What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Pune o intrebare,primeste un raspuns

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Daca e un examen pentru ocuparea unui post de stand-up comediant , atunci e chiar recomandata :biggrin: ! Alftel te va ajuta sa uiti foarte repede ce te-ai chinuit sa inveti.
 

Sincron

Member
Salut dupa ce am terminat faza de germinat, le pun in ghiveci si le las sub lumina la hps non-stop pana dau 2-3 frunzulite?ms
 

MJgrow

Active member
poti sa le lasi non stop sub hps dar sa nu fie prea aproape de bec.

poti folosi interval de 24/0 (non-stop) sau 20/4 (recomandat) sau 18/6 (normal) pentru perioada de vegetatie.

pentru perioada de inflorire schimbi 12/12 (12 ore lumina/12 ore intuneric)
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Depinde cat de mult te grabesti. Trebuie sa cunosti un pic strainul ca sa stii cum ii place sa creasca. Unele soiuri cresc mult mai viguros daca li se da si timp de somn suficient. Din punct de vedere energetic cred ca cel mai eficient program e cel de 18/6. Teoretic cu perioade mai lungi de intuneric planta va creste mai inalta (dar asta nu inseamna neaparat ca e mai mare, ci doar ca distanta intre noduri e mai lunga, ca urmare a intinderii dupa lumina).
 

JaJa_Man

Member
Heey ! :D

A crescut cineva Critical+ / Og Kush (ambele de la Dinafem) / Haze Super Lemon de la GHS out ?
Apuca sa termine in Ro ?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
functia de search ajuta mult. lenea.. nu prea..

https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=174194 grow slh, outdoor in italia la aprox. 44° lat. N, culese la jumatatea lui octombrie. in functie de latitudinea la care planuiesti sa le cresti, ar trebui sa mearga lejer, sau sa fii putin la limita.
de restul nu am gasit nimic, dar nici nu am cautat mai mult de 2-3 minute. poate daca esti interesat vei gasi tu..
 

JaJa_Man

Member
functia de search ajuta mult. lenea.. nu prea..

https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=174194 grow slh, outdoor in italia la aprox. 44° lat. N, culese la jumatatea lui octombrie. in functie de latitudinea la care planuiesti sa le cresti, ar trebui sa mearga lejer, sau sa fii putin la limita.
de restul nu am gasit nimic, dar nici nu am cautat mai mult de 2-3 minute. poate daca esti interesat vei gasi tu..

Am gasit si eu thread-ul acela , dar nu am inteles nimic din el... :thinking:
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
bineinteles, doar daca tii cont de faptul ca ea creste 1-2cm/zi...
in inaltime ;)
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Daca vrei sa ti o 'bonsai mom' , tot ce trebuie sa faci e sa ii dai lumina doar cat sa supravietuiasca (lumina rece, aproape de ea) si sa-i dai doar apa (si rar nutrienti).

Daca te referi la cat poate sta o planta in veg inainte de a intra la inflorit, ei bine asta depinde de spatiul pe care il ai la dispozitie, de cantitatea de lumina si rabdarea ta. Tine cont ca majoritatea strainurilor isi dubleaza dimensiunea (daca nu chiar triplat) o data ce incep sa infloreasca.

Daca te referi la cate ore de lumina are nevoie in perioada de vegetatie, oricat peste 14 ore si 15 minute. Cand perioada scade sub aceasta valoare planta va receptiona semnalul ca e cazul sa infloreasca. Daca o ti in 24/0 ea va creste mai repede insa stretch-ul va fi mai mare in primele zile dupa flip.
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
ba sincroane, care-i treaba cu imageshack? (retoric vb..)
faceti-va album pe icmag si bagati acolo pozele, ca io cand le vad pestite de mai stiu ce kakat de site, nici nu ma uit la ele :2cents:
 

Latest posts

Latest posts

Top