What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Pune o intrebare,primeste un raspuns

G

greenstep

explo-rupi tot cu oil-u ala,e ceva dumnezeiesc....eu unu am fumat tutun imbibat in oil

ps: am un cunoscut care a combinat oil-u cu alcool pur ai iesit un fel de oil-absinth :D
 
N

nightsmoker

sal sunt nou si vreau sa stiu care e buna de out? super skunk, ak-47 ,jamaican pearl?....strain.urile astea le.am gasit pe un site la noi feminizate......sper sa nu fie scam:)
 
G

greenstep

nightsmoker-depinde si ce banca man(firma care le comercializeaza sub numele asta)eu unu te indrum spre ak-47 de la serious seeds e cam scump da rupe tot out,anu trecut am dat in jur de 80 de euro cumparate direct de la shop(nu comanda)sunt in miniflacoane 15 bucati(regular seeds)
 
G

greenstep

da man le-am taiat pe la jumatea lu octombrie(15-20 octombrie)desi au fost stresate la maxim(lispa apa,puse tarziu inceputu lu iulie,stres,etc...na primu an :D)din 15 n-am avut nici o pierdere,le-am dus pe toate pana la capat(minimaliste).din 15 seeds am avut 8-9 femele(nu mai tin minte exact).am mai avut mandale si ww,orange de la dutch p....ca miscare,rezistenta,genetica si tot ce trebuie au fost mandalele pe primu loc si ak-urile pe 2.locatie padure zona de campie(3 spoturi)
 
G

growcase

O intrebare:
Daca pun out, acum cand e mai frigutz asa si daca noaptea e mai frig (1-2grade)ele mor?
Inca una: Daca pun o sticla cum se pune peste flori/trandafiri(sticla taiata de la jumatate fara dop), tot mor sau supravietuiesc?
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
daca temperatura solului scade sub 10 C se bulesc radacinile si se blocheaza aportul de nutrienti. deci da, pot da coltul.
eu planuiesc sa le tin pe ale mele o sapt sub cfl, doua sapt in rasadnita - afara (cam d p 25-27 mar) si apoi in sol, sperand ca pana atunci se indreapta vremea. Totodata, le si separ de masculi ca in 3 sapt isi arata sexul.
Dar eu imi permit riscul pt ca inot in seminte anul asta. :tiphat:
Si rectific cu ocazia asta: nu am 2000 de seminte, ci putin peste 500 buc. Dar imi convine :D
 
G

greenstep

eu zic ca e cam riscant...acum nu stiu cum vrei sa vegetezi tu,sau daca le-ai deja vegetate in casa si vrei sa le muti(gandeste-te ca sunt diferente mari de temperatura,vant si alte treburi)...indicat ar fi sa le pui afara(muti,germinezi) in perioada 15 aprilie-15 mai.Si da e super bine cu sticla(taiata de la jumate si fara dop)eu am sapat deja spoturile si nu gropi am parcelat direct ceva genu 5-5 m patrati,am dat cu nutrienti(niste granule agricole pt culturi de fibroase :D )si luna vit sau in mai ma duc direct cu semintele germinate la spot-uri...bag in pamant si hap sticla peste...dupa o saptamana incep sa ud
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Stie careva unde gasesc spray pt sablare chimica? Din acela care matuieste geamul daca dai pe el.
 

weed doc

Member
daca imi explici ce vrei sa faci poate te indrum altfel , in sensul ca daca ai o suprafata mare , la bani iesi mai bine (mult mai bine) daca ii pui un colant transparent , care imita foarte bine sablarea chimica si intra destul de multa lumina prin el (e special pt asa ceva ) solutia e scumpa in jur de 30 de ml costa in jur de 148 de ron (nu mai stiu exact)si plus ca are destul de multe dezavantaje tre sa astepti , si daca pui mana grasa pe el se pateaza ...
 

Special K

New member
Salutare , am si eu o intrebare poate banala , ce sanse sunt sa reziste planta in cazul in care fac un outdoor ( asta daca imi permite vremea ) in luna mai ..iar prin luna iulie sa o bag indoor pentru a forta inflorirea? Este posibila treaba? :-?

Multumesc anticipat.
 
I

IcmagUser

outdoor planta creste mai incet decat indoor...sa o vegetezi indoor si dupa sa o scoti afara ptr flower, hai ca mai merge, dar ce vrei tu sa faci, e o mare prostie :)
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
mai usere tu incurci indoorul cu outdoorul. la majoritatea userilor de pe sectiunea ro, plantele cresc mai repede out. de ce asa? pentru ca nimeni nu a reusit sa intreaca inca eficienta soarelui folosind becuri mari. ce spui tu e valabil cand toti vom avea la indoor growuri de minim 1kw.
 

Special K

New member
Nu inteleg de ce mai dati sfaturi in cazul in care nu sunteti capabili sa faceti diferenta dintre outdoor si indoor....nu primiti nici un premiu daca aveti sau nu mai multe comentarii !

In concluzie: Pot face aceasta schimbare fara riscul sa sufere planta?
 
M

MJMJ

da,poti.si eu m-am gandit la treaba asta doar ca nu stiu unde as putea baga indoor plante crescute out 2 luni.ar fi prea mari,plus ca ma gandeam cum le scot din pamant fara sa rup radacinile,dar ma gandesc ca tu le tii in ghivece.bafta!
 
Top