What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Sativa grow

HajBoj

New member
Pozdravljeni

To bo moj prvi post, tako da imam mickeno treme :)
Imam vprasanje glede gnojenja... in sicer, imam rozo z imenom Super silver haze... roza za moje dosedanje izkusnje, ki so minimalne saj je to komaj moj drugi grow, raste odlicno. Imam pa vseeno nekaj vprasanj za tiste bolj izkusene... Gnojim z BioBizz kolekcijo in sicer sem v cvetenju zacel zalivat po navodilih, ki sem jih dobil zraven gnojil... Prebral sem tudi da je pri gnojenju bolse manj kot prevec, sploh pri sativah, zato sem se odlocil gnojit na vsako drugo zalivanje... Ampak vedno ko sem zalil z vodo je roza postajala vedno bolj rumena, sploh starejsi listi, zato sem se odlocil da bom vseeno gnojil z vsakim zalivanjem.... roza od takrat super dobiva na cvetovih, ampak so se mi na ze teh starejsih rumenih listih zacele dalet ozganine. Manjsi zeleni listi so ostali lepe zelene barve brez posledic prevec gnojenja. A je to normalno al bi raje zmanjsal z gnojenjem? Roza je v 8 tednu cvetenja...

Se slika:
 

krompir

Member
Zdravo. Glede na to , da so v 8 tednu se ni treba preveč sekirat, ker jih boš itak moral nehat gnojit v roku enega tedna potem pa zadnja dva tedna flush samo z vodo. Pa tudi proti koncu cvetenja je normalno ,da začnejo listi rumeneti... Lahko pa tudi že zdaj flush-neš (spereš) zemljo , če te skrbi da si jim dal preveč hrane. Flush pa narediš tako, da bilko zaliješ z 2-3x količino vode velikosti korita v katerem je bilka.
Pa še to nikoli ne gnoji bilk z tako dozo ,kot jo priporoča proizvajalec ,saj je v večini primerov premočno. Drži se polovične doze, pa nebo problemov.

Drugače pa lep Haze ;)
 

HajBoj

New member
torej naslednjic z polovicno dozo za vsako zalivanje ?

Zdravo. Glede na to , da so v 8 tednu se ni treba preveč sekirat, ker jih boš itak moral nehat gnojit v roku enega tedna potem pa zadnja dva tedna flush samo z vodo. Pa tudi proti koncu cvetenja je normalno ,da začnejo listi rumeneti... Lahko pa tudi že zdaj flush-neš (spereš) zemljo , če te skrbi da si jim dal preveč hrane. Flush pa narediš tako, da bilko zaliješ z 2-3x količino vode velikosti korita v katerem je bilka.
Pa še to nikoli ne gnoji bilk z tako dozo ,kot jo priporoča proizvajalec ,saj je v večini primerov premočno. Drži se polovične doze, pa nebo problemov.

Drugače pa lep Haze ;)
 

GreenMAX

Member
HajBoy meni zgleda kar normalno za 8.teden,listi rumenijo celi,kar pomeni da rastlina črpa hranila iz listov(kar je normalno in zaželeno ob koncu cvetenja).
Jaz bi kar do konca zalival z polovično dozo,sploh če uporabljaš bio gnojila.
 

HajBoj

New member
Sej sem mel v planu gnojit do 10 tedna pol pa en teden izpiranja oz koliko bo se potrebno da konca. Tako tudi priporoca proizvajalec gnojil.Drugac pa SSH priporocam vsem ki ste se dokaj novi v vrtickanju, saj je rastlina za sativo dokaj nekomplicirana.Za smoke report pa se bo treba malo pocakat. Ampak mislim da bo strawbery haze, ki raste zraven te lepotice, tu zmagovalec saj njegov premaga vse vonje do zdaj ;)
 

HajBoj

New member
Imam se eno vprasanje in sicer, a potrgate te rumene liste vstran ali pocakata da sami odpadejo? Moja tehnika je da pustim dokler se list mocno drzi stebla, ko pa z manjso silo odpade, pa ga odstranim...
 

HajBoj

New member
in se ena macro od White Russian, ki raste zraven te SSH in jo danes caka Harvest Day :



Slika je bla slikana 3 dni nazaj...
 

GreenMAX

Member
Sem tudi uporabljal Biobizz,dokler nisem začel mešati svojega substrata,sedaj samo 1. presadim,brez gnojenja.
Fastbabycloseup5weeks_zps1e890d69.jpg

Amnesia Kush F-2,peti teden cvetenja:yummy:
 

HajBoj

New member
Pri sativah zna bit malo problem, ker cvetijo po 12 tednov in se vec... mislim da se ti po enem mescu vsaka zemlja izcrpa... Al se motim?
 

HajBoj

New member
sicer ni za to temo, ker je naslo sativa grow, ampak sta mi zraven dveh sativ rastle se dve indiki in sicer White Russian in K2. Slika preden sta bile porezane :



LP
 

HajBoj

New member
Arijan Strawberry Haze je danes padel. Vonjave tako mocne, da me je zacela glava bolet ko sem jo obrezoval. Vonj po sladkem je enkratn! Je pa docakala polnih 10 tednov in 5 dni cvetenja.



In se eden vrh zanimive oblike :



SSH pa se bo rasto en teden ;)

LP
 

HajBoj

New member
Ce koga zanima ASH je imel 65g suhega ;) Vonj in okus sta noro dobra, high pa cist sativa high, tak da men osebno tud super! SSH pa se še suši ...

lp
 
Top