What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Gerilla tippek

Kispokol

Member
Lenne egy kerdesem vagy is tobb is. Csak nem valaszol nagyon senki. Szeretnek egy jo talajt osszeallitani jovore, azert akarom mar iden megcsinálni mert ha joltudom a lótrágya csak következő évre bomlik le. Körülbelül 60-70literes gödröket készítenék. Ebbe milyen arányba rakjak földet +trágya+perlit? Esetleg ha valami plusz adalékanyagot tudtok még javasolni ami segítene nagyon örülnék neki... Köszi előre is
 

Dapk

Active member
Veteran
Lenne egy kerdesem vagy is tobb is. Csak nem valaszol nagyon senki. Szeretnek egy jo talajt osszeallitani jovore, azert akarom mar iden megcsinálni mert ha joltudom a lótrágya csak következő évre bomlik le. Körülbelül 60-70literes gödröket készítenék. Ebbe milyen arányba rakjak földet +trágya+perlit? Esetleg ha valami plusz adalékanyagot tudtok még javasolni ami segítene nagyon örülnék neki... Köszi előre is

Legyen a helyi talaj jó és kb ennyi, felásod, ha nagyon akarsz lószarozni akkor ősszel belekevered. /amúgy általában a helyi talaj "jó" szokott lenni erre, ha meg lösz (aka sárga föld) az egész akkor meg úgy is megbaszta az egészet a fene/
Én nem szórakoznék lótrágyával 3-6 hónapos K+ osmocote-ot érdemesebb használni . Ami még sokat segíthet az valami ami jól tartja a vizet -pl polimer kristály /persze ezeket akkor vedd figyelembe ha valóban gerilláról beszélünk, ha napi szinten tudod locsolni akkor igazából lazíthatod is/

Ezek pl helyi talaj + 3 hónapos K+ osmocote + polimer és juniusi ültetés fajta: dp - shaman

attachment.php


attachment.php
 
Last edited:

Kispokol

Member
Legyen a helyi talaj jó és kb ennyi, felásod, ha nagyon akarsz lószarozni akkor ősszel belekevered. /amúgy általában a helyi talaj "jó" szokott lenni erre, ha meg lösz (aka sárga föld) az egész akkor meg úgy is megbaszta az egészet a fene/
Én nem szórakoznék lótrágyával 3-6 hónapos K+ osmocote-ot érdemesebb használni . Ami még sokat segíthet az valami ami jól tartja a vizet -pl polimer kristály /persze ezeket akkor vedd figyelembe ha valóban gerilláról beszélünk, ha napi szinten tudod locsolni akkor igazából lazíthatod is/

Ezek pl helyi talaj + 3 hónapos K+ osmocote + polimer és juniusi ültetés fajta: dp - shaman

View Image

View Image
Koszi a segitseget. Megkerhetlek még hogy az oscomoteről küldesz egy linket és hogy milyen arányba keverjem a földbe?
 

Dapk

Active member
Veteran
Ha van kérdésed tedd, fel, aztán vagy válaszolok vagy nem, időmtől és karitatív energiámtól függően -remélhetőleg most már látszani fog a bokor kép is
picture.php
 

Kispokol

Member
Ha van kérdésed tedd, fel, aztán vagy válaszolok vagy nem, időmtől és karitatív energiámtól függően -remélhetőleg most már látszani fog a bokor kép is View Image
Gyönyörű bokor. Az lenne az első kérdésem, hogy milyen és hány lámpával tudnám megoldani kb 25 növény előnevelését? 4 hetet lehet előnevelni 2;5 literes cserépbe? Ha használok oscomotet akkor a virágzás időszakára kell még külön táp?
 

Dapk

Active member
Veteran
Gyönyörű bokor. Az lenne az első kérdésem, hogy milyen és hány lámpával tudnám megoldani kb 25 növény előnevelését? 4 hetet lehet előnevelni 2;5 literes cserépbe? Ha használok oscomotet akkor a virágzás időszakára kell még külön táp?

LED, MH, HPS, CFL, PL-L lófasz tudja, csodalámpa, amivel szeretnéd. 25 növényt 4 hét alatt 1nm-en -magonckortól- még éppen el vagy és 1nm-re azé minimum 250w -al világítanék Én nem szoktan mást adni, nyílván ez már tőled függ /és én is hazudok mert ha éppen úgy alakul kivittem némi hydro "szennyvízet", de az annyira minimális volt a méretükhöz képest, hogy talán csak placebonak volt jó
 

Kispokol

Member
Valaki segitsen! Jövő évi termesjztésemhez keresek infot. Előszeretném nevelni a növényeket egy 1,2-1 negyzetmeteres helyen. Mennyi és milyen fényt használjak 15-20ezer forintom lenne rá. Előre is koszi
 
Valaki segitsen! Jövő évi termesjztésemhez keresek infot. Előszeretném nevelni a növényeket egy 1,2-1 negyzetmeteres helyen. Mennyi és milyen fényt használjak 15-20ezer forintom lenne rá. Előre is koszi

Szia én is így vagyok vele. Jövőre termesztek először. Én majd úgy fogom hogy otthon fogom előnevelni és kiteszem majd a napra cserepestől estére pedig behozom. És így egy 2-3 hétig és utána kiteszem a szabadba
 

Kispokol

Member
Szia én is így vagyok vele. Jövőre termesztek először. Én majd úgy fogom hogy otthon fogom előnevelni és kiteszem majd a napra cserepestől estére pedig behozom. És így egy 2-3 hétig és utána kiteszem a szabadba
Már márciusba elakarom kezdeni az előnevelést.
 

Alanbrown88

Member
Halihó! Alginitet használtatok már talajjavításra kültèren? Elèg jó dolgokat írnak róla.Èrdemes utánaolvasni.Valójában a polymer kristályok utáni keresgèlèskor bukkantam erre a hasznos vulkáni kőzetre.
 
Last edited:

N4sker79

Member
Én is használtam tavaly.A bubblegum xl-ről 700-800g jött le szárazon .tetszett neki.Megéri kipróbálni.Jobb mint a perlit mert azt kimossa az eső, ezt úgy vettem észre hogy nem.
 

Pillang

Well-known member
Én is használtam tavaly.A bubblegum xl-ről 700-800g jött le szárazon .tetszett neki.Megéri kipróbálni.Jobb mint a perlit mert azt kimossa az eső, ezt úgy vettem észre hogy nem.

Perlitet úgy kell használni kültéren, hogy szép, mértéktelen arányban kevered hozzá a földhöz, de a felső 10 cm réteg csak sima föld + kicsike mulcs. Arról a 800 grammos növényről ha van fotód, ne tartsd vissza! :)
 

N4sker79

Member
Nézd meg a naplóm :rqs magból ez lesz ;címen.az utsó képek valamelyike az:) de akkora volt hogy teljes képet nem tudtam csinálni róla.
 
Kicsit korán ugyan,de a jóidőig valahogy kihúzzuk.Este bennt,nappal kinnt ha az időjárás úgy kívánja.A száram jól megnyúlt a beltéri nem megfelelő lámpatest alatt.Sajnos ez ilyen hirtelen felindulásból történő születés lett.No de sebaj valahogy kihúzzuk.
 

Attachments

  • 20190315_092324 (1).jpg
    20190315_092324 (1).jpg
    66.1 KB · Views: 37
  • 20190317_112044.jpg
    20190317_112044.jpg
    55.8 KB · Views: 33
Sikeresen túléli napjait ebben a 40*20-as kis kartonban.Be tudtam lőni a hőmérsékletet és a párát is egyedül a világítással vagyok gondba rendesen hűteni kell ezt a kis teret és még a watt és lumen számom is kissé hiányos,de ha kihúzta a 9.napig akkor húzza is tovább.Majd beszerzek valamelyik nap pár cfl-t..23-26 celsius és 40-65% pára alatt van.Napi 20 óra sütkérezés négy alvás.Közeg:perlit,tőzeg,virágföld és egy kis homok vakondtúrásból.Tréning lesz neki a hely szűkéből adódóan,de nagyobb teret fog kapni,ami elbírja a hőt.Mondjuk 50*50-es területre hány cfl-t illik berakni,ami az alap?3 darab 20w cfl plusz led elég lehet neki?
 

Attachments

  • 20190319_101156.jpg
    20190319_101156.jpg
    87.1 KB · Views: 36
Top