What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Sativa dominans lanyok 600w led alatt

kjta

Member
Sziasztok!
3 novenyt szerettem volna inditani 80x55x140-es satorban. egy Amnesia, egy Sweet Seeds-es San Fernando Lemon Kush, a harmadik pedig egy Paradise Seeds-es Dutch Kush lett volna de sajnos csirazas utan kikoltozott belole az elet.
Marad a ket Sativa dominans palanta, legalabb nem kell majd nyomorogni.

Kozeg: Nehany napot toltottek propagatorban Eazy Pug kokusz g yokerezteto kockaban, aztan 7 literes smartpot-okba kerultek.
jobb minosegu viragfold (pH 6.0) egy kis perlittel es szarvasmarhatragyaval felutve.

Feny: [FONT=&quot]Dual Chip 600W 60LED Plants Grow Light Panel Lamp Hydro Greenhouse Full Spectrum. [/FONT]

[FONT=&quot]Levego: ket 12 centis venti van beepitve a satorba. Egy befujo kb az novenyekkel egymagassagban illetve egy a tetejen a lampa folott. illetve lancon belogattam egy 20/40wattos kerinteto ventit mogejuk.[/FONT]
[FONT=&quot]Homerseklet: Nappal 25-27 celsius, Ejszaka 21-23.[/FONT]
[FONT=&quot]Paratartalom: 46-55%

[/FONT]

[FONT=&quot]Tap: jelenleg meg csak a Hesi Pro-Line Root novenyinditot hasznalom 2ml/l, a locsolovizben, illetve Biobizz ALGAMIC 1,5ml/l. Az ALGAMIC 1ml/l kevereket hasznalom spricnizesre is (naponta 6-8x). [/FONT]
[FONT=&quot]Jelenleg 17 naposak, 18/6 [/FONT][FONT=&quot]megvilagitas mellett, 4-5 het veg utan tervezem a 12-be kapcsolast.[/FONT]
[FONT=&quot]Veghez meg van Plagron terra grow-om. Viragzashoz Hesi Boost-om van illetve Plagron pk 13-14.[/FONT]
[FONT=&quot]Viz ph citromsavval beallitva: 6.4. [/FONT]

Elvart eredmeny: 120g

Kerdeseim:
1. Szerintetek mikor kezdjek tapozni es milyen arannyal a Terra Grow-al?
2. A Led lampam eleg lesz a viragzas teljes vegeig?

3. Milyen treninget javasoltok 2 novenynel ehhez a meretekhez?
4. Mikor valtsak 12/12-be? Ill. Fokozatosan vagy csak kapcsoljam at?

Elso korben mas nem jut eszembe. Epito jellegu hozzaszolasokat varnek, mivel kezdo vagyok a temaban de annal lelkesebb. Peace


 

Attachments

  • IMG_6072.jpg
    IMG_6072.jpg
    101.2 KB · Views: 23
Velemenyem szerint en megprobalkoznek a Scrogal, hogy a helyet maximalisan kihasznalja a noveny. Igy viszont kicsivel hosszabb veg idod kellene tartanod legalabbis javasolt a leirtak alapjan. Kezdo reven en ezt csinalnam de majd a tapasztaltabbak megmondjak. Ket novenynel meg ahogy nezem a boxod meretet ez jo lehet es a hzamod is jo lehet. Peace
 

kjta

Member
igen, erre gondoltam en is. amit meg kifelejtettem: felig csap felig desztilalt vizzel locsolok :)
 

Dr_Gonzo

New member
Szerintem, ha már growshoppos tápokkal nyomod akkor maradj 1 márkán belül(persze ha matekozol,meg EC-t mérsz, és nem a táblázat alapján használod akkor mindegy,ja és persze csak szerintem).
 

ZoldOvezet

Active member
Én nemtudom milyen led lámpa ez..oké ebayes..utána néztem,de hogy 600wattot kajál és csak 20 ezer ft?? Mennyire lehet ez valós..ez csak a névleges fogyasztása nem? ha azt nézem mert 1et nem vennék...a 2 1200watt lenne akkor ott tartunk,hogy a 2 db 600wattos led olcsóbb technológiának is számítana,sokkal nagyobb erővel mint pl egy 1000wattos hps??? Nem birom ezt elhinni...1 db ilyen lampa hány wattos hpsnek felel meg? 1:1 be biztos h nem...szerintem
 

kjta

Member
pont ez az amivel bajban vagyok. biztosan nevleges teljesitmeny a 600watt, gyakorlatban azt hiszem 180-200 korul fogyaszt a ventikkel egyutt. raktam fel nehany kepet, hatha segit valamit.

Én nemtudom milyen led lámpa ez..oké ebayes..utána néztem,de hogy 600wattot kajál és csak 20 ezer ft?? Mennyire lehet ez valós..ez csak a névleges fogyasztása nem? ha azt nézem mert 1et nem vennék...a 2 1200watt lenne akkor ott tartunk,hogy a 2 db 600wattos led olcsóbb technológiának is számítana,sokkal nagyobb erővel mint pl egy 1000wattos hps??? Nem birom ezt elhinni...1 db ilyen lampa hány wattos hpsnek felel meg? 1:1 be biztos h nem...szerintem
 

Attachments

  • HTB1Dk2_LXXXXXbnXpXXq6xXFXXXo.jpg
    HTB1Dk2_LXXXXXbnXpXXq6xXFXXXo.jpg
    45 KB · Views: 28
  • 420 blooms!
    420 blooms!
    114 KB · Views: 44
  • Képernyőfotó 2017-11-03 - 11.21.42.png
    Képernyőfotó 2017-11-03 - 11.21.42.png
    19.6 KB · Views: 23

kjta

Member
az a gond, h egy csomo promo csomagot kaptam... szoval ezert adja magat a dolog. merni fogom majd a vezetokepesseget!

Szerintem, ha már growshoppos tápokkal nyomod akkor maradj 1 márkán belül(persze ha matekozol,meg EC-t mérsz, és nem a táblázat alapján használod akkor mindegy,ja és persze csak szerintem).
 

Charass

Active member
A több színű ledek plusz ir ledek biztos dobnak valamit a fény "minőségén" a szélesebb spektrum lefedése által, de szerintem ha valóban ezt tudja: Lumens: 2940-3360LM (A leírásából ollóztam.) akkor az elég karcsú szerintem virágzásra. Nem tartasz ettől?

Jó cucc a led, csak ezek a lámpák több éves technológia alapján készültek kínai ledchipekkel, driverekkel stb. Lehet h jó, nincs vele tapasztalatom, csak beszálltam az ötletelésbe! :)

De ha led, akkor már miért nem építesz cree, citizen cob ledekből egyet? Nem feltétlenül olcsó de a hatás garantált! Rengeteg napló van itt ic-n is!
 

kjta

Member
de basszus, en is aggodom, h viragzashoz keves lesz. most igy vegben gyonyoruen nonek a novenykek. nem tudom, h ebben a leirasban mire vonatkozik a lumens vagy csak eliras, de ossz 58000 van irva egy masik leirasaban... nehez ugy.

A több színű ledek plusz ir ledek biztos dobnak valamit a fény "minőségén" a szélesebb spektrum lefedése által, de szerintem ha valóban ezt tudja: Lumens: 2940-3360LM (A leírásából ollóztam.) akkor az elég karcsú szerintem virágzásra. Nem tartasz ettől?

Jó cucc a led, csak ezek a lámpák több éves technológia alapján készültek kínai ledchipekkel, driverekkel stb. Lehet h jó, nincs vele tapasztalatom, csak beszálltam az ötletelésbe! :)

De ha led, akkor már miért nem építesz cree, citizen cob ledekből egyet? Nem feltétlenül olcsó de a hatás garantált! Rengeteg napló van itt ic-n is!
 

Charass

Active member
Az nagyon sok! :D Legalábbis egy led paneltől ami 17 ezer az ebay-en! :D Nem akarlak elkeseríteni se a tutit megmondani, de félek, hogy a 2000-3000 közelebb van a valósághoz mint az 58000 lumen. (Vagy egy nullával többet írtál véletlen?:D)

Ha ez így lenne mindenki ezt használná! Én azt mondom kezdj el gondolkodni flow-ra valami megfelelő fényen! Egy 150w-os HPS szett látatlanba azt mondom h minimum 20szor jobb. :D
 

kjta

Member
Kepek

Kepek

18 napos Amnesia
 

Attachments

  • IMG_6076.jpg
    IMG_6076.jpg
    36.8 KB · Views: 28
  • IMG_6077.jpg
    IMG_6077.jpg
    53.4 KB · Views: 22
  • IMG_6078.jpg
    IMG_6078.jpg
    35.2 KB · Views: 24

kjta

Member
Kepek

Kepek

18 napos San Fernando Lemon Kush
 

Attachments

  • IMG_6079.jpg
    IMG_6079.jpg
    54.3 KB · Views: 19
  • IMG_6082.jpg
    IMG_6082.jpg
    72.6 KB · Views: 23
  • IMG_6083.jpg
    IMG_6083.jpg
    37.2 KB · Views: 19

kjta

Member
koszi a tippet:) hps-en gondolkoztam en is, nem kizart... 150w eleg lenne szerinted?

Az nagyon sok! :D Legalábbis egy led paneltől ami 17 ezer az ebay-en! :D Nem akarlak elkeseríteni se a tutit megmondani, de félek, hogy a 2000-3000 közelebb van a valósághoz mint az 58000 lumen. (Vagy egy nullával többet írtál véletlen?:D)

Ha ez így lenne mindenki ezt használná! Én azt mondom kezdj el gondolkodni flow-ra valami megfelelő fényen! Egy 150w-os HPS szett látatlanba azt mondom h minimum 20szor jobb. :D
 

Charass

Active member
Azt csak Te tudhatod, hogy elég-e!

Igényekhez/lehetőségekhez mérten kell összeállítani a boxot.

Ha nem akarsz "nagy" villanyszámlát de füvet azért igen, abba a boxba egy jobb kiszívóval szerintem meg leszel elégedve egy 150-es HPS szettel. Számokba nem mennék bele mert sok összetevős a dolog, de ha csak a fényt nézzük és minden más optimális akkor tuti nagyobbat és jobbat aratsz mint ez alól a led alól!

De akár nézd meg az én lámpám. Low budget és némi egyszerű barkácsolás. Bár nem tudom még virágzásban hogy fog muzsikálni de eddig meg vagyok elégedve vele. Ha viszont van mondjuk 20-30 ezred hps szettre inkább azt ajánlom!
De valaki bólogasson még mellettem, vagy basszatok le többiek ha faszságokat beszélnék! :D
 

kjta

Member
na hat 36 naposak novenyek es mar nyolcadik napja 12/12-n elnek. 400-as cooltube-ra csereltem a ledet.
tap: rohogni fogtok, de vitaflora viragzasinditot hasznalok valtas ota. 4,5-4,5-8. elso heten kaptak meg hesi boost-ot (organikus novenytap) is amit a leirasa szerint az utolso 4 hetben szinten erdemes hasznalni.

"Phosphorus P2O5 water soluble 1%[FONT=&quot]Potassium K2O water soluble 1%[/FONT]
[FONT=&quot]Contains fruit extracts, fruit enzymes like galactol, plant sugars like melitose and alginic acid, and more. Minerals such as potassium, phosphorus, magnesium, calcium and trace elements like iron from natural origin."[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]

[FONT=&quot]ph: 6.5 ppm: 820ppm[/FONT]
[FONT=&quot]van par ujabb kerdesem: 1. hany fokos vizzel a legjobb locsolni?[/FONT]
[FONT=&quot]ugy tudom, h a hidegebb viznek nagyobb az ellenallasa ezert a noveny nehezebben veszi fel passzivan. en 20 celsius korul locsolok.[/FONT]
[FONT=&quot]2. mi hianyozhat meg a viragzashoz?[/FONT]
[FONT=&quot]3. az a terv, h januar kozepen szuretelek... (jan vegen elutazom) szerintetek beleferhet vagy csusztassam el a nyaralast? :D[/FONT]
peace.
 

Attachments

  • IMG_6105.jpg
    IMG_6105.jpg
    97.4 KB · Views: 29

ZoldOvezet

Active member
Nem értem mi a bajotok a leddel sokkal jobb a hpsnel :) bő termést!

Jah..hőtermelésbe biztos jobb a led (kevesebb a hő mint a hpsnél) de..ár/hozam arányba is rá mered mondani?? 30 ezerért kapsz olyan ledet ami üt egy 400 wattos hpst? Ha igen küld
 
Top