What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Cum sa fumezi fara sa mergi la puscarie

Mai explo ma, te-ai indepartat de Dumnezeu. Cum poti sa crezi ca este o fabulatie ? daca am pus plantele pe internet, fumez pe strada. Pai vrei sa ma dea la stiri ? Ca sa crezi ? ca daca ma da la stiri chiar ca o sa vina peste 100.000 de membri. La TV e reclama GRATUITA.
Nu o sa ma dea nimeni la stiri si nici nu o sa se ia careva de mine pe strada. Am o foaie, scrie ceva acolo, ce reprezentat al statului o citeste, o sa stie ca nu are voie sa se ia de mine.
 
Sunt sigur ca politia ?i legea nu vor spune nimic dac? urmezi înv???turile unei secte antice.

Mergi la biserica ?i baga un joint de fata u popa ?i un agent ?i mai vorbim.

Idea la baza acestui post era urmatoarea: Pentru o viata lini?tit? dpdv legal, nu atrage aten?ia ?i evita sa fii asociat cu M?rioara.

Religia nu salveaz? pe nimeni de lege. Doar banii. Asa ajung popi pedofili ?i violatori sa nu înfunde pu?c?ria ?i sa continue sa predice. "Harul" lucreaz? prin ei... Nu?

Nu-i nicio secta GANTZ. ESTE CULT RELIGIOS, DEJA INREGISTRAT PE TERITORIUL ROMANIEI. Daca te-ai indepartat de Dumnezeu, reincepe sa mergi la biserica, ca sa intelegi ceva, ca ai fost pacalit de TV.
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
SÉCT?, secte, s. f. Comunitate religioas? desprins? dintr-o religie mare (cre?tinism, islam, budism etc.), în vederea practic?rii unui cult independent, bazat pe o doctrin? proprie; p. ext. grup (închis) alc?tuit din adep?ii unei doctrine (filosofice sau politice)

Sa vedem.

Cultul Mosaic. Luam Dumnezeul vechiului Testament, ad?ug?m câteva elemente noi... Da suntem "originali".... Ne numim Biserica Cre?tin?. Secta.

Multe neîn?elegeri dup? cam 1000 de ani. Unii zic x al?ii zic y. Marea scisma. Gata. Acum sunt 2 biserici: cea Catolic? ?i cea Ortodoxa. Biserici mari dar, conform defini?iei, SECTE.

Cump?ra Istoria bisericeasca universala. E stufoasa. Poate înve?i ceva ?i ne la?i în pace.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Muahahahaa! Buna treaba! Ce strain cresteti voi acolo la biserica, ca vreau si eu! :joint:
 
Gantz, mi-am schimbat parerea, asa e, suntem o secta.

"De regul?, denumirea de sect? nu este acceptat? de membrii grup?rii, care consider? c? ei sunt singurii care de?in „adev?rul”"

Chiar nu acceptam denumirea de secta si da, doar noi stim adevarul.
Ai dreptate man.
M-ai pus pe ganduri acum, n-am cautat niciodata definitia sectei
 
Totusi Gantz, te mai pot contrazice pentru ca nu suntem o secta, pentru ca , conform organizarii juridice este un ONG. Masoneria este secta ? Bisericile toate sunt secte. Deci clar nu suntem secta, daca avem ONG.
 
Si mi-ai dat definitia dupa dex-ul din 2009. Acum sa vedem, ce este dex-ul defapt, si dupa ce definitie ? Care este etimologia dex-ului, cum a aparut, cine a fost primul care a zis "TREBUIE SA NE LUAM DUPA DEX, ca DEX-ul stie cum sa catalogheze TOT. Ca sa dezbatem dupa ce ne luam defapt.
Uite in dex-ul dupa Florin Marcu ?i Constant Maneca, Editura Academiei, Bucure?ti, 1986
Comunitate religioas? desprins? dintr-o comunitate principal?; p. ext. grup alc?tuit din adep?ii unei doctrine filozofice sau politice. S-au desp?r?it sectele politice între romîni, ca sectele religioase între cre?tini. GHICA, A. 794.

Deci da, BISERICILE sunt secte.
Si daca ne luam dupa etimologia secta din latina gasim urmatoarele:

History and Etymology for secta
Medieval Latin, from Latin, way of life, school of thought, class of persons
definitia moderna de secta, vad ca a aparut prin 1570, probabil ca unii s-au suparat pe altii si au zis gata SECTA, sectanti, futu-i in gura,


Meaning "separately organized religious body" is recorded from 1570s

Asa au aparut si cuvintele STONER, WASTED, HIGH AS FUCK, si toate cacaturile pe care le baga articolele si presa despre cei care fumeaza iarba. Sa nu mai zic de filmele de la hollywood facute de regizori poponari sau pedofili, care ii portretizeaza pe "stoneri" in imaginea in care ne portretizeaza.



DECI E CLASA BA ? de oameni care invata un fel de viata, o scoala a gandurilor.
WTF is wrong sa FII O CLASA din ceva ? ca e biserica catolica, ortodoxa
WTF is wrong ?


Prefer sa fiu SECTANT vazut de majoritate si sa fumez relaxat, sa cultiv cate plante vrea pula mea decat sa fiu "stoner".

DA MA GANTZ, sunt sectant, de la biserica si apoi de la mini-secta cu care ne mai intalnim si mai fumam intre noi. La fel as putea sa spun si despre cluburile de cannabis din Spania, ca sunt sectanti in opinia mea, dar nu o fac.
 
Pana la urma ce strainuri cresteti la biserica? Sunt si eu interesat.

Poti sa pui ce strain vrei tu, important e sa cresti planta ca si Cannabis Sacramental, sa intelegi de ce ai primit binecuvantarea asta, ca altfel daca te pui sa o cresti ca toti prostii, ca sa o vinzi, degeaba te-ai apucat de agricultura. Adica sa cresti totul, afara, la lumina naturala, gen sa nu pui chimicale, lampi artificiale, chiar si perlit in pamant, sau apa de la robinet. NATURAL cat mai natural. Ai voie cu guano, cu ingrasaminte organice preparate de tine, dar nu din comert, totul trebuie sa fie ori preparat de tine sau adunat de tine de prin natura.
Te pui sa sapi pamantul de toamna, sa il lasi peste iarna sa inghete.
 
@EXPLO, rugamintea mea pentru toti cei vreo 13 ani de cand sunt pe aici pe forum, cu diverse username-uri. Te rog mult sa imi stergi contul aceasta si toate postarile. Acum mi-am dat seama ce prostie am facut, de ce am scris aici.
Va parasesc definitiv, nu mai am ce invata despre planta aceasta.
SACRAMENTAL, de aia e ilegal, nu din cauza la BIG PHARMA. Niciodata nu a fost din cauza ca vindeca, ca te calmeaza, ca e drog, ca orice alt motiv.
Dumnezeu exista, Dumnezeu e MARE !!! Laudata fie impartia cerurilor si tot ceea ce am primit noi aici pe pamant ca sa putem sa ne regasim pacea cu adevarat.
Va multumesc la toti pentru ca existati, ca m-ati ajutat sa ajung la nivelul acesta, sectant, nesectant, cum o fi. Imi cer scuze daca am suparat pe cineva. Va doresc multa bafta la toti, faceti ce vreti voi cu planta, folositi-o cum doriti, vindeti-o daca asta vreti, numai Dumnezeu o sa va judece.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Altceva, acceptati membrii noi? Trimite si tu o adresa, cand vin in tara direct la voi vin..
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Nu pleca. Bunicu ninja m-a contactat sa îmi povesteasc? cum a ajuns sa fie cinstit de stoneri-crestini de pretutindeni ?i canonizat ca sfânt pentru aducerea ierbii ce te ridica la cer.
 

ElGatto

Member
Poti sa pui ce strain vrei tu, important e sa cresti planta ca si Cannabis Sacramental, sa intelegi de ce ai primit binecuvantarea asta, ca altfel daca te pui sa o cresti ca toti prostii, ca sa o vinzi, degeaba te-ai apucat de agricultura. Adica sa cresti totul, afara, la lumina naturala, gen sa nu pui chimicale, lampi artificiale, chiar si perlit in pamant, sau apa de la robinet. NATURAL cat mai natural. Ai voie cu guano, cu ingrasaminte organice preparate de tine, dar nu din comert, totul trebuie sa fie ori preparat de tine sau adunat de tine de prin natura.
Te pui sa sapi pamantul de toamna, sa il lasi peste iarna sa inghete.


Si daca e unu mai pe Chill asa si uda cu apa de la robinet...ii taiati plantele?Si nu mai fumeaza un an?
 

cmnbs

Active member
@EXPLO, rugamintea mea pentru toti cei vreo 13 ani de cand sunt pe aici pe forum, cu diverse username-uri. Te rog mult sa imi stergi contul aceasta si toate postarile. Acum mi-am dat seama ce prostie am facut, de ce am scris aici.
Va parasesc definitiv, nu mai am ce invata despre planta aceasta.
SACRAMENTAL, de aia e ilegal, nu din cauza la BIG PHARMA. Niciodata nu a fost din cauza ca vindeca, ca te calmeaza, ca e drog, ca orice alt motiv.
Dumnezeu exista, Dumnezeu e MARE !!! Laudata fie impartia cerurilor si tot ceea ce am primit noi aici pe pamant ca sa putem sa ne regasim pacea cu adevarat.
Va multumesc la toti pentru ca existati, ca m-ati ajutat sa ajung la nivelul acesta, sectant, nesectant, cum o fi. Imi cer scuze daca am suparat pe cineva. Va doresc multa bafta la toti, faceti ce vreti voi cu planta, folositi-o cum doriti, vindeti-o daca asta vreti, numai Dumnezeu o sa va judece.
S?ndel tat?...Te-ai întors?!

p.s. cand rezolvi si tu explo diacriticele ca sa nu mergem la pushkarie:?!?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Nu tine de mine. Am anuntat, forumul e pe cale sa fie updatat total la o versiune mai noua, si nu mai o rezolva problema in aceasta varianta, va merge oricum in cea noua.
 
Top