What's new

NLxDC - Hubaseedbank

Solon

Well-known member
Ez egy napló!
Mag: Huba Seed Bank, Northern Chunk aka NLxDC
Fény: 20db helvar lx562a 3000K, 2db ELG240C1750A
Táp: Megapower2000, XXXXLBigbud, GreenforceTX, Vitakomplex+X, Magicpowder2021, meg a többi szar. (Ferticare IV., CaN, MgSO4+sav+ KÁLIVÍZÜVEG!!!)
Helység: Zánka, úttörőtábor.
Közeg: Kókuszháncs-perlit keverék
Mit kéne még ideírni?
fetch?photoid=17793346.jpg

fetch?photoid=17793344.jpg
 

Solon

Well-known member
10 mag indult útjára. 0. nap. EC 1.07, pH 6.5. Holnap kapnak végleges helyet.

fetch?photoid=17794095.jpg
 

Solon

Well-known member
Ültetés után egy sátorba kerültek árnyékba, tegnap előtt raktam át őket a majdnem végleges helyükre, LED alá, be is indultak rendesen.
fetch?photoid=17798748.jpg


Izgalmas, natyhon! A kép elemzéséhez ezt az aláfestő zenét ajánlom:
 

Solon

Well-known member
Há, kösz! Be kéne kábózni, továbbra is azt mondom. Meg bajusz is kéne.


fetch?photoid=17803084.jpg


fetch?photoid=17803084.jpg


fetch?photoid=17803084.jpg
 

Solon

Well-known member
Történt egy kis baleset. Úgy gondoltam, hogy kurva jó ötlet lesz lefújni őket humusfw-vel 3 napja. Nagy ötlet volt, szétégette őket. Szóval magoncokra ne fújjatok ki humusfw-t wuxal-al kombinálva 2.0EC-s oldat értéken. Nem tesz jót. Mér csináltam? Mert retardált fasz vagyok és unatkoztam. Gratulálok magamnak, jó döntés volt…

fetch?photoid=17809062.jpg

fetch?photoid=17809063.jpg

fetch?photoid=17809061.jpg

fetch?photoid=17809064.jpg
 

tejföl

Active member
Összerántotta a lyukukat szépen :D A 2ml/liter wuxallra még ráengedted a humust is? Én tegnap fújtam a klónokat az előbb említett dózissal, de olyan mintha nem csináltam volna semmit :D
 

Solon

Well-known member
Nem a wuxal-al volt a gond , vagy a 2 EC-vel, hanem a humusfw-vel. Most néztem rá a propagátoroktra, az egyikbe is kifújtam egy adagot, ott is megkapta a leveleket. Kapott egy adagot egy 120-as sátor is ami lassan virágzik, ott nem volt gond. Szal fiatal egyedeknél kerülendő a használata.
 

f2obsession

Active member
Fehéregyensúlyt szerintem érdemes lenne lenne a ledekhez kalibrálni, vagy legalább a vakut kikapcsolni, ha már "napfényben" fotózol.
 

Solon

Well-known member
Teljesen jogos a kritikád. Átállítottam mindent, vakut kikapcsoltam, próbáltam a legjobb fehér egyensúlyt előállítani. Fontos szerintem is, hogy a fehér egyensúlyban legyen, gondoskodtam róla feketével. Így jó lesz? Mer akkor ezen túl, így töltöm fel a képeket. :D
fetch?photoid=17811321.jpg
 

tejföl

Active member
Nem akarok én ebbe beleokoskodni, de 5fehér meg 5fekete kocka lenne szerintem egyensúlyban. Ez így fekete túlsúlyos :D
 

what_can_there

Well-known member
Teljesen jogos a kritikád. Átállítottam mindent, vakut kikapcsoltam, próbáltam a legjobb fehér egyensúlyt előállítani. Fontos szerintem is, hogy a fehér egyensúlyban legyen, gondoskodtam róla feketével. Így jó lesz? Mer akkor ezen túl, így töltöm fel a képeket. :D

Ugy látom kezdödö pixelhiányban szenvednek a növények. Ki kellene permetezni nekik 250 ml Pikszel Plus-t, meg be kellene állitani a fehéregyensulyt 5.5-re.


Viccet félretéve tényleg kicsit ki voltak égve azok a képek, tul sok lett benne a fehér, de nem vagyunk rasszistákok.
 

f2obsession

Active member
Alakul :)

Legalább már nem tűnik HPS-nek a 3000K led. De amúgy fehér papír (vagy bármi fehér) a ledek alá (hogy azok fényében sütkérezzen), arra céloz, úgy WB set, és azután fotózva a képeken színhelyesen jelennek meg a növények, nem csak a levelek méretéből sejthető, hogy nem nitrogénhiányosak (merhogyolyansárgákfakókvótak sok képen.) Peace
 

Latest posts

Latest posts

Top