What's new

Oázis Kertészet vélemények/tapasztalatok

aetius08

Member
Sziasztok!

Nem sokára kezdem az első köröm.
Ha van a kertészettel, termékeivel kapcsolatban tippetek, tapasztalatotok azt itt megoszthatjátok. Olyanokra gondolok pl, hogy tápoldatok.
https://webshop.oazis.hu/termekek/tapoldatok_-taprudak2?page=1
Ha itt szerzitek be akkor milyet használtok veghez és flowhoz?
Mik azok a márkák amik már beváltak, ki hogy adagolja?
Milyen közekhez?
Ki mit szokott itt beszerezni?
Milyen hasznos dolgokat tud itt egy kezdő kertész beszerezni?
Szerintem rajtam kívül sok kezdő számára lenne hasznos egy ilyen topic, mivel sokunk közelében van Oázis. A kínálat meg elég nagy, az ember elveszik a sok szines biszbaszok között. :biggrin:
 

N4sker79

Member
Én az Oázis premium virágföldet szoktam használni .van benne perlit de külön is lehet kapni 5l es kiszerelésben..Tápot viszont az Agrowstore-ban szerzem be ami Óbudán van.Virágzásra való tápot innen szoktam venni.amik az oázisban vannak szart se érnek.Nekem a gilisztahumusz jött be,azt keverem a földbe,ezt sem kapni az oázisban.
 

aetius08

Member
Én részemről microgrow-ot terveztem, egy tővel egyenlőre perlit/földes közegben szóval részemről ehhez várok ötleteket, tippeket, de bármilyen tapasztalat jöhet. Lehet mások kezdésre hidrót csinálnak vagy éppen megy outba...

Én itt szereztem be a kis boxomhoz az ültetőládát, a perlitet és a földet. Tápot még innen akarok venni, ezért is hoztam fel példának ezt.
 

aetius08

Member
Én az Oázis premium virágföldet szoktam használni .van benne perlit de külön is lehet kapni 5l es kiszerelésben..Tápot viszont az Agrowstore-ban szerzem be ami Óbudán van.Virágzásra való tápot innen szoktam venni.amik az oázisban vannak szart se érnek.Nekem a gilisztahumusz jött be,azt keverem a földbe,ezt sem kapni az oázisban.

Azt mondod érdemes growshoppos tápot venni? Pont megyek arra 2-3 hét múlva mert nem Pesti vagyok, de én mintha azt olvastam volna sok helyen hogy feleslegesen drágák ezek a termékek és egyszerűbb olcsóbb tápokkal is végig lehet vinni, sőtt lényegében ugyan az van benne.
 

Pillang

Well-known member
Sziasztok!

Nem sokára kezdem az első köröm.
Ha van a kertészettel, termékeivel kapcsolatban tippetek, tapasztalatotok azt itt megoszthatjátok. Olyanokra gondolok pl, hogy tápoldatok.
https://webshop.oazis.hu/termekek/tapoldatok_-taprudak2?page=1
Ha itt szerzitek be akkor milyet használtok veghez és flowhoz?
Mik azok a márkák amik már beváltak, ki hogy adagolja?
Milyen közekhez?
Ki mit szokott itt beszerezni?
Milyen hasznos dolgokat tud itt egy kezdő kertész beszerezni?
Szerintem rajtam kívül sok kezdő számára lenne hasznos egy ilyen topic, mivel sokunk közelében van Oázis. A kínálat meg elég nagy, az ember elveszik a sok szines biszbaszok között. :biggrin:

Üdv! A kérdésed röviden: szeretnék termeszteni, mit csináljak? Két lehetőséget ajánlok, egyik, hogy vásárolj be egy growshopban, ott megmondjak, mire van szükséged, a másik, hogy utána olvasol itt, meg pl az exkalapon és akkor tudni fogod, hogy mi az, amit olcsóbban beszerezhetsz és hogy valóban kell is neked. És ha közben konkrét kérdésed van, biztosan fogsz kapni segítséget ezen a fórumon. Sok sikert!
 
Üdv! A kérdésed röviden: szeretnék termeszteni, mit csináljak? Két lehetőséget ajánlok, egyik, hogy vásárolj be egy growshopban, ott megmondjak, mire van szükséged, a másik, hogy utána olvasol itt, meg pl az exkalapon és akkor tudni fogod, hogy mi az, amit olcsóbban beszerezhetsz és hogy valóban kell is neked. És ha közben konkrét kérdésed van, biztosan fogsz kapni segítséget ezen a fórumon. Sok sikert!

Ott a pont. Google->exkalapalatt tápanyagellatas beltéren 1-4ig, vagy, tüdő így termeszt, blogot. Qrva nagy ködöt tud oszlatni. Így nem feltétlen fogod megvenni a drága growshopos termékeket. Jó étvágyat hozzá :) :tiphat:
 

Latest posts

Latest posts

Top