What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Încă o încercare mango și Sweet tooth

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
As vrea și eu să păstrez triploida dar nu am box separat sa o pot vegeta ca mamă! ...
...Poate reușesc să fac și niște clone din acele vârfuri ,dar le voi lăsa în ghivece mai mici sa îmi încapă în box toate că voi scoate pătrunjelul menta și usturoiul sa am mai mult loc și voi scoate și instalația aia pentru aburi că în floare nu voi mai avea nevoie de umiditate !
Asa omule, le inradacinezi (clonele) in umbra asteia si la tii in box p-acolo pe jos, cand s-o termina flower-u' astora-n curs te vei felicita c-ai facut efortul de-a le tine.
repet ce stii deja: Clonele intra mai repede-n floare decat alea din samanta, cresc mai repede si termina mai devreme cu o sapt cel putin. Io d-aia ma agit cu mame si clone, pt viteza.
 

lumion

Active member
Asa omule, le inradacinezi (clonele) in umbra asteia si la tii in box p-acolo pe jos, cand s-o termina flower-u' astora-n curs te vei felicita c-ai facut efortul de-a le tine.
repet ce stii deja: Clonele intra mai repede-n floare decat alea din samanta, cresc mai repede si termina mai devreme cu o sapt cel putin. Io d-aia ma agit cu mame si clone, pt viteza.

Ce metoda de clonare folosesti? Poti descrie procesul the rog? Eu unul am incercat de doua ori fara succes si am lasat-o moarta.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
In apa la geam nene.. nu are cum sa nu iasa in proportie satisfacatoare.. in general 80-90% reusita.
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Am mutat raspunsul in thread-ul lui lumion, sa nu-i fac lu' vasy off topic. :tiphat:
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Buna ziua copii luați loc în bănci , astăzi nimeni nu are nevoie de cărți!
Luați o foaie și un pix și scrieți titlul cu litere mari : Lecții de viață cu Vasy!
Fata are in continuare vreo 83w lumină! Temperatura e de 27 si RH 50% !
Un pic sărit din tabelul vdp! Dar merge!
A suferit o supra udare că am lăsat robinetul deschis și nu am urmărit că adormisem și când m-am trezit era ghiveciul plin cu apă așa că a inceput sa arate deficiențe de fosfor și magneziu și pentru a rămas și micuța că a avut blocaj de nutrienți, apoi am reușit să îndrept situația dar ia mărit perioada de vegetație ,dar nu e nimic ca am timp nu mă grăbesc, acum mai aștept să mai crească un pic să îi tai vârful și să îl pun la radacinat!
Și la mama sa bag pe ea LST și toping de când e mica !
Zilele nu le-am mai socotit dar cred că are o lună! Zic !
IMG_20210925_175707_1024x1365.jpg
in rest totul bine ! :kos::pimp3::smokey:
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Am uitat sa mă "plâng" că mango e un băiețel de toată frumusețea!
prima oară am crezut că e herma până sau văzut bine bananele!!
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Pe pachețel nu scrie nici că sunt regulare nici că sunt feminizate nici automate!
Deci cred că regulare!
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Royalqueenseeds Critical!
38 de zile !
IMG_20210930_231306_1024x1365.jpg
IMG_20210930_231318_1024x1365.jpg
Va urma pe Duminica sa fac toping , și vârful să îl pun la înrădăcinat, va trebui sa bag Cob-ul in funcție că se cam lungește!
Succes!
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
46 de zile !
Încă nu a apărut preflower !
Topingul a fost făcut duminică!
Primește doar apă!
IMG_20211008_153623_1024x1365.jpg
IMG_20211008_153628_1_1024x1365.jpg
Fumuri ușoare!!
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Da ai dreptate !
Că nu prea m-am ocupat de ea!
Am avut o săptămână mai ocupată !
Îi făcusem topingul și așa a și rămas !
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Dap cred că am dat în bară cu growul ăsta!
Prima oară am înecat-o , a avut blocaj de nutrienți (lipsă de fosfor) , apoi a suferit toping, apoi explo ma atenționat că are o ușoară lipsă de N si Magneziu, pentru că nu avusesem timp de ea apoi i-am dat o doza de ceai ACT (ceai de compost) dar micuța și nu mi-am dat seama că se eliberează în timp , deficiențele au început să se agraveze, apoi am fost plecat de acasă 2 săptămâni (din motive personale) și când m-am întors era aproape galbenă , acum am luat-o pe îngrășământ chimic cu speranța că se va îndrepta , și i-am dat doza dublă ce părere aveți se va îndrepta?? Sau mai tare îi va face rău??? Poze nici nu mai pun că arată oribil!
Are doua luni de vegetație de acum și tot mica mi se pare!
Voi ce ziceți??
 

lumion

Active member
Dap cred că am dat în bară cu growul ăsta!
Prima oară am înecat-o , a avut blocaj de nutrienți (lipsă de fosfor) , apoi a suferit toping, apoi explo ma atenționat că are o ușoară lipsă de N si Magneziu, pentru că nu avusesem timp de ea apoi i-am dat o doza de ceai ACT (ceai de compost) dar micuța și nu mi-am dat seama că se eliberează în timp , deficiențele au început să se agraveze, apoi am fost plecat de acasă 2 săptămâni (din motive personale) și când m-am întors era aproape galbenă , acum am luat-o pe îngrășământ chimic cu speranța că se va îndrepta , și i-am dat doza dublă ce părere aveți se va îndrepta?? Sau mai tare îi va face rău??? Poze nici nu mai pun că arată oribil!
Are doua luni de vegetație de acum și tot mica mi se pare!
Voi ce ziceți??

Nu ai atasat nici o poza. Ai in jurul tau zeci de retete de crestete, testate si perfect ajustate. Gasesti totul de la Lumina pana la nutrineti cu putere si gramaje perfect dozate. De ce nu alegi ceva si du-o pana la cap ca la carte.
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Mah vasy, e mult mai verde decat acum doua zile, deci esti pe drumu' al bun.
Tu continua cu lst-ul si program de udare/hranire corespunzator si n-ai pierdut decat vreo sapt. din ce vad eu.
Aplica moderatie, fereste-te de excese. Din dorinta de compensare poti baga prea mult si ajungi in cealalta extrema.
Vad aici o planta VIE, in plina recuperare (rapida, doua zile de la galben la verde e brici!) si un gradinar priceput si zelos, asta-i reteta succesului, asa ca vb cantecului: "da-i-nainte cu tupeu si-ai sa vezi ca nu e greu".
Are doar doua zile de floare si-n 2-3 sapt o sa-ti umple box-u' de o sa te plangi de lipsa de spatiu, atunci sa te vedem. :laughing:
Bine ca e vie si sistemul radicular e intact, restu' e rutina.
Baga mare! :yay:
 
Top