What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Gnojilo za zunaj - njiva

gregaggg

New member
Letos imam v planu prestaviti na polje nekaj rožic in me zanima kaj bi bilo primerno za gnojenje v zrnu.
Planiram,da bi pri sejanju posul z malo bat guano + CaMag. To bi ponovil vsakih 14-21dni ter dodal NPK do cvetenja, za naprej pa nima ideje kaj naj uporabim?
Vem da pri NPK je trepa pazit, da mi ne zakuri vsega. Bomo videli koliko bo dežja da bo spralo.

Kaj priporočate v zrnu? So to že kakšne posebna gnojila (ki se jih da dobiti tudi v merkurju) ali je še kar klasika npk?

Hvala za odgovore, komaj čakam da se začne:plant grow:
 

Cereus

Active member
Biogrena je šus, kurjak tko tko ostalih ne poznam je pa skor vse isto sranje. Tist guano pa ponucaj ko bo čas cvetenja. Simpl ko pasulj...sam ne komplicirat pa bo vse vredi.

lp
 

gregaggg

New member
Cereus hvala za odgovor. Sem prišel do zaključka dodal bi 2 pesti biogrene in eno organika. Pri cvetenju pa bat guano s povečanim P in Plantella Organik K.
Mislim, da bi moglo špilat :)
 

bozoo

New member
Kolikor sem se jaz pogovarjal z agronomi je potrebno fosfor dodati pred cvetenjem, ker če ga dodaš ob cvetenju, zamudiš.
Logika naj bi bila ta, da mora biti fosfor v bilki že nakopičen ko začne ona cveteti in si ga tako lahko takoj vzame.
Torej, pognojiti je treba pred cvetenjem (razni prahi in granule oz. briketi) , če pa škropimo oz. gnojimo foliarno pa lahko ob začetku cvetenja in med cvetenjem, kar je tudi najboljši način gnojenja, seveda je to odvisno kje so posajene rože in kakšen je dostop do njih
 
Top