What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

The Master Kush Project

Status
Not open for further replies.

coolbud

puffin' the herb
Yo , ce se petrece ? M-am decis sa fac inca un grow log , poate atragem mai multi oameni in ale growingului.Dupa cum spune titlul threadului , voi creste Master Kush ( Dutch Passion ) cate ? pai am pus 3 la germinat , dar 2 din ele au fost in coco rootit , una din ele a avut o tentativa de germinare dar n-a reusit deoarece am renuntat si cand am scos-o din coco i-am rupt putin codita , anyway daca raman cu 2 le voi creste in 2 ghivece de 9 L AirPot , daca voi ramane doar cu una o voi creste intr-un ghiveci AirPot de 32 L.
Lumina : 300w (reali) Led Panel
Culori : are aproximativ 32 de leduri albastre si aprox. 118 rosi
Tent : 60x60x160 cm
Ventilatoare/Extractoare : 2 ventilatoare + 3 extractoare (unul pus pe intake , cele doua outtake)
Substrat de crestere : mix pamant biobiz light mix + coco coir canna proffesional + perlit (va iesi un amestec interesant)
Nutrienti...oh boy , multi mai am :
- Advanced Nutrients : Iguana Juice Grow/Bloom
Tarantula/Piranha
Sensyzim/Bud Blood
Big Bud/Overdrive
Final Phase

Sub this cuz things gonna get ugly :tiphat:

And for the Real HH Heads :
Casual - That's How It Is (Remix) (Stretch & Bobbito)
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
:lurk: Imi trag si eu un scaunel, sa vedem ce iese.

Judecand dupa numarul redus de seminte, banuiesc ca e vorba de seminte feminizate, nu ?

Succes !
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Daca imi permiti o gluma, daca ramai cu juma de samanta, o pui la butoi de 62l? :p
 

coolbud

puffin' the herb
banuiesc ;)

Se pare ca au germinat toate 3 dar nu voi creste doar 2 , am facut si mixul de pamant cu perlit si coco coir , le-am bagat in minisera , asteptam sa creasca zdrentele.
 
Last edited by a moderator:

gigi becali

Member
incantat de asta man .... just got'my some O.G. ... hope to pop out next week (setup 400w hps 60X90X120)... si poate ma poti ajuta cu cate un sfat ... am inteles ca kushie kush face minuni pe langa un black light care sa mearga non stop ... e true?
.... hope all tha best for tha new yr .... and wish u a great crop. (sunt innebunit dupa gustul de kush .... si efect evident)
 

coolbud

puffin' the herb
Vine primul update de la germinare incoace , au spart carapacea asa ca am zis sa le pozez.

picture.php

picture.php


Sunt mega sanatoase micutele sirene si ca sa nu fie boring threadul , lets toke!

picture.php
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
nice, zici ca e disco. ce lungimi de unda ziceai ca ai la led-uri? ia sa ma uit eu mai atent...
 

gigi becali

Member
exact de lumina asta ziceam !!! cum stii tu ... :D ... tipi din laborator spun ca isi dubleaza potenta la spectrul respectiv ... eu o sa incerc cu un hps si un black light sper sa fiu peaproape... peace!
 

coolbud

puffin' the herb
Update de 2 weeks , dupa cum vedeti plantele sunt niste bestii :tiphat:

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php


le-am dat o doza light de piranha acum vreo 3 zile sa le stimulez putin radacinile si se pare ca a avut un efect benefic , inca nu le-am dat altceva.Plantele beau aproximativ 0.5 l odata la 3 4 zile.
 
Status
Not open for further replies.
Top