What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Razno

blaugrana

Member
Ja sej to je blo pomoje že vidmo dost zgodej, ko sem na glavnem steblu opazil en mali kurčič, pa nisem baš neki polagal pažnje na ta izrastek!
Zdej gledam ostale rože so še vse ok, brez kakih bunkic!
Hermič je že zunaj boxa v drugi sobi, in bom pustil da vidm kaj bo nastalo...mogoče kaka fem semka ;)
Bom vsaj za naslednič vedu kaj to je.
 

weedster

Active member
ja če ni veliko dedovih cvetov pusti v boxu ... vsaj jaz bi tak mel. Femike od tega da bo sam sebe oplodo neboš dobo samo hermiče ...
 

Stevius

Member
Zelo bom hvaležen tistemu ki mi zna povedat kje lahko jaz najdem mrežice.

Fine, fine mrežice... za sito... rabil bi namrec 3 vrste... 140, 100 ter 70 mikronov

Merkator tehnika, merkur, agraria, cvetličarne... edino v OBI še nisem šel pogledat.
Kakorkoli, zdi se kot da je nemogoče dobiti to blesavo mrežico... :wallbash:

Any ideas..? :confused:
 

Stevius

Member
Ja... za zdej sem prisel na edino to varjanto...
da kupim bubble bags in jih zrežem.... samo to ni ravno taktična poteza... :chin:
 

Visitor

New member
Baje se jih lahko kupi nekje v Tomačevem pri Ljubljani, sitotiskarsaka oprema. Več nevem, samo slišal sem :) probej malo poguglat...

Poročej, če izveš več :)
 
v sitotisku bos najdo samo eno fino sito,ker tam ni potrebe po razlicinh...pomoje te samo bublebags resi...pa kupi one ko so 3 ...7jih je res malo prevec ;) pa drage so tui,ce ne pa par svilenih gat hahaha ;)
 

Stevius

Member
Eee.... boga je ta nasa slovenija....

Cel kup stvari ki jih videvam po forumih se tukaj pri nas sploh ne da dobiti.

In ko začneš naokoli spraševat po trgovinah te vsi debelo gledajo :bashhead:

Pol pa te vprašajo: "Zakaj pa to rabite...?" :yoinks:


Emmm... NONE OF YOUR FUCKIN BUSSINES! :angrymod:
 

Stevius

Member
Hvala... sem isto stran vceraj nasel...

Bom poskusil jih kar poklicat. Danes je nedelja tko da najbrž ne delajo. Tomorrow...


Pa vam sporočim rezultate :wave:
 

Stevius

Member
For your information:

Sito premera 200 mm in 70 mikronov bi stalo okrog 150-200 € :yoinks:

Neka standardizirana sita, zelo posebna in pac imajo svojo ceno.

Se en primer 200mm premera ter 1mm luknje bi bilo okrog 60 €

Samo mrežico, brez okvirja se ne da dobit. Povprašal sem če je še kje možno dobiti kaj podobnega in mi je stric povedal da bom to v sloveniji težko dobil.


Zanimivo... Kupiti Bubblebags-e in jih zrezat ter napravit svoj produkt bi bilo ceneje kot pa da bi kupil samo mrežice.. :chin:


Long live Slovenija...
 

blaugrana

Member
Hello

Mogoče kdo pozna vzrok za nastalo situacijo...



Spodaj mi ratujejo rumeni listi, pa tko zgledajo dost bogi, ukrivljeni navzdol...mogoče preveč vlage na dnu posode in korenine nimajo dovolj kisika?

p.s. ja vem kupit si bo treba novega digiča :mad:
 

lasko

Member
For your information:

Sito premera 200 mm in 70 mikronov bi stalo okrog 150-200 € :yoinks:

Neka standardizirana sita, zelo posebna in pac imajo svojo ceno.

Se en primer 200mm premera ter 1mm luknje bi bilo okrog 60 €

Samo mrežico, brez okvirja se ne da dobit. Povprašal sem če je še kje možno dobiti kaj podobnega in mi je stric povedal da bom to v sloveniji težko dobil.


Zanimivo... Kupiti Bubblebags-e in jih zrezat ter napravit svoj produkt bi bilo ceneje kot pa da bi kupil samo mrežice.. :chin:


Long live Slovenija...

Stevius se do dobit samo mrezico brez problema, samo valda jim je v interesu prodat z okvirjem da je cena 20x visja. Ce si u Ljubljani pejdi do papirografike ali europapirja pa bos dobil. Nahaja se pa med btcjem in letalisko ulico ce ti pomaga. Se boljsa varjanta je ce poznas kakega sitotiskarja pa da ti da kak kos svile, problem je edino da se pri sitotisku uporabljajo v 90% primerov mrezice med 60-100 mikronov, 200 mikronske se uporabljajo samo za specialne zadeve pa bos tezje dobil
 

Stevius

Member
Sicer nisem v ljubljani ampak vidim da bo treba pocasi it. Za kaksen mesec da pozdravim vse moje žabarje študentske :laughing: j/k

Lasko, najlepša ti dala za to informacijo. Se bom potrudil najt. Če bo šlo vse po sreči in dobim vse potrebno vam bom poslal moj lastni DIY Bubblebox.

Lasko: Pa mogoče veš približno kakšne so cene? Vsaj okvirno, da se pripravim da finančno olajšanje.
 

Stevius

Member
Hello

Mogoče kdo pozna vzrok za nastalo situacijo...



Spodaj mi ratujejo rumeni listi, pa tko zgledajo dost bogi, ukrivljeni navzdol...mogoče preveč vlage na dnu posode in korenine nimajo dovolj kisika?

p.s. ja vem kupit si bo treba novega digiča :mad:


Ja... fotke bi bile fajn. Koliko časa rastejo? Je v cvetenju ali vegetaciji? Zemlja, hydro, coco...? PH? Na koliko časa jih hraniš? S čim?

Ponavadi je rumenje listov znak pomanjkanje dušika (N). Samo če nimaš uravnan PH, potem je brez veze se pogovarjat.

More informations!

Če imaš čas in voljo bi bilo zelo pametno če si prebereš:

The Complete guide to Sick Plants,pH, and Pest troubles!


:wave:
 

blaugrana

Member
SE STRINJAM STEVIUS, evo še par info..

zadeva je dones ko sem slikal v 27 dnevu cvetenja, zemlja, 35 l lonci, futram jih pa z hesi gnojila in jim ga dodajam vsako drugo zalivanje in sicer po en liter vsake 3 dni.

Ja pa čist možno da ga mal serje dušik!

Kakšna ideja kako bi to stabilizilar, s čim ?

ph ne merim!

Stevius hvala!
 

lasko

Member
Stevius nimam pojma kake so cene ker nisem ze precej casa nabavljal, se pa dobi tudi drugje po sloveniji pri modelih ki prodajajo graficno opremo in zalagajo tiskarje, je pa sigurno v LJ najbolj poceni glede na to da vsi pri njih nabavljajo. V kolikor ne bos imel srece me kontaktiraj pa bomo kaj najdli ven.

blaugrana a si pomislil da je mogoce prevec dusika in vode? glede na to da imas 35l lonec se mi zdi zalivanje na 3 dni malo prepogosto. simptomi so precej podobni kot ce je premalo dusika
probej nalepit kako sliko da se bo vidla :D ker to ki si jo nalepu gor se na zalost ne vidi
 

lasko

Member
v 27. dnevu cvetenja nimas kaj popravljat dusika ce ga je premalo, bo samo se slabse - redki vrhi in moznost revega. Naslednjo rundo poskrbi da imajo dovolj dusika, zadnji vlak za veg gnojilo je v drugem tednu cvetenja, zdaj jim dajej samo bloom gnojilo pa bi mogle zdrzat se ta mesec.
Kako sorto pa imas? Ker sorte ki ne prenesejo prevec hrane znajo rumenet tudi ko je prevec gnojila
 
Top