What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

De unde incep?

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Sunteti batuti cu leuca fratilor. CITITI!

Am spus ca o scot afara. - acum mai citeste afirmatia de mai devreme de 10 ori.

Pe bune, nu glumesc, CITESTE afirmatia de 10 ori.

Nu ai citit. Stiu ca nu ai citit. Haide sa iti explic: GERMINEZ semintele din timp si dupa ce planta s-a prins bine in pamant, SCOT planta afara.
 

DmX

Member
mai mult de 3 ori nu am putut citi :))) dar am inteles ce vrei sa zici din prima :p (stiu nu era pt mine):))
 

sad1c

New member
Salut! Am si eu o intrebare si jumatate. Chiar 2.5:
1. O planta face anual material, sau dupa un an isi pierde... calitatile?
2. Ce faci cu o planta iarna ? Presupunand ca ai crescut-o outdoor si nu vrei sa pierzi recolta din urmatorul an, in cazul in care aceasta va exista.
3. De unde fac rost de salvie? :D
 

Sevz

Member
1. cannabis-ul e o planta care face muguri O SINGURA data
2. citeste 1.
 
Last edited by a moderator:

sad1c

New member
O singura data... si atunci, ar trebui sa-ti cumperi in fiecare an seminte ca sa cultivi? Apropo, merci de raspunsuri :)
 
O singura data... si atunci, ar trebui sa-ti cumperi in fiecare an seminte ca sa cultivi?

Ma din cate stiu yo exista procesul numit clonare daca nu ma insel baga ochiul pe posturi acesti oameni se chinuie sa explice in detaliu tot si voua va este lene sa cautati, stiu ca este mai usor sa intrebi si sa pica raspunsul dar totusi...
 

daphyx

Member
...despre seminte...
Nu ma pricep la salvie dar din cate am mai citit am inteles ca fiind o planta care traieste in natura cu precadere in zonele mlastinoase are ca tip de inmultire marcotarea adica..crengi cad din cauza greutatii la pamant iar capetele de crestere formeaza radacini iar ulterior se separa de restul plantei.Probabil semintele nu ar avea nicio sansa de germinare in zonele mlastinoase.


Offtopic:
Vreau sa atrag atentia cu privire la niste lucruri care cred ca deranjeasa intreaga comunitate:

userul new_seeds de pe yahoo... www.xxx.tk ...MARE TEPAR!!!
Oameni buni! daca tineti la libertatea voastra si la banutii vostrii...NU CUMPARATI DE LA ASTA!!!
Pana nu de mult eram pro - celor cu initiativa care au curaj sa vanda...insa m-am convins ca Romanul tot Roman va ramane...indiferent de situatie...adica pe scurt hotu' tot hotz va fi ....
Ca sa ma explic..am un tov. din timisoara..m-a rugat sa i comand de la noi pt ca la el nu se poate(omul e "maritat" si sta la soacra-sa)
am comandat semintele care au venit imediat postramburs.
In ambalajul original...early widow(omul a vazut la mine ca eu am cultivat si e relativ ok)
i le-am trimis...toate bune si frumoase..ma suna aseara si mi zice ca are un ruderalis de toata frumusetea..
Individul care le-a vandut se numeste:paul Budau Alexandru..e de prin Piatra Neamt...si se ascunde pe net sub mai multe pseudonime si sit-uri...gen xxx.tk...feriti-va de asa ceva!!!

Mai bine riscati pe net...luati din amsterdam sau spania...e mult mai sigur...si chiar daca sa zicem prin absurd luati teapa...macar sunteti 100% sigur ca ala din spania sau olanda nu o sa va dea pe bingo la garda!
 
Last edited by a moderator:

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
stii ca nu ne spui nimic nou nu?
am sters site-ul pentru ca in primul rand nu e permis de regulament si in al 2-lea rand cand a mai fost postat pe alte site-uri mai multi au luat teapa in continuare, deoarece luau doar link-ul fara sa citeasca atentionarea.
 
D

deutza

Am fost si eu pacalita de "new_seeds" dar mi-a trimis din pitesti colet + ca era alt nume..
Din cate stiu cel din piatraneamt da doar teapa nu trimite seminte
 
D

deutza

A cumparat cineva seminte recent de pe seedboutique si a trimis banii in plic ??
In cat timp au ajuns banii?
 

Skizzo

New member
Tocmai am trimis un plic pentru o comanda acuma Vineri. M-a costat 9lei sa-l trimit :)

E prima mea comanda. A mai comandat cineva de pe SeedBoutique ? As vrea sa stiu cum trimit ei plicu cu seminte in general. De obicei il trimit normal ? Fara recomandat si chestii de genu ? Sau trebuie sa le trimit mail neaparat pentru a nu mi-l trimite recomadat ?
 
S

sharpeq287

blu sincer nu iti dau mai mult de 13 ani..cum plm frate sa nu stii sa schimbi niste lei in euro??sa-mi bag pula terminta-ti generala si lasa iarba ca nu e de tine
 

jahert7

Member
hai sa incepem sa ne respectam, cu toate ca am lipsit cateva zile de pe aici vad ca baietii mai vechi incep sa fie deranjati de cei care pun multe intrebari fara rost si toate aceste intrebari sunt puse pentru ca "cei mai noi de pe aici" NU CITESC FORUMUL, lenea nu e bine venita aici
Esti entuziasmat si vrei sa afli cat mai multe informatii CITESTE pune intrebari doar daca este cazul.
S`a vorbit despre off-topic hai sa incercam sa fim mai corecti cu noi toti RESPECTA CA SA FI RESPECTAT.
Mi`am permis sa scriu acest post cu toate ca consider acest thread unul cu greutate in care nu prea au ce cauta off-topic`urile.(Imi cer scuze daca deranjez pe cineva dar cred ca este cazul sa "pedepsim" anumite persoane daca ele nu respecta regulamentul si totodata sa invatam sa ne comportam chiar si pe un forum) bafta.
 

PlaceboSauNu

New member
La inceput :)

La inceput :)

Asadar: :dance013:

Seminte: unknown (primite bogdaproste! :tiphat: )
Lumina: 250 HPS
Ventilatie: coolere si restul arsenalului
Growbox: urmeaza sa-l construiesc.
Metoda de crestere: Soil + SCROG (ma gandeam...)

Intrebarile mele:
1. pt 3 plante imi este de ajuns lumina?
2. cam ce suprafata tre' sa aiba growboxu', avand in vedere ca nu stiu ce cresc? (singura informatie fiind indica)

Saru'mana boierilor! :tiphat:

Later edit:
Am mai citit odata tread-ul lui boltzar (sa-ti dea D-zeu sanatate!) si mi-am mai raspuns la intrebari.
Stiti cum e la inceput... De bucurie parca uiti tot ce-ai citit! :)
O sa revin cu poze cand imi inverzeste gradina! :))))))))

Respect!
 

Latest posts

Latest posts

Top