Announcement

Collapse
No announcement yet.

Growbox in boxa: 100x120x200 cm; 2 x 250w HPS

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

corect, 18/6, eu scrisesem 16/8. sarumana
    Nu calcati iarba! Fumati-o !!

Comment

am citit ca semintele care nu germineaza trebuie lasate sa se usuce si puse intr-o cutie de chibrituri cu 2 bucati de smirghel, una deasupra si una dedesubt. pe urma agitate, si puse iar la germinat. cica se subtiaza coaja si germineaza mai repede

Comment

Originally posted by boltzar View Post
        am citit ca semintele care nu germineaza trebuie lasate sa se usuce si puse intr-o cutie de chibrituri cu 2 bucati de smirghel, una deasupra si una dedesubt. pe urma agitate, si puse iar la germinat. cica se subtiaza coaja si germineaza mai repede
        ce zici tu aici se face inainte sa le bagi in apa, ca sa treaca mai usor apa prin coaja.daca nu germineaza dupa o saptamana jumate, doua le poti arunca linistit.

Comment

da, aia se face cu alte seminte, nu cu cele cu care deja ai incercat odata. si se face doar in cazul semintelor vechi, cele noi de obicei germineaza foarte usor..
          "We ought never do wrong when people are looking." - Mark Twain

Comment

Am schimbat si pot-urile. Sper ca astea sa fie bune. Sunt galeti de lavabila.
            Stau 2 plante in ele ?

Comment

nu pune man mai mult de 1 per pot.. mai bine pui 2 ghivece de 5 l, decat unul mare si sa pui 2 in el..
              "We ought never do wrong when people are looking." - Mark Twain

Comment

bineinteles ca merge dar nu e o metoda buna avand in vedere ca nu ai clone si e posibil ca una sa creasca peste cealalta si sa ii ia lumina..
                Hai dai un fast foward peste 2 luni..Sunt curios ce o sa fie...

Multa bafta!
                "Me come yah fi drink milk, me no come yah fi count cow!" Papa Toyan

Comment

O sa pun cate o planta in ghivece, cum m-ati invatat. Hehe, si eu as vrea sa fie maine 'peste 2 luni'. Pana acum am sigur germinate vreo 5, ma mai uit deseara la ele.

Comment

eu asa germinez seminte

Seminte, 4 servetele, putina apa si o casoleta

ud 2 servetele, pun semintele deasupra

pun inca 2 servetele umede peste seminte, inchid casoleta

si dupa cateva zile de stat pe frigider, mai in spate pe unde se ridica caldura...dar nu destul cat sa se coaca (aici cam o saptamana pt ca am fost mai ocupat....)

am facut acelasi lucru punand semintele in dulap si am acoperit cu haine. rezultatele sunt aceleasi. de fapt imi place mai mult asa pt ca nu risc sa le fierb.

the end
                    Last edited by Gantz; 02-25-2012, 15:43.
                    Incepatori De unde incep??? Cum fac rost de seminte??? Cum germinez semintele???
                    2017 Auto Skunks En Ro2018 Urbangrow En Ro Julian's Massive Outdoor PDF
                    2018 SEEDSMAN OUTDOOR AUTOS SWT SDH

Comment

Capacul il tii inchis in timpul germinarii ??

Comment

logic, sa nu scape umezeala

ud servetelele, merge si hartie igienica
                        pun semintele
                        inchid cutia si apoi o bag undeva unde ii va fi bine: deasupra la frigider e tot timpul cald si le las sus ca le va fi bine.
                        de exemplu semintele din pozele de mai sus au germinat in casoleta cand aveam casoleta in niste haine... totusi e mult mai bine deasupra la frigider
                        Incepatori De unde incep??? Cum fac rost de seminte??? Cum germinez semintele???

Comment

Vad ca deasupra de seminte nu ai pus servetele.
                          Apropos, am de gand sa iau ak47 de la serious peste vreo 2 luni. Sunt ok ?

Comment

nu am comandat niciodata de la ei dar sunt baieti de incredere din cate am citit eu.

am pus si sub si deasupra chiar daca nu reiese din poze. servetelele sunt ude in caz ca nu s-au prins cei care nu au mai folosti metoda asta.

Comment

La tine au crescut serios intre servetele. Am pus si eu cateva in cutie, si cum a iesit un pic radacina, le-am si mutat in turba. Trebuia sa le mai fi lasat, da' m-am speriat ca fraieru'. Sper sa nu le fi facut rau.
                              Seedbank-ul de unde iau ak47 e ok, am mai luat de la ei. La strain ma refeream.

Comment

Originally posted by boltzar View Post
                                La tine au crescut serios intre servetele. Am pus si eu cateva in cutie, si cum a iesit un pic radacina, le-am si mutat in turba. Trebuia sa le mai fi lasat, da' m-am speriat ca fraieru' si le-am mutat in turba. Sper sa nu le fi facut rau.
                                e ok.cu cat le lasi mai mult in servetele si creste radacina cu atat ai sanse mai mari s-o rupi

Comment

Working...
                                X