What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

NAWOZY/PODLOZA/SRODKI OCHRONNE

Gandzialf

New member
Na temat tych środków na pleść nic nie wiem bo ich nie stosowałem.

Jeżeli chodzi o nawozy to proponował bym Ci kupić Canna Terra Flores i PK13/14. Zapłacisz za nie tyle co za dobry booster a efekty będą lepsze jak byś lał sam booster.

Możesz też kupić na allegro albo w nie których growshopach nawozy w małych buteleczkach przelewane z dużych zbiorczych. Za kwotę którą wydasz na same nawozy penie kupisz i booster, zmarnować też się dużo nie zmarnuje bo pewnie wykorzystasz większość zanim się out skończy. Na pleśń na razie nie trzeba nic pryskać bo jest sucho.
Ja ogólnie nie preferuje psikania kwiatów jakąś chemią bo przecież później się to pali więc szkoda zdrowia, lepiej ściąć wcześniej i palić nature niż trochę później i chemola kopcić :)
 

Big Top

Member
Na temat tych środków na pleść nic nie wiem bo ich nie stosowałem.

Ja ogólnie nie preferuje psikania kwiatów jakąś chemią bo przecież później się to pali więc szkoda zdrowia, lepiej ściąć wcześniej i palić nature niż trochę później i chemola kopcić :)

Słuchaj Gandzialfa - on Ci dobrą radę daje, :ying::ying::ying:.
 

luzione

Member
dzięki za info
Korzystałem z PK od Canny i takich mega super przyrostów to nie zauważyłem dlatego chciałbym spróbować z czymś innym
Poza tym PK to również niezła chemia pamiętam jak jeden plant po kuracji z PK tak jechał kwasem w trakcie flow że głowa mała, aż odrzucało.
Przelewane nawozy w to również nie wierzę.

O pleśń się boję gdyż spota mam w bardzo wilgotnym miejscu. O godzinie 19 planty są mokre jak po deszczu. Planowałem 1 -2 opryski a następnie po dwóch-trzech tyg. ścinka
Na pewno będzie padać w między czasie więc wydaje mi się, że nie powinno zaszkodzić.
A coś czuje, że bez tego się nie obędzie gdyż plantom brakuje jakieś 3-5 tyg.

Poza tym w przypadku Teldoru karencja trwa 1 -7 dni więc myślę, że po 10-14 dniach nie ma się o co obawiać
 

mistaP

Member
@ luzione

Z tych co wymieniłeś teldor jest najlepszy, ma bardzo krótką karencję i działa nie tylko prewencyjnie ale i chroni też już po infekcji. Dobry jest też rowral.

Moim zdaniem spokojnie możesz pryskać, to raczej jest kwestia światopoglądu niż zdrowia, wszystko co jemy ze sklepu czy bazarku jest pryskane mniej lub więcej wiec nie robi to większej różnicy, a preparaty stosowane z zachowaniem karencji są nieszkodliwe.
Więcej trucizn ma w sobie sam dym z palenia niż chemia którą będziesz stosował.
 

Dronabinol

Member
@ luzione

jeśli chodzi o nawozy na pleśń/grzyb to tak jak Gandzialf z ww. nie korzystałem, ale mamy wątek dotyczący pleśni: https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=185671 ja używam miedziana, i w sumie mam mieszane uczucia, na przyszły out będę testował nadal, bo gdybym za wczasu stosował być może było by inaczej, aczkolwiek pogoda w okresie w którym ścinałem auto była naprawde fatalna, więc jak ktoś to tu ładnie powiedział co ma pleśnieć niestety spleśnieje (nie mówiąc o tym że auto sa mniej odporne na takie rzeczy)

co do pytania o booster: też nie używałem acz kolwiek rzeczywiście ja pk 13/14 od canny i super vit od hesi i moim zdaniem przepiękne efekty:) możesz zobaczyć lemon skunka i blueberry w mojej galerii wyglądają jak z indoorka hehe i takiego zestawu używam od 3 sezonów i smak, zapach jest jak najbardziej normalny nie zajeżdża niczym i smakuje bosko:)

wiesz moim zdaniem poniekąd ile ludzi tyle opinii, możesz niezgadzać się z moja, być może setup kogoś innego Ci przypasi, a najlepiej to podłapac własny patent:)

a jeszcze wracając do tematu pleśni całe szczęście moje duże odmiany nie pleśnieją (obym nie wykrakał) ale jeśli mogę Ci też coś poradzić nie rób mojego błędu, jeśli coś pleśnieje i widzisz że co odwiedziny spota jest gorzej, nie przeciągaj a bo może będzie pare gram więcej, albo bardziej dojrzeje, g***o prawda, połowa zgnije i w rzeczywistości chciałes dobrze wyjdzie gorzej, Pozdrawiam życzę powodzenia:)

PS: 99 post, no to setny musi być wystrzałowy:D więc coś czuje że będzie ładny update:D mam nadzieje że już ze żniw!:)
 
C

czaczo

hej
wsumie na temat polskich outow nie wiem nic ,ale co mi przychodzi do glowy ,to uzycie starego ulubionego przez outowcow ripena(takie koncowe pk polaczone z bosterem hehe),mniejwiecej dajesz go przez 15 dni ,pozniej do konca sama woda.na plesñ jest rada,mi sie wydaje ze lepiej troszke produktu w ziole nie zaszkodzi(hehe) ,bo jaranie ziola z grzybem robi wieksze problemy.z naturalnych chyba najbardziej efektywne to wyciag z equisetum arvense(skrzyp ) olej neem ,mydlo potasowe,z mydlem w koncowej fazie trzeba uwazac ,pozostaje posmak.co do hemi ,to gdy pojawia sie zywica ,to juz lepiej nie uzywac,bo to wniej pozostaje srodek przeznas uzyty.powodzenia
 

jasiu83

Active member
Ktoś słyszał o pryskaniu mlekiem na grzyba , wiem ,że starsi ludzie jeszcze stosują taką metodę ,może nie na mj ,ale jednak coś jest na rzeczy ... mleko to raczej mleko normalne a nie zabielana woda:wave:
 
Ktoś słyszał o pryskaniu mlekiem na grzyba , wiem ,że starsi ludzie jeszcze stosują taką metodę ,może nie na mj ,ale jednak coś jest na rzeczy ... mleko to raczej mleko normalne a nie zabielana woda:wave:


Psikanie mlekiem to znana praktyka stosowana podczas uprawy marihuany w celu pozbycia się mączniaka (powdery mildew)

Ed Rosenthal podaje przepis na wodno-mleczną miksturę przeciw pleśniową na swojej stronie.

3.5l wody
350-400ml mleka (najlepiej chudego)
30g-wodorowęglanu potasu

Pozostaje wymieszać składniki i gotowe.

Z uwagi na to że wodorowęglan potasu jest trudno dostępny w naszym kraju można się obejść bez niego używając samej wody z mlekiem, jednak mikstura nie będzie już tak skuteczna.


http://edrosenthal.com/2010/02/ask-ed-marijuana-grow-tip-18-powdery-mildew.html

pozdro :tiphat:
 

luzione

Member
ciężka historia wolał bym nie pryskać ale wiem, że późno zaczęły flow i miejscówka na maxa wilgotna. zdaję sobie sprawę, że jak zacznie pojawiać się pleśń to po robocie
wszystko jest już na ładnym flow więc chyba pryskanie chemią już nie ma sensu, spróbuję chyba z czymś bio + za kilka dni mleko
 

BlinD

Active member
można także pryskać roztworem biohumusa, jest zarejestrowany środek przeciwgrzybiczy ekologiczny oparty na wyciągu z kompostu z dżdżownic kalifornijskich (czyli zwykły biohumus), duża ilość mikroorganizmów ogranicza występowanie chorób na roślinach

z mekiem też słyszałem stary ( ponoć dobry) patent, ale nie wiem jak z tym mlekiem ponieważ pewnie chodzi także o bakterie mlekowe zawarte w nim a jak wiadomo obecnie 90% mleka to uht (pasteryzowane) w którym zastaje mało co bakterii w porównaniu do świeżego od krów. jak nie masz dojścia do takiego mleka to myślę, że najlepsze w takim wypadku powinno być mleko niepasteryzowane, oczyszczone poprzez mikrofiltrację, narazie nane mi sa dwie marki produkujące takie mleka (swoją drogą w smaku zajebiste - porównajcie sobie ;p ), i są dość często spotykane w sklepach "ALE mleko"-normalna cena i "ZIMNE"-droższe bo szklanej butelce, te mleka są trzymane w lodówkach a nie na półkach bo mają dość krótki termin ważności
 
C

czaczo

z mlekiem chodzi o neutralizacje ph rosliny.mozna dodac tez sodke,bodajze cervetez opisuje uzycie wody z sodka,.ale to wszystko powiem szczeze ze dziala na 1 dzien,dlatego trzeba opryskiwac co drugi ,trzeci dzien,roslina jezeli niebedzie odporna na maczniaka to ciezko ,a nawet powiem bardzo ciezko bedzie ,maczniak jest w powietrzu,atak moczniaka jest niezauwazalny,bialy osdad ktory sie pojawia to juz jest ostani etap rozwoju,rozmnazania sie grzyba.w hiszpani bardzo sobie chwala uzycie wyciagu ze skrzypu polnego .siarka jest chyba najlepsza,ale niestety to juz chemia,ja bardzo czesto walcze z maczniakiem(duza wilgotnosc powietrza),z koncem flo ,masakra. jakies 80% genetyki jest nieodporna na tego grzyba,automaty no praktycznie wszystkie koncza z maczniakiem
 

luzione

Member
ponieważ w mojej okolicy zdobycie mleka od krowy graniczy z cudem zdecydowałem się na
TIMOREX GOLD 24EC
piszą, że ekologiczny więc powinno być ok
nie szkodliwy dla pszczółek i stosowany w uprawach eko
 

Control_

Member
Może głupie pytanie... Mam w zraszaczu rozpuszczony już Miedzian 50WP, stoi tak od tygodnia, moge czymś takim psikać czy powinienem spożądzić nowy roztwór ? Ulotki nie mam, wyrzuciłem wraz z końcem tego specyfiku, tymbardziej nie uśmiecha mi się kupować nowego opakowania do jednego oprysku..
 

wik-wik

Member
w kauflandzie widziałem nawoz jesienny, dla outowców moze byc całkiem sexy posypany przed flo (zawartosc azotu 0%), a był nawet tani i w poreczej paczce 3kg chyba.
 

luzione

Member
hej

stosuje ktoś szczepionki mikoryzowe?
Jakie?
Ile?
Jak? - z wodą podlać po wsadzeniu? Czy dosypać do ziemi przed wsadzaniem?

dzięki za info
pozdro
 

mistaP

Member
potrzebuje cos z wapniem do szybkiej interwencji dolistnej. mozecie cos polecic ?? pozdro

E: stosowal z was ktos kiedys wapnovit ?

Saletra wapniowa ma chyba coś około 20 % Ca dobrze rozpuszczalna szybko przyswajalna, łatwo dostępna w każdym ogrodniczym. Ale warunek jeden że dawka azotu nie będzie przeszkadzać, czyli przed kwitnieniem. Stężenie 0,5%

Pozdrawiam :tiphat:
 

JrDarus

Member
Witam, doradzicie jak mam pozbyć się larw ziemiórek? Pytanie może już było ale nie mam czasu do stracenia. Peace
 

Bedouin

Active member
Veteran
Jak sadzicie nadaje sie? Cena bardzo przyzwoita 32 zeta za 250l. Chodzi o outdoor. Opis i zdjecie. PH 5,5 - 6,5. Moze ktos uzywal?

"PODŁOŻA Z HYDROFILEM
Są oferowane już od kilku sezonów, jednak od lipca 2006 dodatkowo zwiększono ilość dodawanego Hydrofilu do podłoży. Substraty z Hydrofilem od długiego czasu zbierają doskonałe recenzje polskich ogrodników, ponieważ podłoża te łatwiej chłoną wodę, a wierzchnia warstwa podłoża uprawowego mniej wysycha. Prowadzone przez firmę Hartmann doświadczenia uprawowe wykazały, że zwiększenie ilości Hydrofilu w podłożu dodatkowo polepsza i tak już bardzo wysokie właściwości wodno-powietrzne podłoży.

Frakcja 0-10 mm - przesiana na drobnych sitach przeznaczona do wysiewu i ukorzeniania, nie zawiera włókien torfowych. Doskonale nadaje się do multipalet i skrzynek wysiewnych, także do małych doniczek."

202045_756_4f1d73e2dd27a.jpg
 

mistaP

Member
Nadaje się, choć na out lepsza była by trochę grubsza frakcja np 0-30
Cena przyzwoita, podobne ceny ma substrat na bazie torfu łotewskiego w takich opakowaniach w hurcie z transportem.
 

Latest posts

Latest posts

Top