What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

My new growroom - Soil

prx

Member
No da predstavim svoj growroom, čeprav sem jo prvo mislil predstavit pod Avstrijsko temo ( ker živim v Avstriji). Ni še dokončana ker mi služba ne dopušča. Skupaj jo že spravljam okrog 2 meseca.

My setup:

-Ventilacija 20m2
-Krmilnik za 2 ventilatorja (25% moči do 23°C in 60% moči nad 26°C)
-IN ventilator 160mm 680m3/h
-OUT ventilato 250mm 780m3/h
-4x Reflektor z hlajenjem 125mm
-2x MH žarnica 600w
-4x HPS 600W žarnica
-4x Digitalne dušilke
-....itd

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


Prostor za gojenje bo velik 3x1,5m in računam na 30 rožic v 12l rootpouch. Uporabljal bom SCROG metodo gojenja.
 

Iva

Member
Zelo pohvalno. Lepo da daš prednost slovenskemu forumu :biggrin:

Zanimivo da se še držite HPS/MH sistemov glede na dokaj sprejemne cene LED panel. Verjetno se kr pozna na pridelku,iz izkušenj ne morem povedati, ker sem sama tud še kr na HPS.

Spucano maš pa zelo:woohoo: In vse lepo zloženo,pregledno,prostorno in varno zvezano. Vsaka čast

Upam da boš nalimal čimprej prvo rundo ljubic.
Pa velik sreče.

LP

Iva
 

prx

Member
Imam tudi LED lampe in hydro sistem, ampak mi trenutno služba ne dopušča da bi lahko še en growroom naredil. Letos bo tudi samo 1 grow ker potem grem v Švico za par mesecov.

Glede led je tako...cene so nizke kitajske izdelka ( ni realne moči 3W ampak 1,6-1.8W). Ko greš pa gledati ZDA ala EU proizvajalce led lamp pa vidiš ceno krepko nad 600€ za 300W led lampo. Dosti folka je povedalo na Icmagu da so še HPS žarnice pred LED...

Spucano mora biti ker nočem fasati kake bolezni na rožicah, celi prostor bom še razkužil da le vse ¨pocrka¨!

Računam pa da bom okrog Septembra-Oktobra 2013 delal primerjavo 600W LED in 1200w HPS. Ampak sama izdelava prostora je kar draga...
 

timoslav

Member
To pa je že profesionalno nimaš kaj, lepo za videt,,nič dosti sreče pa veselja pri growanju pol pa tak pridem na pokušino,,:))
 

prx

Member
To je povprečni growroom :D Tule v Avstriji vsaj ni tak problem glede gojenja, edini če si res sumljiv. V Sloveniji te že zarad elektrike lahk dobijo... Zdaj pa gremo v Graz po klone, če imajo warlock sorto. Drugače bom kar Jack Herer v sobiti rastu :)
 

prx

Member
Izdelava celotnega prostora z opremo je prišlo okrog 3000€. Prostor je drugače tesen 95%, tako da ne pričakujem da bi kakšne vonjave ven prišle. Da, samo ena sorta bo oz. če bi dobil warlock in jack herer bi dal 50-50.
 

Ninjaaa

Member
Kako frajer:) dej mi povej kako se obneseta ta ec in ph metr, kako maš shranjene sonde, si jih že kej kalibriral?
 

prx

Member
EC se dobro odnese, ph še nisem testiral. Sonde so shranjene v tistem plastičnem pokrovčku. Nimam pa nobene tekočine za shranjevanje. Drugače bom tako delal kalibracijo na 14dni.
 
V

veclo

super porihtano

uf kok bi dobil lahko ven v tem prostoru če bi vertikalno obesil lampe, sploh si nočem predstavljat :p
 
O

OrganicOzarks

I don't know what you are saying, but your grow room is clean as hell.
 

prx

Member
@veclo -Če bi se mi šlo za končni pridelek bi šel na 4x 1000w hps :)

@OrganicOzarks - Must be clean :)
 

prx

Member
V Avstriji lahko imaš klone oz. rastline ko vegetirajo. Ko začne enkrat cveteti in ima cvetove pa ni več legalno. Majn tveganja je že ko v Sloveniji + niso tak gromozanske kazni ko v Sloveniji ( da je grower hujši od tajkuna).
 
V

veclo

haha sepravi vegetacija legalno, cvetenje nelegalno

zanimivo zanimivo, pol maš pa verjetno velik shopov s kloni gor
 

prx

Member
Ja tako nekak je gori, tak so mi pravli v Grazu. Da kloni se gor prodajajo legalno. V Grazu imajo veliko izbirko.
 
Top