What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Gerilla tippek

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
nem, a fény másodlagos gyökerezésnél vannak fontosabb faktorok is, mitől lenne lassabb ? ezen semmi bonyolult nincs, ez a legbiztosabb módja, hogy elkerüld a nyomorruságokat amik virágozni kezdenek aztán revegelnek, kinek hiányzik az ??
 
angol tudósok bebizonyították, hogy folyamatos fény alatt gyökereznek ki leggyorsabban, kevesebb fénnyel lassul a folyamat (én is ezt tapasztaltam).
 
Last edited:

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
króm, megint eltéveszted a lényeget a az elvakultságod miatt,,, WTF miért beszélsz konstans dologról, én minden leírásban azt mondtam el ha jól tudod olvasni, akkor figyelj, és megérted miért nem fog bevirágozni ezzel. de nem mondom el kétszer ..
mivel nem a maximumról indulsz HANEM mint mondtam minimum két órát levonsz és úgy kezded fokozatosan hetente növelve a fényt,,, így mindig jobban fog növekedni.. teccikéjteni ???? árpádjómunkázsemberakrómeganővérje...
egyébként csinál mindenki amit józan belátása szerint ésszerűbbnek tart.. ha neked ez nem jó csináldd jobban. de nem mindenki akar 10 centisekkel szarakodni júniusban .. van olyan akinek megteszi 1-1 40 centis 8 tetős :D
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
az már el van kint is.. mit variálod túl .. kint .. under the sun .. :D
még majd júniusban is bent nevelni elő.. kintre ?
 
az már el van kint is.. mit variálod túl .. kint .. under the sun .. :D
még majd júniusban is bent nevelni elő.. kintre ?

ki beszél itt júniusi előnevelésről? mondom amit június elején teszel ki.

mert te a klónt kint neveled elő május 10-tól június 1-ig, vagy mi?

egyébként full para 40 centis 8 toppos klónokkal közlekedni...
 
Last edited by a moderator:

GK_420

Active member
Pont annyira para, mint a 10 centis klón...bár pár éve egy egész autónyival borultak árokba..ott meg már mindegy mekkora.
De micsoda rejtély, hogy a korai virágzású fajta 12 óra közeli fénynél tavasszal előnevelve virágzásba kezd. :D Én szerintem 16 óra az ideális továbbra is, aztán max 1 hetet csökketed 14re kirakás elött és tuti nincs gond.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
ezt boxoljátok le ketten pmben, akinek volt egy csöpp esze az már rég felfogta miről van szó. krómnál beakadt a lemez :D
 
május 10-én már 15 óra a napos időszak hossza, mint azt Whiped is írta. hogy lenne május közepén 12 óra?

Pont annyira para, mint a 10 centis klón...bár pár éve egy egész autónyival borultak árokba..ott meg már mindegy mekkora.
De micsoda rejtély, hogy a korai virágzású fajta 12 óra közeli fénynél tavasszal előnevelve virágzásba kezd. :D Én szerintem 16 óra az ideális továbbra is, aztán max 1 hetet csökketed 14re kirakás elött és tuti nincs gond.
 

GK_420

Active member
Ma van pl 13 óra nap, de abból nem éri végig a növényt. Ha wh számítását vesszük -2 órát a maradék a hasznos fény, főleg ha nem a mező közepén van, hanem egy cserjésben májusban is siman 12 13 óra fényt kap...augusztus végén van 13,5 órát fenn a napocska és akkor már bőszen virágzásba kezdenek a korai fajták. De nekem még nem volt se revegelt se virágzó növényem tavasszal mert 16 órában előnevelek és úgy is rakom ki...

Ez azért álljon itt, ha kell valakinek: ;) http://www.mosthallottam.hu/termeszet/napkelte-napnyugta-2017-naptar-adatok/
 

GK_420

Active member
De nem vágom miért kéne kevesebb fény...szereted szopatni magad? :D Az lenne a lényeg, hogy az ideális legmagasabb számmal tudjad világítani, amivel az átállás nem okoz gondot. Többet világítasz gyorsabban nő...elég egyértelmű. Szóval 18 problémás lehet, 14-15 körül meg azért lassul a veg is...de ha ismered a fajtát kitudja lehet bírja az átállást 18ról.
 

what_can_there

Well-known member
En csak arra probaltam utanli az nl-es peldaval, hogy nem kizarolag a fenyperiodus felel azert, hogy egy klon viragzasi hajlandosagot mutat, mert vannak mas tenyezok is, pl. a rendelkezesre allo gyokerter. Arra is kivancsi lennek, hogy mennyire akar viragozni egy olyan klon, ami foszformentes dietan van. Aztan lehetne meg sorolni.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
addig, amíg a fény növekszik sötét csökken nem nagyon fog elővirágon kívül semmit csinálni, ha ez fordítva történik akkor van szopás. ezen mit kell ragozni ? autoflowerről most nincs szó. és féléves anyanövényről sincsen szó.magonc állapotot elhagyó vegelni induló stádiumban visszatoppolod és már ott van egy két klón...
 
D

Deviator

Udv kerdesem lenne h szerintetek erdemese e? Enyhen homokos talaj de nem homok nem is fekete,de nagyon laza talaj al rendelkezesemre autokat akarok rakni. De netudom hogy kell e talajcsere. Vagy jo ez a kozeg igy ahogy van?
 

Latest posts

Latest posts

Top