitráttal és magnéziumszulfátot is belekeverni és úgy belőni

edit: amúgy ebben az esetben kitartóan savazhatod az oldatot és virágzásra majd beáll /szerintem már ne bazd ki próbáld végig vinni, gyökér is benőheti az is sokat javíthat a helyzeten.
Amúgy meg azt csinálsz amit akarsz !
Dapk is offline Quote

1 members found this post helpful.
Old 09-17-2018, 08:59 PM #105
Snypie
Member

Snypie will become famous soon enoughSnypie will become famous soon enoughSnypie will become famous soon enough
Jójó, csak kósza próbálkozás volt

Amúgy Plagron golyókat vettem, ott volt a hiba, h én 5.5ig húztam le, ami mindig visszament 6.5 körülire, majd kapott megint savat és ez a kör játszódott le.

Akkor megint türelem Snypie
Snypie is offline Quote

Old 09-22-2018, 09:01 PM #106
Snypie
Member

Most már látszik a változás
Időközben kicseréltem az oldatot is, és ugyanúgy csináltam meg. Azaz 50-50 RO:csapvíz, 0.8 gr/l Ferti IV és 0.3 gr/l CaN.

A legnagyobb gyökere már a tankban van

Ők ketten egy szinten vannak, de fejlődnek legalább:

Ő meg nem nagyon akar fejlődni még mindig:

Csoportkép:
Snypie is offline Quote

3 members found this post helpful.
Old 09-22-2018, 09:19 PM #107
WHIPEDMEAT
Modortalan

WHIPEDMEAT's Avatar

WHIPEDMEAT has disabled reputation
következő friss golyót, baszd nyakon töményen. de ezt már valahol valamikor kitárgyaltuk, hogy kell belőni az agyaggolyókat, csak nem emlékszem már hol, vagy kinek a topicjában van elhantolvs
WHIPEDMEAT is online now Quote

Old 09-26-2018, 10:28 AM #108
MuLLeR
Member

MuLLeR's Avatar

MuLLeR will become famous soon enough
Hali! Újra itt

Átolvasva a topicot jó nagy görcs az egész :S (Semmit sem változtál ) Kitartás!

Az agyaggolyót én nem mosogáltam csak belebasztam a potba. Csapvizet csak akkor használtam ha elfogyott a RO azt is max 5-10L-ert. Nagyobb bevásárló helyeken megvettem az 5L-es kiszerelésű RO-vizet ami elég volt 2 hétre. 10x5L Tankcsere nálam mindig ilyen időközönként történt. Az elejétől a 9-10 hétig csapvizet nem is látott. Wilmát rendesen töltsd tele (50L), nálam belement 60-65 L is, főleg a végén mikor már nagyon szomjasak voltak a jányok. Minél több a víz annál lassabban mozog a pH, legalább is én ezt vettem észre. Az elején grodan kocka (a pici) amiből ha már látod a gyökereket kijönni mehet bele a 4x4-esbe. Ha már abból is látod kijönni akkor mehet a potba golyók közé. Ez a geotextil pot (vagy mi) rendesen átengedi a vizet? Tréningezni ezekkel a potokkal elég macerás lesz szvsz. Wilma potjai szerintem jobban leadják a felesleget még úgy is ha geotextilt teszel az aljára duplán. Lényegtelen jó ez is. Rotyogjon a tartályban a víz. Peroxidot csak a vége felé használtam. Hetente vmi 50ml-t. Nem vagyok vegyész ezért sem ugrottam bele ebbe a fertis matekos témába. Growshopos köcsög vagyok, de nekem ez ennyit megért. Bionova A+B még az se fontos h hidrós legyen, folyékony tehát mehet vízbe. Tudom ugyan az van benne amit összematekoztok, de én ezzel nem szórakozok mert úgy járok mint Te Snypie.

Nem babusgattam csak hétvégente a kertet. Cseréltem a vizet, csekkoltam az értékeket, korrigáltam és hétfőtől péntekig a kutya sem nézett rá. Néha nekem is elcsúszott a pH, de volt rá 2 napom h pontosan belőjem. Volt hogy annyit emelkedett a pH hogy kénytelen voltam vasárnap levinni 5-re hogy péntekre mire visszaérek ne menjen 6 fölé.

U.I.: Öntözés. Magról palántáig én 5x30 percet engedtem nekik. Palántától virágzásig 4-5x1-2 óra. Ezek csak nappali időszakban. Sosem ment folyamat a pumpa. Root stimulátort használj mindig az elején, hogy legyen elég gyökérzet.

Last edited by MuLLeR; 09-26-2018 at 10:41 AM..
MuLLeR is offline Quote

Old 09-26-2018, 11:47 AM #109
Snypie
Member

Na, zsír, h előkerültél! Én is olyan gyűrűt csináltam, mint Te. 2 körös, körönként 4-4T-vel. A pumpám is hasonló, 2500 liter/órás, de más a márkája, Hailea. A tankban van egy 60 liter/perces levegőpumpa. Elvileg 10 kőre való, de megoldottam, h 6 menjen.
Jó, h leírtad az öntözésedet, pont ezt nem találtam a naplódban. Sejtettem, h vhol itt lesz a gond. Ha állandóan ment, akkor bebarnultak a levél végei és a széle, továbbá ilyen papírszerű volt a tapintása a levélnek. Ha kevesebbet (napi 2-3x 15 perc), akkor meg Mg hiány lépett fel, de legalább puhábbak voltak a levelei.
Na, ez így nagy segítség, Könnyebb lesz belőni az öntözést. Köszi!!!

Ez a szövetedény rendesen átengedi a vizet, de ahol állandóan nedves, ott bizony algásodik. Remélem csak kívűlről. Most letakartam a potokat, így már nem nagyon jut oda fény.

Én eddig csak 40 litereket raktam bele, azért mert már ennyi mennyiségnél a vízelvezető csatornában is volt víz. Ezek szerint ez nem gond.
Snypie is offline Quote

Old 09-26-2018, 12:06 PM #110
MuLLeR
Member

MuLLeR's Avatar

MuLLeR will become famous soon enough
Igen láttam, akartam is írni hogy a belső gyűrű locsolóit fordítsd befele, de már látom megtetted. Újjaid hogy vannak? Jó nagy szopás volt összeszerelni, nálam nagyon szűkek voltak a csövek :S

Elvileg azt tartják, hogy amíg a növény a gyökér fejlődésre koncentrál addig mehet neki jó sok víz. Mikor már televerte a potot akkor már hagyni kell levegőzni is mivel rothadás lehet a vége. Szvsz mindig kell neki oxigén ergó nem hinném h a folyamat locsolás jó 5let. Tesztelgettem én is hetente. Volt hogy 3x2 órát, volt hogy 5x1-et ment, de mindig hagytam szünetet.

Látom hogy 75x75-ös a wilma, így már érthető. Nálam 1-el nagyobb van, de a lényeget így is leszűrted. Mindig legyen maxon.

Most mi a helyzet? Képeket a népnek!
MuLLeR is offline Quote

Post Reply

Thread Tools

Posting Rules