What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

PRZECZYTAJ ZANIM NAPISZESZ!

Status
Not open for further replies.

Fish131

Active member
Założyłem ten temat ponieważ widze ze niestety jest on potrzebny. Jest on kierowany zarówno do osob które ledwo co się zarejestrowaly oraz do tych ktorzy sa tu już od jakiegos czasu ale chyba nie bardzo wiedza o co chodzi i jak korzystac z forum…

W sumie już wczoraj napisałem posta w jednym z tematow ale jako ze tamten temat zostanie usuniety to pozwole sobie zacytowac tutaj tamtego mojego posta.

Powiedzialem sobie kiedys ze juz nie bede sie wypowiadac na ten temat, poniewaz robilem to wiele razy a skutku to nie dawalo... Zwracanie Wam uwagi na zakladanie bezsensownych tematow to walka z wiatrakami, bo przez chwile bedzie spokoj a za jakis czas znowu to samo.
Nie ma co krzyczec po sobie, wypominac, jechac itp bo to nie ma sensu.

W calym tym sporze nie chodzi o jakis regulamin forum bo jak wiadomo on nie zabrania ze tak powiem glupoty.
Nie porownujcie tego forum do polskich for i nie mowcie ze przeciez mogloby byc gorzej. Fakt mogloby byc ale czy to ma byc dla nas pocieszenie ze nasze forum jest narazie duzym smietnikiem a nie wielkim wysypiskiem smieci? Dla mnie to marne pocieszenie...
Zrozumcie ze ten dzial ICmaga czyli Polish jest naszym malym internetowym domem w ktorym mozemy dzielic sie wlasnymi doswiadczeniami, chwalic wyczynami itp.

Zastanawiliscie sie dlaczego ludzie ze starej ekipy bo jeszcze z OverGrow juz prawie tutaj nie pisza? Wlasnie przez takie akcje jak ta... Bo widza co sie tu dzieje, a jak wszyscy wiemy dzieje sie zle...

To od nas zalezy jak to forum bedzie sie rozwijac i mam nadzieje ze wkoncu zacznie sie rozwijac bo to co obecnie sie tutaj dzieje trudno nazwac na chwile obecna rozwojem. To forum sie cofa, ludzie ktorzy tak naprawde maja duzo do powiedzenia znikaja a przybywaja ludzie dla ktorych problemem jest to ze zlolknal im jeden lisc albo cos w tym stylu. Napewno wiecie o czym mowie.

Ostatnio na jakims forum o hackingu widzialem w regulaminie cos co mniej wiecej brzmialo tak "Jezeli wiesz o czym mowa, to pisz, jesli nie wiesz to poszukaj gdzies informacji i dowiedz sie o co chodzi ale nie pisz tutaj". Co lepsze w tym wszystkim, jak jakis koles napisal posta z pytaniem obslugi jakiegos tam programu, banalnego programu ktory z latwoscia mozna opanowac a jak sie ma problemy to wystarczylo w google poszukac i wszystko mialo sie czarne na bialym, to zostal zabanowany.
Czasami wydaje mi sie ze taki system tez bylby dobrym rozwiazaniem tutaj.

Tylko po co wprowadzac takie prawa, skoro wystarczy ze kazdy z Nas zastanowi sie choc chwile zanim cos napisze, o cos zapyta itp.

Polowa tematow w polskim dziale wg mnie jest do wyrzucenia, bo nic nie wnosi oprocz chaosu...
Ja tez juz malo udzielam sie na tym forum jak napewno co poniekotrzy zauwazyli, naszczescie moja wiedza nie jest tak wielka jak innych ze starej ekipy wiec mozna powiedziec ze przez moja biernosc na forum nic zlego sie nie stanie... Jednak gdy wszyscy ludzie z ogromna wiedza sie stad wykrusza to za jakis czas, gdy ktos z Nas bedzie mial naprawde problem z plantami to nie bedzie mial do kogo sie z tym zwrocic.

Panowie jest cos takiego jak google, i daje sobie reke upierdolic ze wiekszosc odpowiedzi na Wasze pytania znajduje sie wlasnie tam, wystarczy poszukac.

Ja jak wchodze tutaj na forum a musze powiedziec ze przegladam forum codziennie to po prostu rozkladam rece, poniewaz o jednej i tej samej informacji czytam w 2,3,4 roznych tematach. PO CO? Pytam sie PO CO?!

Pilnujcie porzadku Panowie, chyba nie potrzebuje kazdy z Was nianki ktora bedzie trzymac Was za raczke i tlumaczyc ze to jest bezsensu... Nie wiem, moze trzeba Wam to namalowac abyscie to zrozumieli...

Kurcze zatsanowcie sie nad tym co robicie, prosze Was o to!

Podkreslam PROSZE Was a nie nakazuje bo i tak zrobicie co bedziecie chcieli.

Jak wiadomo to forum jest ogólnodostępne (sorry ale piszac o tej ogolnodostepnosci w duszy krzycze NIESTETY!). Każdy może się tu zarejestrowac i pisac, ale rowniez nikt nikogo nie trzyma tutaj na sile. Jeżeli nie potrafisz się zastosowac do hmm wewnętrznego porządku jaki powinien tutaj panowac to droga wolna, forum haszysza czy hyperreala zaprasza, tam osoby lubiace balagan będą się czuly jak w raju…

Mowi się ze polska sekcja ICmaga jest najwieksza, najwięcej userow, najwięcej postow itp. Ale co z tego? Jakby tak dokladnie się temu przyjrzec, pousuwac bezsensowne tematy i posty to gwarantuje Wam ze byłybyśmy gdzies na szarym koncu…
Przeglądając zagraniczne watki można śmiało stwierdzic ze w niektórych z nich, w których jest kilkanaście stron z postami znajduje się wiecej informacji niż na kilkuset stronach polskiego watku… No nie oklamujmy się Panowie, taka jest prawda.

Niekotrzy z Was uważają ze mamy moderatora wiec ktos czuwa nad porządkiem. To prawda, mielismy przedtem HotCargo a teraz Kova i chwala im za to ze pilnuja tej piaskownicy… Ale zrozumcie oni tez maja wlasne zycie, maja co robic, a za to ze sa tutaj z nami nikt im nie placi. Do czego zmierzam- niekotrzy traktuja moderatora jak jakas sprzątaczkę i zakładają nowe tematy i pisza posty nie na temat na zasadzie „nasram sobie na srodku pokoju a ktos to posprząta”. No cholera czy niektórym poprzewracalo się totalnie w glowach?!

Kontynuując- na Polskim forum sa już zalozone watki o określonej tematyce i proszę Was trzymajcie się ich zamiast zakładać nowy temat bo jest to bez sensu.

Watek ogolny, jak sadze każdemu znany czyli Co w ogrodzie rosnie Ci, chyba nie musze tłumaczyć co w nim się znajduje i powinno znajdowac. KLIK

Pytania dotyczące uprawy indoor. KLIK

Pytania dotyczące uprawy outdoor. KLIK

Nasz offtopic KLIK


Forum to nie czat! Jezeli chcecie sobie porozmawiac to mamy od tego czata KLIK

Skoro mamy te hmm główne watki to po co zakładać nowe o podobnej tematyce? Jak już powiedzialem trzymajcie się ich a utrzymamy tutaj porządek!!

Czasami mysle sobie ze bardzo dobrym rozwiązaniem byloby cos takiego ze aby założyć nowy temat powinno się dostac pozwolenie. W sensie ze zaklada się nowy temat, pisze się w nim co się tam chce, a nastepnie on jest tylko do wglądu moderatora i jeżeli on uzna ze faktycznie taki tamat ma sens to udziela pozwolenia na zalozenie go i udostępnienie dla wszystkich. Jest jednak ale a nawet 2:
- to co wczesniej pisałem, moderator to nie sprzataczka ani nie robot i szczerze współczułbym temu kto mialby to sprawdzac… Chyba musiałby leciec na jakis srodkach uspokajających…
- wiecie w jakim panstwie zyjemy, mamy w cholere praw, nakazow, zakazow, jedne głupsze od drugich wiec po co jeszcze wprowadzac jakies prawa na forum? To forum ma być miejscem w którym powinniśmy się czuc wolni, ale zarówno wolni od jakichkolwiek zakazow jak i od „smieci”.

Na koniec mala informacja do tych którzy pytaja się o najprostsze sprawy- jest cos takiego jak GOOGLE!! Blagam zagladnijcie najpierw tam zanim o cos zapytacie!
Jeżeli komus trzeba to narysowac aby to zrozumial o czym takze pisałem w tekscie który jest cytowany z innego threada to proszę bardzo.

AskGoogle.gif


Niekotrzy uznaja to co napisałem za totalny belkot, ale wierze ze sa na tym forum takie osoby które docenia ten tekst ponieważ uważają tak samo jak ja!

Proszę zastanowcie się i piszcie z glowa!

Pozdrawiam,
Fish.

Aha mam prosbe, nie piszcie w tym temacie. Niech to bedzie 1 postowy temat, taki hmm szybko, krotko i na temat. Jakby ktos chcial o tym porozmawiac to PM.
Kov jak mozesz to zamknij ten temat.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.

Latest posts

Latest posts

Top