What's new

NAWOZY/PODLOZA/SRODKI OCHRONNE

57fun

Member
chłopaki jest miód naturalny i sztuczny, tzn nie od pszczoły tylko wytworzony przez człowieka<przenośnia>, i tak mi sie wydaje ze ten byłby chyba niezbyt do uzywania.
 

Ilovedrive

Member
Kolobrzeski said:
a czy nie ma zadnych zastrzezen zeby zmieszac ten miod z woda z nawozem i zrobic taka mieszanke wybuchowa? :D

Dobre pytanko .. dziś podlałem każdą z pań 1,5l wywarku z miodu i 1,5l wywarku z plantonem k i zastanawiałem się czy to dobre połączenie.
 
M

muciek

Ja już przygotowałem na moje marocki mieszanke miodku i Total Blooma. Zobaczymy jak to zadziała :)
Na 5 litrowa banke poszło 40ml nawozu i łyżeczka wielokwiatowego.
 

Kolobrzeski

Member
na tym hiszpanskim forum pisza ze po podlaniu wywarem z miodem roznice w wytwarzaniu zywicy widac doslownie z dnia na dzien...

ciekawa sprawa, dzisiaj wybieram sie na spoty, mam wreszcie aparat i zrobie macro porownawcze przed i dzien po podlaniu :D
 
Last edited:

Ilovedrive

Member
Kolobrzeski said:
na tym hiszpanskim forum pisza ze po podlaniu wywarem z miodem roznice w wytwarzaniu zywicy widac doslownie z dnia na dzien...

ciekawa sprawa, dzisiaj wybieram sie na spoty, mam wreszcie aparat i zrobie macro porownawcze przed i dzien po podlaniu :D

jestem za ! daj jakieś foto i zobaczymy czy to działą bo ja również podlałem wczoraj ale nie mam jak na spota jechać.
pozdro
 

57fun

Member
ja wiem jedno ze miod dziala, widzialem po ostatniom inku jak liscie oblewaly sie zywicą, sam dodaje wody z miodem w co 3podlewaniu zeby za duzo cukrow sie nie zgromadzilo na korzeniach, coco, ziemi. CUKRZYCA SZKODZI TEZ ROSLINOM :), a z racji ze podlewam swoje kwiatki codziennie, a czasami rano i wieczorem, to miod srednio trafia 2 razy w tygodniu,2razy woda+nawozy i 1-2 czysta woda.
 

ripsta

Member
kazdy obiecal wrzucic fotki i jakos nie ma zadnej albo cos opisac.ma ktos moze fotki porownawcze i moze cos wiecej napisac?ja dzisiaj zakupilem miod wielokwiatowy bede lal prawdopodobnie lyzke na 10 litrow co 3 podlanie zobaczymy co z tego bedzie
 
Panowie bardzo ciekawiy mnie ten hydrozel , czy stosował juz go ktoś ,
Zamierzam go zakupic bo bardzo by mi ułatwił tegoroczny out tylko czy w przypadku deszczowej pogody przez długi czasz nie spowoduje on gnicia korzeni lub innych dolegliwosci wynikających z nadmiaru wody
 

-Bruce-

Active member
mysle ze dobry drenaz w dolkach dla roslin i nie powinno byc problemu, w tym roku na out tez zastosuje hydrozel, tylko ze ja mieszkam na terenach gdzie w okresie letnim doskwiera susza....... w zeszlym roku czerwiel lipiec i poczatek sierpnia tak sie nabiegalem z wiaderkami wody..... od strumyka jest jakies 200m .....:) masakra, do tego w upalne dni jak roslinki mialy juz ponad 2m podlewac trzeba bylo co 2 dzien wiec pracy troszke bylo!!! mam nadzieje ze w tym roku nie bede musial tak czesto podlewac dzieki hydrozelowi :)
 

Outowiec

Member
howk ! czy ktoś z was tu obecnych stosował preparat zabijający ślimaki o nazwie BROS Snacol ? znalazłem 1 kg za 25 zł, cenowo się bardzo opłaca bo tu jest 1 kg za 25 zł a ślimakol 200 gram za 15. Różnica cenowa jednak jest jak to się ma do skuteczności, ktoś miał już okazje go używac ?
 

Finger

Outdoor grower...
Veteran
Wg. mnie ślimakol jest wart każdego grosza bo jest w miare odporny na deszcz. To tanie gówno z brosa po sporej ulewie pozostawia tylko lekki niebieskawy nalot na ziemi, co równe jest z zerowym zabezpieczeniem.
Osobiście nie polecam.
Slimakol występuje tez w 500g opakowaniach po 32 pln duzo bardziej sie opłaca niz 200 ale cieżko to dostać.
 

Chemik

Member
Nie powiedziałbym, że ,,ślimakol" z brosa jest całkowicie do dupy, ja tam na niego nie narzekam, nawet polecam. W poprzednim sezonie żadna z zabezpieczonych nim siewek nie ucierpiała pomimo grasujących w okolicy całych hord żarłocznych ślimaków.
pare sznurków dla tych co mają kłopty natury zwierzęcej:
http://www.e-hortico.pl/go/_info/?id=1531
http://www.e-hortico.pl/go/_search/full_search.php?search_query_words=repentol
http://www.e-hortico.pl/go/_info/?id=2482
Istnieje też wiele stosowanych przez działkowców mniej lub bardziej skutecznych, domowych sposobów na odsraszanie zwierzyny np. macerat z kiepów, macerat z chili i pieprzu, proszek do prania, mydło, nafta, ropa, terpentyna, lakier do włosów, wszelkiego rodzaju badziewne dezodoranty. Dobrze spełnia swoją role także stary koc z psiej budy. Ważne żeby zapach zmieniać możliwie często.
i coś dla tych którzy lubią eksperymentować:
http://www.e-hortico.pl/go/_search/full_search.php?search_query_words=gibrescol
pzdr
 

pakonopny

Member
Witam
Przedstawie rezultaty uprawy przy uzyciu BC nutrients firmy Technaflora.
Rosliny zostaly wsadzone do donic 3l. w postaci 15cm klonow w lutym.
Pierwsze podlanie thrive alive red i root-66. Po 4 dniach podlalem woda a po 8 zaczolem uzywac zestawu odzywek na flo. Podlewam raz nawozy i dwa razy woda , a czestotliwosc w zaleznosci od zapotrzebowania rosliny.

1-wszy dzien
7 dni


Reszta zdjec troche chaotycznie, ale po skonczonej uprawie poukladam i opisze lepiej.

Pozdro.
 
Top