What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Dodajanje CO2-ja v grow room

Skorc

New member
Ima kdo kaksne iskusnje? Baje naj bi dodajanje CO2 ja pospesilo rast rastline in povecalo pridelek do 40%..

LP Skorc
 
G

Guest

Jaz sem samo dodajal CO2 tablete in je bila rast vrhov 2x hitrejša ter bolj masivna kot pri drugih piantah brez C02-ja.Ko sem imel pa vžgan Neutralizator vonjav ki prav tako spušča v zrak C02 je bilo resnično super.Na bilkah se je poznala velika razlika.Se splača vsaj tablete dodajat vsake tolko.LP (moje mnenje).
 

sloskank

Member
jaz ap sem slišal,d je isti kurac - z ali brez. nevem, nebom se pa šel stavit ker jih še nisem vidu niti uporabljal.
 
G

Guest

neki sm slisu,da je pri povecanju stopnje co2 potrebno povecati tudi intenzivnost svetlobe drugace ni ucinka.baje bilka uporabi co2 sorazmerno z svetlobo in ce povecas samo co2 se le-ta pac zadrzuje v prostoru saj ga roz'ca ne more uporabiti.to je najbrz res po doloceni tocki vendar je potrebno do te tocke pridti,kar ponemi, da nekaj co2 deluje do neke meje nato pa se ustavi saj ni dovolj svetlobe, a bi se se povecalo z dodatno svetlobo.najbrz,nevem.ugibam
 

Skorc

New member
Res je, pri dodajanju CO2 ja je potrebno povecati svetilnost, gnojila in vode..ker roza hitreje porablja hrano.

Baje, da pri neonkah CO2 ne prispeva kaj dosti, saj je premalal svetilnost..ker pa po moje odvisno od neonke..namrec v inkupatorjih uporabljajo neonke in CO2...
za razmislat...
 

sloskank

Member
Samo vseeno, potem pač ne škodi, ampak le izboljša do določene meje? Mislem nevem,to bi mogl mal primerjave nardit..
 

Padonation

New member
Kar sem prebral (še nisem probal), je problem dodajanja CO2 v tem, da imaš pržgane ventilatorje in ti ves CO2 uide preden lahko sploh doseže svoj učinek. Zato rabiš posebne termo timerje prklopljene v CO2 tank in ventilacijski sistem. Jaz sam prakticiram malo fitnesa in sobno kolo na vrtu, jim dam malo lastnega CO2 ja :)). Menda je pa še bolje če spiš in živiš znjimi.
 

rasta_man

Member
Ja te CO2 tablete so pomoje dobra stvar...
škodit pa pomoje ne morejo...nevem no zdej bom letos prvič naredu en malo bol konkreten indoor pa jih bom tudi js uporabljaw...
Samo trenutno čakam folijio ki je psunder nima na zalogi:S jaoooo
 

slosmack

New member
Jaz sem kar nekaj let delal s CO2 j-em.
V indooru, po res previdnem odmerjanju, se je pokazalo kot super! Zunaj pa sem si že večkrat zažgal pridelek, a tisto kar nisem, je najverjetneje podvojilo pridelek.
Ko boste videli učinek, ne začeti pretiravati, ker se vam bo zgodilo enako kot meni - postalo bo vse rumeno in počasi se bo rastlina naslonila na zemljo... RIP
 

slosmack

New member
Pred 20. leti še niso informacije šibale tako kot danes. Zato sem se moral učiti na napakah ali uspehih. ...vprašal kmeta kaj bi on naredil, če bi mu na krompirju, paradižniku... zgodilo to in potem sem to preslikal na svojo rastlino.

lepo, da sem te nasmejal :)
 
Top