What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

[indoor] Redbox by Grunwald

G

Guest

Wreszcie kończę robić swoją małą szafeczkę i jutro po kilku jeszcze szlifach położę na watę kilka pestek White Russian x Afghani. Z założenia ma to być sposób zdobycia palenia na wakacje :D Bo po wakacjach to z pewnością coś z pól grunwaldzkich się zbierze :)

Moja szafka ma wymiary: 71 szerokości 54 głębokości i 73 wysokości. Jest to nadbudówka nad szafę ubraniową i tam też będzie stała. Żonka pomalowała mi ją na czerwono (również drzwi wewnątrz... :confused: ) co trwało z tydzień chyba i opóźniło mi start.
Oświtlenie HPS 150 W z latarniowym odbłyśnikiem. Kiedyś pewnie zmienię na coś ciekawszego ale póki co nic nie chce mi w łapy wpaść.
Wentylacja: 80m3/h średnca 100mm (trochę głośne ale będzie wyciszona podwójnym fltrem węglowym tzn przed i za wentylem).
3 pasywne wloty powietrza o średnicy ok 6 cm. Jeszcze nie obrobione ale coś z nimi zrobię...
W środku w najbliższym czasie dojdzie jeszcze półka, na której leżała będzie szyba oddzielająca sprzęt od roślin.
Dzisiaj całość uszczelniłem uszczelkami do okien i założyłem zamek.

Planuję uprawiać 2 rośliny mocno LSTowane (coś w stylu Ca2).

Jakieś sugestie? Komentarze?





 
Last edited:

Biodizel

Member
klodka na widoku zeczywiscie powstrzyma ciekawosc niejednej osoby, tak samo jak kolorystyka (wzorowana na urnach wyborczych? :D)

ale co tam, pomaluj wnetrze na bialo (chocby sprejem, szybko i tanio)

edit, no tak, nadbudowka to i klodki nie bedzie widadc :D kolorystyka taka sama jak szafy? to i w oczy sie zucac nie bedzie, jedyne czego nie widac to czy pomiedzy drzwiczkami masz tasme ktora zapobiegnie wydostawaniu sie na zwenatrz swiatla? (przybija sie do jednych drzwiczek), bebechy HPS w srodki, no ale skoro ma byc ukryte to inaczej sie chyba nie da, jesli HPS buczy wymien starter na elektroniczny (chyba ze to wina transformatora)

szafa szeroka, raczej na indyjki?

moglem cos pokrecic, nie czytam nawet calosci (za dlugo przy kompie siedzialem) :D
 
Last edited:
G

Guest

Taa, coś z tymi drzwiami zrobię. A mówiłem "w środku ma być biało"...
Kolorystyka taka jak całej szafy. Kłódka będzie pod samym sufitem na szafce i widać jej nie będzie.
Na lewych drzwiczkach jest kawałek przykeconej płyty pilśniowej i światło tamtędy się nie wydostaje. Widać trochę na ostatniej fotce.
HPS działa w miarę cicho. wyciszyć muszę tylko wiatrak.
WRxA to raczej indica :D

Dalsze prace tak sobie wyobrażam:

 
Last edited:
G

gelowas

Biodizel said:
klodka na widoku zeczywiscie powstrzyma ciekawosc niejednej osoby, tak samo jak kolorystyka (wzorowana na urnach wyborczych? :D)

hehehe, smazyles cos? :D



Grunwald, powodzenia ci zycze, bardzo lubie jak box jest w domu czescia umeblowania, jest estetycznie zrobiony z glowa i do tego ma szybe oddzielajaca swiatlo od roslin. Do tego adekwatna genetyka i na pewno wyjdzie ci duzo dobrego. Jedyna sugestia to taka, ze polecalbym wiatraki z regulacja obrotow (glosnosci), jezeli zalezy ci na tym. Jak bedziesz szykowal donice to porob dziurki przy jej gornej krawedzi dookola, to zdecydowanie ulatwia prowadzenie drucikow/zyleczek do lst, a i bedziesz mogl wyjac calosc z boxa na mala sesje fotograficzna hehe.
 
ogolnie projekt mi sie podoba :D oby nie ciekawiło dzidziusia co tam masz bo widze ze masz ;) bo potem wyrosnie taki niedobry jak MY :bat: zainwestuj w jakis podstawiki do donic by ci woda nie ciekła po ścianach i meblach ;)
 
G

Guest

P_T widziałem dzisiaj ładne podstawki 50x35 cm po 3 zł. Tylko tam karty nie obsługiwali a gotówki nie miałem. Jutro wyciągnę od żony 6 zł i podjadę po nie :D
Dostałem dzisiaj od pewnej zaprzyjażnionej firmy 18 litrów perlitu. Kupiłem substrat torfowy, dolomit. Jeszcze tylko donice i nawozy chyba muszę kupić. Aaaa i szybę.
Dociąłem płytę pod szybę, zainstalowałem ją i gniazdko i właśnie robię próbę światła, wentylacji i temperatury.
Do kieliszka z wodą poszło 6 pestek WRxA. Chcę mieć pewność, albo przynajmniej duże prawdopodobieństwo trafienia 2 kobiet. Jak będzie więcej to na parapet pójdą. Albo je zjem :D




EDIT: P_T, płyta? 12 mm
 
Last edited:

57fun

Member
fajne fajne to to sobie zrobileś terrarium :], moze bywasz na bitwie pod grunwaldem jak ject zjazd rycerski...? jesli tak, moze w tym roku sie spotkamy przy dobrych wiatrach :)
 
G

Guest

Dobra panowie... A teraz mi poradźcie... Tylko nie mówcie że mogłem nasiona fem sadzić...

W mojej szafce nie ma miejsca na więcej niż 2 żeńskie rośliny. Chcę jednocześnie aby zajęły one całą powierzchnię RedBoxa.
Na watę położyłem 6 regularnych pestek.
Wszystkie rośliny będą wegowane jak przypuszczam bardzo krótko ze względu na niską wysokość szafki. Myślę, że 2-3 tygodnie. W tym czasie wszystkie będą fimowane. Zacznę je również od wczesnej młodości naginać.
Po okresie krótkiego vega zrobię flush aby przepłukać ziemię z nadmiaru azotu i przestawiam na 12/12, co jak sądzę, spowoduje szybsze pokazanie preflowerów. Na tym etapie daję im trochę PK (?).
Po selekcji dwóch najładniejszych panienek sadzę je do dwóch dużych donic, daję azotu i pozwalam im cieszyć się jeszcze trochę 24 godzinnym dniem, naginając je i ewentualnie znowu fimując.
Później znowu flushing, dodanie nawozów na kwitnięcie i zmiana na 12/12.
Czy taki plan wypali? A może jakoś inaczej powinienem to zrobić?

Powtarzam cel: Otrzymanie dwóch dobrze rozkrzaczonych zajmujących całą powierchnię panienek.

Temperatura w boxie 20 cm od lampy przed założeniem szyby 36C. Po założeniu szyby będzie sporo lepiej mam nadzieję...
Muszę wymienić chyba te beznadziejne gąbkowe uszczelki albo coś innego wymyślić :(
 
Last edited:
G

Guest

Originally posted by grunwald
Po okresie krótkiego vega zrobię flush aby przepłukać ziemię z nadmiaru azotu

sorka za pytanie, ale w koncu to ja tu nowy jestem...co to jest ten ''flush''?
 
Last edited:
R

retbatler

Hej grunwald, bardzo fajny box.

Jeżeli mogę poradzić, to uszczelki kup gumowe, ja kupowałem w tesco super sprawa - u mnie od razu przestało świecić, jeżeli o to chodzi.

Co do głównego wątku nie wypowiadam się, bo ze mnie taki grower, co jeszcze męskiej konopii nie widział

:pointlaug

tylko jak tak będziesz im to światło zmieniał to nie zgłupieją? czytałem, że tak się robi, ale jakieś to nienaturalne

:wave:
 
Last edited:

Biodizel

Member
zdzislawpodkowa said:
podlewanie tylko i wyłącznie czysta woda bez zadnych odzywek, dodatkow.
przeplukiwanie ziemi czysta woda, raczej :D

36 C, troche wysoka, pomalowales juz drzwiczki na bialo?
 
Last edited:
G

Guest

No ale się wczoraj namęczyłem... Siedziałem do 3 rano aż mi wkrętów zabrakło...

Zastąpiłem uszczelki paskami filcu, które poprzykręcałem do drzwiczek. Jest zdecydowanie lepiej.
Zrobiłem bardzo prosty filtr węglowy. Ciekawe czy będzie działał... Zobaczymy jak rośliny zaczną kwitnąć... Wyciszyło to trochę wentylację i teraz jest już do przyjęcia. Swoją drogą ciekawe czy wentyl nie będzie się przegrzewał i wyłączał ze względu na to że teraz wtłacza on powietrze do prawie zatkanej rury... To tylko 80m3/h... :chin:
Poza tym, uszczelniaczem akrylowym pozaklejałem wszystkie miniszparki i wygląda na to że box zrobił się już szczelny.
Cały czas nie mam szyby...
Drzwiczki nie pomalowane. Zakleję je czymś chyba... :chin:

5/6 pestek pękło :woohoo: Dzisiaj sadzenie :D Update wieczorem :D
A teraz od 7 w pracy... :wave:

EDIT: HC mistrzu. 6/6 w ok 36 godzin puściło kiełki. Wszystkie stoją sobie na parapecie w mixie substratu torfowego i perlitu.
Box ustawiony wreszcie na swoje miejsce.
 
Last edited:
G

Guest

Hehehe Viridis, aktywowali Ci konto :D Fajnie. Przyjdź do mnie dzisiaj to zobaczysz jak całość wygląda.

Uwaga: Viridis to fajny gość :D

Na razie walczę z temperaturą... Póki co, bez szyby jest duuuużo za wysoka. Dzisiaj poszukam czegoś.
Poza tym muszę zwiększyć ilość otworów wlotowych i zmodernizować filtr węglowy.

EDIT: szyba założona :D A w zasadzie 2 bo tylko takie za małe udało mi się dzisiaj dorwać. Kiedyś wymienię na jedną większą. Temp. 32C
EDIT2: zamontowałem również 2 wiatraczki komputerowe. Jeden nawiewa powietrze do boxa przez dodatkowy otwór a drugi chłodzi szybę od dołu. Testy w toku.
EDIT3: foty:
całość:

filtr węglowy (drugi,przed wentylatorem, dojdzie w fazie kwitnienia):

Jest w miarę stalth?:
 
Last edited:
Top