What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Identificarea sexului

P

PotGrower

din cate stiu preflower apare si la mascul si la femela,daca nu apare preflower nu inseamna neaparat ca e mascul..mai las-o vreo sapt, eu nu vad urma de sex inca...
 

MJgrow

Active member
eu stiu ca preflower apare numai la femela

la mascul apar saci cu polen si se vad... orcum nu da semne de nici o culoare, de asta sunt cam nedumerit...

si inca ceva, cealalta deja a inceput serios sa faca flori, multe...

o las si 2 sapt ca nu ma grabesc, chiar ma gandesc sa il tin pentru niste seminte la o clona ceva....
 
P

PotGrower

preflower=inainte de inflorire, infloreste si masculu si femela . eu asa am gandit :D..oricum nu da semne de nimic, mai las-o
 
G

guestaweed

Salut
dati va cu parerea si voi ...
sa fie hermie?
nu mi dau seama ,,,,,,
 

Attachments

  • DSCN0088.jpg
    DSCN0088.jpg
    62 KB · Views: 47
  • DSCN0080[1].jpg
    DSCN0080[1].jpg
    61.3 KB · Views: 47
  • DSCN0092[1].jpg
    DSCN0092[1].jpg
    61.4 KB · Views: 53
G

guestaweed

e al doilea grow si sint de parere ca am lipsuri in know how , si nu vreau sa se duca la vale intregul crop daca ar fi sa fie vreun hermie hermie strecurat
plus ca ma gandesc ca poate s-a stresat un pic le-am trecut de la cfl la hps...nu ma pricep ata de bine ca sa spun sigur:)
sub acei mugurasi ce se formeaza apar un fel de mici treburi nici nu stiu cu se le zic ca nas zice ca sint saci de polen .....e o treaba in forma de v sau de ...i dunno
pun mai multe poze
 

Attachments

  • DSCN0118.jpg
    DSCN0118.jpg
    75.7 KB · Views: 43
  • DSCN0117.jpg
    DSCN0117.jpg
    102.5 KB · Views: 43
  • DSCN0116.jpg
    DSCN0116.jpg
    34.5 KB · Views: 45
  • DSCN0115.jpg
    DSCN0115.jpg
    80.4 KB · Views: 39

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
mai bine pui poze macro cu treaba aia in forma de v sau i.. inca nu am gasit asa ceva pana cum pe o planta de cannabis.
arata ok.. putin lungite.. si cam lucesc frunzele, daca le uzi sau le pulverizezi ar trebui sa te opresti in flower.
 
G

guestaweed

nu stiu cum sa incarc mai mult de 4 poze
de unde inca un post :)


@explo: prima poza din stanga cred ca se vede cat de cat .....
da le pulverizez cu fish mix si alga e mic .
am citit ca e mai bine sa nu mai pulverizezi in flower din cauza ca poate sa faca mold.
am pulverizat prima oara cand era in veg si peste noapte s-a insanatosit ca aspect
dar ma voi opri daca consideri ca e mai bine

presimt ca treaba aia in v sau ma rog..sint pistil or something dar sint over cautios .atata tot
 

Attachments

  • DSCN0134.jpg
    DSCN0134.jpg
    52.5 KB · Views: 41
  • DSCN0146.jpg
    DSCN0146.jpg
    63 KB · Views: 44
  • DSCN0131.jpg
    DSCN0131.jpg
    71.8 KB · Views: 43
  • DSCN0129.jpg
    DSCN0129.jpg
    83.2 KB · Views: 45
P

PotGrower

e femela man..din alea mici care arata ca niste coite ies noi pistili :)..nu e hermi ;).gl in continuare
 
G

growcase

Man, eu zic sa stai chill ca totul e in ordine. Si eu am avut chestiile alea la baza mugurasilor...si inca le mai am...si nu e herma !
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
daca te referi la treaba aia verde de la nod, care e in centrul fotografiei, ala e un calaxy, deci nu e nici o problema.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
din poze se poate spune ce culoare are parchetul, in nici un caz ce sex e planta aia. invata sa faci poze macro.
 
S

SfPetru

fa si tu o poza la un nod nu aiurea, oricum pare a fi mascul toata ziua, femela are la noduri niste calyxuri cu cate un pistil mic in varf
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
flocii albi sunt intodeauna ok.
bilutele nu.

stai cu ochii pe plante inca 1 zi, doua. apoi pune poze.
daca apar firisoare albe totu e bine... daca nu... naspa

daca nu s-a schimbat mare lucru...mai asteapta
 
ceva pareri privind sexul acestor 2 plantute, sunt clone din aceeasi mama si vreau sa incep sa iau mai multe dar nu sunt 100% sigur ca e ceea ce pare :dancer:
 

Attachments

  • IMG_2854.JPG
    IMG_2854.JPG
    21.7 KB · Views: 43
  • IMG_2853.JPG
    IMG_2853.JPG
    28.5 KB · Views: 41
  • IMG_2850.JPG
    IMG_2850.JPG
    24.9 KB · Views: 35
  • IMG_2848.JPG
    IMG_2848.JPG
    27.9 KB · Views: 41
  • IMG_2847.JPG
    IMG_2847.JPG
    29.1 KB · Views: 40
  • Green-o-matic
    Green-o-matic
    79.3 KB · Views: 52
  • IMG_2841.JPG
    IMG_2841.JPG
    29.1 KB · Views: 42
  • IMG_2835.JPG
    IMG_2835.JPG
    29.6 KB · Views: 37
  • IMG_2833.JPG
    IMG_2833.JPG
    39.9 KB · Views: 44
  • IMG_2859.JPG
    IMG_2859.JPG
    19.3 KB · Views: 37
Top