What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Blue Cheese - MK Ultra Kush/250-400W CMH/Wilma/Clay Pebbles

Snypie

Active member
3 napja lecseréltem az oldatot, 1:0.5:0.1 arányra. EC 0.72 lett, amit másnap felvittem 0.8-ra (RO vízben). Ez lehet a határ, mert az egyik növény legfelső levélpárja megbarnult. Szerencsére nem terjedt azóta tovább. A növények nőttek, de szerintem még mindig halványak.
Nem akarok türelmetlenkedni, félre értés ne essen!! De szeretném kikérni a véleményeteket, hogy jó úton járok-e, vagy kell-e valamit esetleg változtatnom? Légyszi véleményezzétek a képeket.

Ezt a 2-t mutattam 4 napja, ők vannak elöl:


Ők vannak hátul, a bal képen látszik szerintem a felső hajtáson az égés. Ennyi, semmi több.



És a levelek miért pöndörödnek felfelé, mintha melegük lenne? De tuti nincs, 25-26 fok van, megfelelő párával.
 

Solon

Well-known member
Most kell gondolkodnod! A problémád az volt, hogy fakó volt a növény, lassan növekedett, és erőteljesen mutatkozott foszfor hiány. EC érték 0.4 volt, PH nem a legjobb. EC-t rendbe raktad, PH remélem szintén normális és nem hagyod 5.5-re esni. Ha hiánytünetként csak a fakó levelek jelentkeznek, akkor érdemes a CaN és Ferti arányát kicsit átalakítani, emeled a CaN-t, csökkented a fertit, mind ezt úgy, hogy az EC és PH értékeket megtartod. Ha ferticare-ből elveszel 1%-ot, akkor CaN-t megtoldod 1.26%-al kb., figyelj az arányokra, legjobb ezt saját kevergetéssel kitapasztalni. Érdemes ilyenkor kikukázni az egész tankot és teljesen új keveréket beönteni, majd leírni egy papírra, hogy mit is csináltál, mit mivel kevertél, milyen arányban, jó lesz majd visszanyúlni hozzá, ha kell. Ez a jó az olcsó tápszerrel, nem kell sajnálni, mehet a runtowaste alkonyattól pirkadatig. Azt még hozzá tenném, hogy 2 nap telt el, 2 nap alatt csoda nem történik.
 

what_can_there

Well-known member
A kitartasod elismeresre melto Snypie, remelem sikerul elerni a szintet, amit szeretnel. Azt gondolom, hogy sokkal tobbet tanulhatnal, ha minden kort vegigvinnel a hibak ellenere is, mert a termesztes pont errol szol, hogy az elemekkel megkuzdve tartjuk eletben a novenyt, ameddig csak lehet. Az eselyek, meg a torvenyek is ellenunk vannak, de mindig van egy kiut. Mostanra mar szerintem a konyokodon jon ki az osszes karmento eljaras, tehat igazabol csak turelemre lenne szukseged, hogy ezeknek a hatasa jelentkezzen, ami tenyleg nem 2 nap, de 1-2 csuszas, vagy 20% veszteseg a hozambol nem akkora problema szerintem, mint amit egy felidoben lenullazott kert ujrainditasa okoz. Az ertheto, hogy ha nem akarsz barnulo novenyekrol kepeket postolni, de a sajat fejlodesed miatt jobb lenne vegigvinni minden kertet, es kepeket a hibakrol is erdemes csinalni (legalabb magadnak), mert az emberi memoria nagyon joindulatuan szelektal az emlekek kozott.
 

Snypie

Active member
Eltelt 2 hét, nem mondhatjátok, h nem volt türelmem kivárni a dolgokat, de baszik ez rendbejönni. Próbáltam 1.0 EC-n és 1.2 EC-n is. A barnulás terjed szépen felfelé. Amint nagyobbak lesznek a levelek, elkezd fakulni, majd a végén elbarnul, majd a szélén is.


PH rendben van, mostmár csak napi 0.2-t emelkedik. Tartom szépen 5.7 és 6.2 között.
Nem inkább az öntözéssel van a probléma? Ez a 2500 liter/órás pumpa 48 litert ad óránként és ugye megy folyamatosan, kivéve a sötét időszakot. Nem itt van a gond? Vagy nem szellőzik ez a textilpot, vagy nem tudom.
Levegőpumpát is beraktam 2 hete.



Nézegettem a neten leírásokat képekkel, a foszfor hiányra egyáltalán nem hajaz. Egyértelműen a túlöntözéses képekhez tudnám hasonlítani, leszámítva a levelek konyulását, mert az nálam nincsen.


Mi a véleményetek?


 

Dapk

Active member
Veteran
Kurva kíváncsi lennék én ennek a gyökerére, szerintem az a helyzet hogy túl sokáig finomkodtál az elején nem volt anyag hova gyökeret növeszteni most meg nincs mivel rendesen táplálkozni, vagy az a kicsi is elrohadt.

H2O2-vel próbálkoztál már? Túlöntözni golyóban kurva nehéz, de probálkozhatsz egy 15perc megy 15 perc nem megy varicióval is.
 

Snypie

Active member
H2O2-t tankcserekor 3 ml/l-t kap, naponta pedig 1 ml/l-t.
Az egyiknek kijött a gyökere a szövetedény aljából és a Wilma lefolyócsatornájában van.
Most akkor mit lehet tenni?
 

Dapk

Active member
Veteran
Na még mindig azt modnom h kevés a gyökér még akkor is ha leszaladt, illetve talán még 1 tippem van
hogy kevered a tápot? kérlek írd le lépésről lépsre! -illetve néz bele a tankba, a táp kristály tiszta és áttetsző? Vagy fehér mint a hévízi gyógyfürdős mdence?
 

Snypie

Active member
Mindenből törzsoldatot csináltam, amit barna gyógyszerbolti üvegben tartok.
Egy 40 literes kannába töltök 40 liter RO vizet. Beleteszem a Fertit, elkeverem, majd jön a keserűsó, elkeverem, majd jön a kálcium-nitrát. Innen átszivattyúzom a Wilma tankba. Ph-t nem nagyon kell állítani, mert keverés után 5.7 lesz.

A tank tiszta, nincs kicsapódás. A tetején fátyol szerűen úszkál az agyagpor maradéka, amit elég nehezen tudok kitakarítani, de már egyre kevesebb van benne. De ez ugye barna színű. Az alján nincs semmi üledék.
 

Dapk

Active member
Veteran
Hagyd a ro-t kezd el savazni; a tápot úgy lőd be, h 0.3 g Can és 0.8g-nyi ferti 4 mennyen -elsőre a sav kerüljön az se P sav hanem salétromsav legyen! -stabilabb lesz ettől a ph-d!
 

Snypie

Active member
Most megmértem mi jön ki a csapból, még mindig 0.89 EC, ezért is kezdtem RO-val foglalkozni. Ez így jó lesz, vagy keverjem RO-val?
A táp keverését milyen sorrendben csináljam? Ahogy Te írtad most? Előbb a CaN és utána a Ferti?
Ha előre teszem a savat, akkor mennyire kell belőni a PH-t? Azt is kb. 5.8-ra?
Van salétromsavam, szóval ez nem lesz gond.
Ja és kell-e pihentetnem a csapvizet, vagy ahogy kijön, tehetem is bele a tankba?



Bocsánat a sok kérdésért, de tisztázzuk le légyszíves.
 

Dapk

Active member
Veteran
Uhh, geci spanyolban laksz vagy mi? :D

Akkor a kövekezővel próbálkozzál: fogod a csapvízet és savazod 5.8-6ig, utna bekvered a ro-t úgy hogy az ec kb 0.4-0.5 legyen -ez elég stabil ahhoz h nem mászkáljon akár nagyon az oldat. Utána mehetnek a tápok -legjobban akkor jársz a CaN-nak előtte kimersz a savazott vízből 1-2L-t amibe külön öntöd/kevered -most hogy bázis vagy púder az mind1. és utána öntöd össze a kettőt. 5 nap múlva meglátjuk mi lesz -persze közben is nézheted a ph-t de ennek így nem kéne semmi utólagos savazás napokig -konkrétan én nem savazok SOHA utólag, ha már savaznom kell akkor tudom h vmi nem gromek -általában mikor felgyűlik az oldat.



még valami ha ezekután is mászkál a ph, akkor úgy is minden mind1 alapon csináld a 0.9-es vízzel állísd és fentebb leírtak szerint cselekdj -ha megfelelő nyomáson jön a csapvíz akkor mire kijön már jó és nem kell állni hagyni a ha klóros zavaros akkor kell!
 

Dapk

Active member
Veteran
Még annyit -h ha már a golyó port írtad. Hogy volt kezelve az agyag? pl csap vagy ro-ban áztattad -a ro erre nem jó. illetve meddig és hogyan mostad.

Megcsináltad az új tápot? A ph gondolom ugyan úgy alakult mintha csap+ro + táp lett volna.
-tehát még1x állítsd be a csapvízed ph-ját savval, majd utána keverd hozzá a ro-t -sőt a kedvemért megnézhetnéd egy mondjuk 5L-es próbával hogy hogy alakulna az EC ha egyáltalán nem kevernél bele RO-t csak sav + táp (0.3can 0.8ferti)
 

Snypie

Active member
Agyaggolyót úgy készítettem elő, h mivel már használva voltak, így 50 csapvíz-50 RO keverékében áztattam 2 napig Drip cleanben. Majd a DWC-ben használt kosarakba tettem 1-2 liternyit, bő csapvízzel átmostam őket. Visszatettem egy nagy vödörbe, majd megint 2 napig 30 ml/l H2O2-ben ázott. Ezt is leöblítettem. Majd kb. 7-10 napig sima vízben (50-50) ázott. PH-t salétromsavval állítgattam. 24 óránként néztem, de általában mindig visszament 6.5 köré. Ebben a 7-10 napban 3 naponta átmostam és kicseréltem a vizet.


Még nem csináltam meg az új tankot, majd ma este.
 

Dapk

Active member
Veteran
Ez a golyó nem oké ha mindig visszamászott 6.5-re -ilyenkor nyugodtan vidd le akár 4-ig is a ph-t -mármint áztatásokor, és ne hazsnnálj RO-t áztatáshoz!



Elösőként az 5L próba full csapvízben kezd, ha nem több az ec 1.2-1.3-nál akkor mehet /nyugi ez nem olyan hogy 0.9-hez ennyit adok akkor annyi lesz/
 

Snypie

Active member
Megkerestem egy régebbi jegyzetemet az előző körből. Ott 50-50 csapvíz:RO 0,53 EC-t adott. Ehhez adtam akkor egy tanácsra 0,6 gr/l Fertit és 0,5 gr/l CaN-t. A végső EC 1,514 lett. Gondolom akkor a 0,8 Ferti + 0,3 CaN is ennyit fog adni kb. feles csapvízben.


De azért természetesen megmérem és leírom majd a full csapvizes keverést is. Ha 1.5 körül jön ki az már nagyon sok lesz?
 

Dapk

Active member
Veteran
A CaN viszi az EC-t inkább a ferti kevésbé, amit írtam annak 1.2-t kell adnia.
Amúgy nem tudom mennyire vetted észre,de most a pufferelésről van szó, amiben a ro egyáltalán nem jó, sőt kb alkalmatlan rá. neked most az kell hogy összehozzunk egy stabil ph-s oldatot ami 6.5-ös golyók között még inkább nem lesz könnyű. Savazni is ezért kell, valmint ugorj be egy akvarisztikai boltba cseppes mérőfolyadékért és mérd meg a csapvízet savazva azzal is! -nem tudom elhinni hogy egy 0.5-ös csap + ro keverkhez nem kellett sav!
 

Dapk

Active member
Veteran
Én a 0.5-ös csapvízemhez 0.3ml 65%-os salétromsavat rakok Literenként -nyívlán kurvára nem mindegy milyen kemény a víz de ilyen szintű eltérést képtelen vagyok feldolgozni!


Edit: ne használj dreepcleant csak max a lerakódott só lemosására, magára az ásztatásra vmikőkemény belőtt ph-s vízet érdemes használni hogy "megfogja" a golyót
Edit2: amúgy se használj dreepcleant, pénzkidobás, ha már leakarod mosni a SÓ-tól a dolgaid -csövek, golyók stb akkor agyon savazott ro-val többre mész /tök mind1 milyen ph-n minnél savasabban
 

Snypie

Active member
Írtam, h a PH-t salétromsavval (bár nekem 45%-os van) állítottam a golyók átmosásához ill. az előző körben is azt használtam. A 50-50-es vízhez nekem is kb. 0.3 ml/l-nyi sav kellett. A full csapvízhez meg kb. 0.4-0.45.


Van cseppteszter is (GHE-s), majd ránézek azzal is.


Köszi a sok segítséget, este megcsinálom, aztán jelentkezem!
 

Latest posts

Latest posts

Top