What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Razno

timoslav

Member
Js sem mel V99 semena, al to so bla moja semena, js sem jih napravil in nažalost po nesrečnem dogodku jih ni več :|
 

timoslav

Member
Nisem dobr napisal se opravičujem. Torej semena V99 (Cinderella 99 x Voodoo) so od XyZ semena oz. cross. Js sem pa pol to še križal s Shamanom (Shaman x V99). Imel sem ena in druga semena, trenutno pa nič od tega :(
 

TurboLimach

New member
Pozdravljeni.
Po vecletnih izkusnjah iz outdoora se sedaj zaradi zdrastvenih tezav sorodnika lotevam tudi indoora. Nimam nikakrsnih izkusenj s tega podrocja in kljub temu, da sem si kar nekaj tem prebral, bi se postavil par vprasanj.
1) Ventilacija. Enacba za primerno izbiro ventilatorja bi naj bila: Volumen prostora*30=m³/h. Primer: 10m³*30=ventilator s 300m³/h pretoka. Temu se je potrebno dodati, da filter pomanjsa pretok za kaksnih 10%. Kaksne so vase izkusnje? Je ta "enacba" tocna? Denar sicer ni problem, ampak vseeno ne bi rad preplacal stvari, ki niso potrebne. Taksen ventilator v 10m³ sobi bi bil out. Je "in" ventilator dovolj, ce ima pretoka kaksnih 100m³/h ali pa se malenkost manj? V sobi bi imel se en manjsi ventilator, ki bi pihal direktno po rozah.
Temu se dodajam vprasanje, v cem je razlika med tema dvema ventilatorjema?
a) http://www.slo-growshop.com/index.php?route=product/product&path=125_43_65&product_id=722
b)http://www.slo-growshop.com/index.php?route=product/product&path=125_43_65&product_id=535
Oba sta sposobna pretoka 280m³/h. Je razlika v ceni samo zaradi cene?
2) Razmisljam, da bi imel 2 sobi. Za vegetacijo in cvetenje. Tudi prostora je vec kot dovolj, nisem omejen s prostorom. Vem, da mora biti vegetativna soba kaksnih 3x manjsa od sobe za cvet.
a)Predpostavimo, da bom imel auto sorte, 2 meseca rast, 2 meseca cvet. V tem primeru bi lahko celotne 4 mesece pustil na 16/8 npr. Vegetativno sobo in sobo za rast ne bi locil z nobeno prepreko, zaradi tega, da ne bi rabil namescat dveh ventilatorjev. Koliko je to smiselno?
b)Ce sobi locim z prepreko, je kaksna moznost, da ne namescam dveh out ventilatorjev?
c)V primeru, da imam dve sobi in se odlocim za scrog tehniko. Obstaja kaksen nacin, da bi roze iz ene sobe premestil v drugo? Lazje bi bilo menjat luci, ampak nameravam vegetativno sobo narediti manjso, zato to ni mogoce.

Indoora ne nameravam imeti vecno, zato bi rad v najkrajsem moznem casu naredil cimvec olja. Kaksno tehniko mi predlagate?
Iz vasih izkusenj, kdaj je pri foto sortah najbolj efektivno prekinit rast in preiti na cvetenje? Logicno je, da na posamezni rozi bo najvec, ce bo rastla cimdlje. Ampak v tem casu bi ze lahko pozel in zacel novi grow. To razmerje me torej zanima.

Sicer ze kar nekaj casa ne uzivam konoplje, kljub temu, da se se vedno ukvarjam z outdoorom, vendar zgolj rekreativno-2 ali 3 roze na sezono. Cilj mi je vzgojiti smreko, katero bi moral z motorko pozagat, ce malo pretiravam. Vecino podarim prijateljem, preostanek pa dam vstran po smesno nizki ceni, da si vsaj stroske povrnem.
Vseeno si bom narocil 2-4 semenki za rekreacijske namene, saj bi rad poskusil domaco indoor robo. Konopljo sem prenehal uzivati predvsem zato, ker mi tale domacka ni vec sedla in se mi je zdelo brezveze vse skupaj. Priporocate kake straine, ki se res dobro obnesejo v indooru? Nagibam se bolj k foto vrstam, saj se mi zdi, da so bolj vsestranske, kar se gojenja tice.
Hvala za odgovor/e
Lep pozdrav
 

kub3r4

New member
Pozdravljeni vsi!

Je slučajno že kdo naročil Quantum board al pa Quantum bars od kingbrite? Malo me skrbi carina. Nebi rad mel kakih problemov.
 
Top