What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Poze indoor

Pillang

Well-known member
Salut!
Fotografii indoor sunt binevenite aici, cu cite mai multe informatii/detalii!

Super Silver Haze
Green House Seeds
Infloreste de aproximativ 3 saptamini
Lumina: 200W LED
Creste in pamint
Hrana: Plagron terra bloom
picture.php
 

vasile

Well-known member
Veteran
Ma bag si eu in thread poate mai prinde lumea curaj.

Am 2 femele de la Dinafem la copt:

- Amnesia Kush photoperiodica (amnesia x og kush) 70% sativa 30% indica
- Cheese Auto (cheese x cheese auto) Indica-dominant

Ambele au fost puse in aceeasi zi: 7.8 deci au cam 9 saptamani de viata dintre care vreo 4 saptamani de 12/12.

Pamant: Biobizz light mix in care am adaugat 10% perlit si niste coco coir

Lumina: 200W ~ LED DIY, cateva E27 bagate in splittere individuale fixate pe un cadru de lemn.

Nutrienti: AN iguana bloom organic si cam atat.

Poveste lunga cu Cheese-ul, e primul auto pe care il cresc indoor. L-am primit cadou si initial am vrut sa il las sa creasca pe balcon insa mi-am dat seama ca decat sa fumez weed mediocru crescut cu 7-8h lumina mai bine sa fumez ceva mai ok asa ca a ajuns in cort langa amnesia kush (asta dupa ce nu mi-a germinat un blueberry - dutch passion)

Mirosul e floral si spicy, deloc cheesy, pute tare si eu sunt foarte incantat de acest auto, chiar nu ma asteptam sa fie asa ok.

Am luat un sample mic zilele trecute si sparge binisor inca de pe acum, dar high-ul este de scurta durata si gustul e pe departe ceea ce trebuie.

Ciudat e ca una e aproape de topor iar la cealalta d-abia acum incep buzii.

picture.php



picture.php




Revenind la Amnesia Kush, pana acum a crescut fenomenal dar a intarziat flower-ul cam mult, primii pistili d-abia dupa 3 saptamani de 12/12.

E dubla decat cheese-ul (110~cm), si nu pare sa se opreasca din crescut prea curand.

Era sa o beleasca pentru ca s-a ocupat femeia de udat cat timp am mai fost plecat. Apa a baltit in farfuria de la ghiveci si sa imputit, noroc ca mi-am dat seama rapid si a urmat un flush de vreo ora cu dusu in ghiveci, pare ca isi revine... eu inca am cosmaruri.


picture.php


picture.php


picture.php
 
Last edited:

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Arata a faciation budul ala. Are cumva si tulpina respectiva mai lata?
 

vasile

Well-known member
Veteran
Da, este mai lat, si are de doua ori mai multe fan leaves. Termenul de fasciaton este nou pentru mine, eu pana acum le ziceam polyploide... e acelasi lucru?


Inca niste poze cu cheese auto xxl / dinafem, nu mai are nici un pistil alb, 11 saptamani

Varfu e plin de tricomi amber insa pe la mijlocul plantei nu e nici macar 10%... o mai las pana pe la vreo 50% amber vreau sa fie putin anestezic

A inceput sa puta a cheese de vreo 2 saptamani, are si niste note dulci fructuoase

Un bud a fost recoltat acu vreo 2 saptamani si sta la curing de una, din pacate mirosul dupa o saptamana de maturare nu prea mai e deloc prezent, sper sa isi mai revina dupa cateva sapt de borcan.

O sa incerc sa usuc mai lent viitori buzi. Nu mai primeste nutrienti de vreo 2 saptamani.

picture.php
picture.php




:yummy:
 
Last edited:

VanVulpen

Well-known member
Veteran
Seamana tare mult cu un Blockhead de l-am crescut cu multi ani in urma, "fasciaton" ziceai ca-i spune? Iaca c-am mai invatat ceva azi...
picture.php

picture.php
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Vasile, in ultima poza seamana foarte bine cu orange bud din coffee shop! Pudrat cu polen de culoare ruginei proaspete
 

Pillang

Well-known member
SSH, in sfirsit un pheno bun, am selectat planta asta din 7 strain. Nu culegi mult de pe ea, dar e bun si e gata repede.

fetch?photoid=17877437.jpg
 

Attachments

  • fetch?photoid=17877437.jpg
    fetch?photoid=17877437.jpg
    210.8 KB · Views: 101

Pillang

Well-known member
Da. Interesant, ca strainul asta e pe piata de cam 20 de ani, daca nu mai mult si eu am crezut, ca e mai uniform. Adevarul este, ca din 7 seminte a iesit numai unu, care este bun, ceilalti au avut calitate mai slaba.
 

DcSantos

Active member
Prezint si eu planta mea aici . Strainul e Rainbow Glue de la BSB Genetics si a scos capul pe 14 mai. Planta a suferit un topping si o defoliere in partea de jos. Substratul folosit coco cu perlit in proportie 80/20% . Air pot de 38 de litri . Cort 1mx1m . Plasa scrog e cumparata dar cadrul l-am facut eu . are 90cmx90cm . Ud o data la 2 zile cu 3 litri de apa . 700 ppm momentan. Sper sa se posteze pozele ,ca e prima data cand postez de cand noua configuratie a siteului..
fx1.jpg
fx2.jpg
fx3.jpg
fx4.jpg
 

Attachments

  • fx1.jpg
    fx1.jpg
    142.6 KB · Views: 99
  • fx1.jpg
    fx1.jpg
    142.6 KB · Views: 103

Latest posts

Latest posts

Top