What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Growbox in boxa: 100x120x200 cm; 2 x 250w HPS

Status
Not open for further replies.

high4free

Member
io-ti recomand sa tai niste bidoane de 2l pentru inceput si apoi sa le transplantezi in galeti de plastic de 10l.le vegetezi vreo 5 saptamani si o sa scoti o groaza de material:smokeit:
 

boltzar

Member
io-ti recomand sa tai niste bidoane de 2l pentru inceput si apoi sa le transplantezi in galeti de plastic de 10l.le vegetezi vreo 5 saptamani si o sa scoti o groaza de material:smokeit:

Le pun direct in galeti de lavabila gaurite, sa nu fac douaj de munci.
 

boltzar

Member
am citit ca semintele care nu germineaza trebuie lasate sa se usuce si puse intr-o cutie de chibrituri cu 2 bucati de smirghel, una deasupra si una dedesubt. pe urma agitate, si puse iar la germinat. cica se subtiaza coaja si germineaza mai repede
 

high4free

Member
am citit ca semintele care nu germineaza trebuie lasate sa se usuce si puse intr-o cutie de chibrituri cu 2 bucati de smirghel, una deasupra si una dedesubt. pe urma agitate, si puse iar la germinat. cica se subtiaza coaja si germineaza mai repede

ce zici tu aici se face inainte sa le bagi in apa, ca sa treaca mai usor apa prin coaja.daca nu germineaza dupa o saptamana jumate, doua le poti arunca linistit.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
da, aia se face cu alte seminte, nu cu cele cu care deja ai incercat odata. si se face doar in cazul semintelor vechi, cele noi de obicei germineaza foarte usor..
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
nu pune man mai mult de 1 per pot.. mai bine pui 2 ghivece de 5 l, decat unul mare si sa pui 2 in el..
 

dubite

Member
bineinteles ca merge dar nu e o metoda buna avand in vedere ca nu ai clone si e posibil ca una sa creasca peste cealalta si sa ii ia lumina..
Hai dai un fast foward peste 2 luni..Sunt curios ce o sa fie...

Multa bafta!
 

boltzar

Member
O sa pun cate o planta in ghivece, cum m-ati invatat. Hehe, si eu as vrea sa fie maine 'peste 2 luni'. Pana acum am sigur germinate vreo 5, ma mai uit deseara la ele.
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
eu asa germinez seminte :D

Seminte, 4 servetele, putina apa si o casoleta



ud 2 servetele, pun semintele deasupra



pun inca 2 servetele umede peste seminte, inchid casoleta



si dupa cateva zile de stat pe frigider, mai in spate pe unde se ridica caldura...dar nu destul cat sa se coaca (aici cam o saptamana pt ca am fost mai ocupat....)

am facut acelasi lucru punand semintele in dulap si am acoperit cu haine. rezultatele sunt aceleasi. de fapt imi place mai mult asa pt ca nu risc sa le fierb.



the end
 
Last edited:

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
logic, sa nu scape umezeala

ud servetelele, merge si hartie igienica
pun semintele
inchid cutia si apoi o bag undeva unde ii va fi bine: deasupra la frigider e tot timpul cald si le las sus ca le va fi bine.
de exemplu semintele din pozele de mai sus au germinat in casoleta cand aveam casoleta in niste haine... totusi e mult mai bine deasupra la frigider
 

boltzar

Member
Vad ca deasupra de seminte nu ai pus servetele.
Apropos, am de gand sa iau ak47 de la serious peste vreo 2 luni. Sunt ok ?
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
nu am comandat niciodata de la ei dar sunt baieti de incredere din cate am citit eu.

am pus si sub si deasupra chiar daca nu reiese din poze. servetelele sunt ude in caz ca nu s-au prins cei care nu au mai folosti metoda asta.
 

boltzar

Member
La tine au crescut serios intre servetele. Am pus si eu cateva in cutie, si cum a iesit un pic radacina, le-am si mutat in turba. Trebuia sa le mai fi lasat, da' m-am speriat ca fraieru'. Sper sa nu le fi facut rau.
Seedbank-ul de unde iau ak47 e ok, am mai luat de la ei. La strain ma refeream.
 

high4free

Member
La tine au crescut serios intre servetele. Am pus si eu cateva in cutie, si cum a iesit un pic radacina, le-am si mutat in turba. Trebuia sa le mai fi lasat, da' m-am speriat ca fraieru' si le-am mutat in turba. Sper sa nu le fi facut rau.

e ok.cu cat le lasi mai mult in servetele si creste radacina cu atat ai sanse mai mari s-o rupi:smokeit:
 
Status
Not open for further replies.
Top