What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Super Hindu Kush (sumo seeds) semințe (experiment)

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Salutare! Un mic update!
Fetele au 33 de zile!
Au avut câteva deficiențe pe care le-am rezolvat,lipsa de magneziu , niște nuanțe de verde deschis pe frunze ca niște dungi pe toată lungimea frunzei!
Și acum văd că are și o deficienta de fosfor că sau colorat frunzele la un albastru închis! Sau temperatura scazuta la rădăcini cum a zis și explo!
Dar eu tind sa cred că e lipa de fosfor!
Sau amândouă probleme la grămadă!
Sexul și-a arătat doar una dintre ele , dar cam târziu , nu știu de ce!
Super toping am zis că fac când voi știi sexul la toate să știu ce rămâne în box și ce nu, pentru a putea administra tot spațiul liber!
Și câteva poze!
Nu arată prea fericite dar merge!

picture.php


picture.php


Pareri, critici, îndrumări, ceva?
Fumuri bune!
:tiphat:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Lipsa de fosfor poate sa apara si de la temp scazuta la radacini. Si nu numai de fosfor, apar deficiente complexe greu de identificat.
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Deci următoarea mișcare ar fi:
Să pun ceva sub ghivece , și la următoarea udare un fert. Care sa conțină toate elementele necesare, și voi incepe cu o doza foarte mică!
Și vom sta sa urmărim reacțiile!
:tiphat:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Da, doza sa fie cam jumatate din cea recomandata, deoarece solul poate sa aiba deja in el tot ce le trebuie, dar sa nu fie disponibile din cauza temperaturii. Si neaparat ceva ce are si toti micronutrientii necesari, fara prea mult azot.
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Încet încet incep sa înțeleg! Ce spart sunt! Am băgat un pic de Chronic de la serious seed sparge bine! Un high lent! Dar frumos!
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Am doi băieți și o fată! Așa că va rămâne numai gagica in box! Băieții cred că am sa ii dau la geam! Trei fire de polen acolo or face amândouă cat sa am pentru o polenizarea ușoară ! Câteva semințe îmi ajung! Poate îmi rămâne și ceva pentru hașiș sau kief! Că să mă dau in rând cu lumea! :muahaha:
Frizura nu i-am făcut-o la gagica încă nu mă lăsat femeia, a zis că e prea frumoasă sa îi tai moțul! Dar tot o tai eu!!!! :sasmokin:
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Un update!
Cele două din spate sunt băieței, ce-a din fața e fetiță!
Aproximativ 45 zile, nu știu exact, sunt la muncă și nu am notesul cu mine!
Oi fi eu nebun, dar nici așa extrem încât să car cu mine notițele pt fete, de fapt băieței!
În box va rămâne doar fetița, mănâncă fert la greu in comparație cu autoflorantele!
De luni le bag in floare!
picture.php
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Asacrede lumea ca vorbește tineretul din ziua de azi? Sau chiar asa vorbește tineretul?

In ambele cazuri e trist
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Îmi place cât de pozitiv gândești dar am impresia ca ai așteptări prea mari câteodată...
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Vorba unui Moș de aici de la muncă:
" Nu are nici un preț să ne mai enervam, irităm, oricum așa a fost și va fi multă vreme de acum in colo" !!!

PS: mersi codein dar prea bine nu le-a mers , am întâmpinat mici probleme care le-a încetinit creșterea, dar acum văd că și-au revenit destul de bine, nu mă așteptam!
La 47 de zile de vegetație trebuia să fie mult mai mari, momentan au doar 2 zile de floare! Nu mă grăbesc! Am timp! Important este sa fie sănătoase până la final!
Hai noroc băieți și multă baftă!
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Mersi , dar , am cam dat-o in bară de data aceasta! Și am găsit și problemele!
Pe viitor voi vedea ce am de făcut dacă nu întâmpin altele!
Știi cum e te uiți în stânga și te lovește din dreapta!
Am un pământ de căcat, schimbări de temperatură, am fost plecat vre-o 2 săptămâni deci nu am mai reușit să-i fac toping , si a rămas pe mana femeiei! nutrientul pentru vegetație are 19-6-20 , e prea mult , voi incerca ceva de la biobiz cu 0,1-0,1-0,1-0,2-0,1 npk Ca,Mag !
Și am primit niște mostre de fert de la cannaboom , par a fi bune!
Băieți stau la geam și le merge așa de bine
, Gagica e stresată rău , abia acum arată că și cum ar fi prima săptămână de floare!

Poate zilele astea am sa incerc sa pun și niște poze cu ele!
Hai noroc!
:smoker:
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Update!
Fetița chilarita, cu frig la rădăcini lipsa de fosfor și exces de azot , plecat de acasă cam vreo două săptămâni, lăsată pe mana femeii, LST fu făcut în fugă fara prea multe rezultate! Și acest soi este foarte compact , in descriere spune că e bun la metoda sog, scrog , și plus că nu am apucat sa fac toping, acum in floare e târziu !

picture.php

picture.php


picture.php


picture.php


:tiphat:
 
Hai că nu arată așa rău ,mă speriasem ca e varză rău .O sa fie un copăcel frumos.Ai polen de nu poate duce săracă fată :))) îl pui la congelator pentru următoarele fete și dai cu pensula pe mugurii de jos,te-ai scos nu mai dai bani pe semințe .UAU chiar arată bine masculii crescuți la geam ,good job mate .Eu îmi doresc foarte mult un mascul de Old timers haze ca să tai din mirosul specific de cannabis și sa adaug niște elemente de sativă adevărata in strainuri,dar e rata de femele super mare încă nu am gasit masculi in OTH și nici măcar nu au versiune feminizată sa zici că au încurcat pachetele,asta e mai mult noroc poate o sa am tura asta.
 
Last edited:
Top