What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

E-Books & Docs

VanLife

Member
Nu stiu ce sa zic de voi, dar pentru mine de multe ori functia search atat pe forum cat si pe alte motoare de cautare, ma face sa o iau prin balarii. Nu zic ca nu imi place sa rasfoiesc forumul, ba e chiar amuzant si constructiv in acelasi timp. Insa o mare parte din timp o aloc citind lucruri care de multe ori in loc sa ma elucideze ma baga si mai mult in ceata. Astfel ca mi se pare mai "productiv" sa citesc un document/ o carte, care urmeaza un fir clar... Asa ca va rog si va incurajez sa distribuiti in acest thread informatii scrise coerent, carti, articole, diagrame s.a. Am sa incep cu o carte pe care am gasit-o pe aici, insa link-ul era dead. Marijuana Grow Basics [The Easy Guide For Cannabis Aficianados]
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Totusi, chiar si o carte scrisa anul trecut va avea informatie invechita comparativ cu forumul. Si pe forum poti sa si discuti, nu doar sa citesti. Cred ca pentru un incepator e important sa aiba si acces la ajutor. Sunt si threaduri serioase si informative pe forum, sunt si threaduri aproape useless pentru growing, dar de gasit informatie buna gasesti usor. Incearca doar sa studiezi pe rand diferitele metode si detalii, si sa nu treci mai departe pana nu te lamuresti. (Asta inseamna sa mai folosesti si google si alte threaduri in acelasi timp (si chiar si carti sau capitole din carti), nu neaparat sa citesti un thread pana la capat, daca ai pierdut firul sau s-a schimbat subiectul etc.) Altfel o sa iasa o ciorba.
 

fenomeno_djo

Active member
Cateva carti care m-au ajutat sa coagulez o idee despre hobby-ul asta:

The Marijuana Grower's Handbook, Ed Rosenthal 2006
Marijuana Grow Basics - The Easy Guide for Cannabis Aficionados, Jorge Cervantes
The Science of Marijuana, Leslie L. Iversen (Harward)
Marijuana Buds For Less - SeeMoreBuds (sunt si videoclipuri)
Teaming with Microbes - by Jeff Lowenfels, Wayne Lewis



cateva le poti lua de-aici https://catnews.org/FREE Pot Books/
edit: evident, nu va cumparati hps daca aveti bani de leduri
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Tare frate. Nu am crezut ca am sa apuc sa vad Masanobu Fukuoka in Romana.

Eu folosesc gen.lib.rus.ec pt carti
 

VanLife

Member
Desi momentan nu am apuct sa citesc nimic de la editura TEI, mi se par tari oamenii. Au tradus multe carti cu predilectie pe permacultura, case ecologice, DIY, ecologie. Si din ce vad o fac benevol, toate respectele pt oamenii astia!

Mai e si editura Mast, unde sunt numai carti interesante, dar astea sunt in format fizic, pe bani. Dar sunt carti practice
 

Latest posts

Latest posts

Top